Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Pamela123

Kurs grafiki?

Rekomendowane odpowiedzi

Ktos poleca jakies ksiazki o tej tematyce albo pyty ? moze jakies storny internetowe ale chodzi i o na prawde dobry kurs

 

smile.png

Jesli ktos polea kurs stacjonarnie to jestem ze slaska

 

www.

Edytowane przez Pamela123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czego konkretnie? Grafiki wektorowej czy rastrowej? Czy zamierzasz się uczyć jakiegoś konkretnego programu? Photoshop albo Corel Draw?Grafika to bardzo szeroka dziedzina tak wiec dopóki nie napiszesz na czym Ci konkretnie zależy to ciężko będzie Ci coś doradzić.

Sporo dobrych graficznych kursów ma strefa kursow:

http://strefakursow.pl/kursy/grafika_dtp.html

Zerknij sobie do tego działu, Na początek proponowałbym zabrać się za Corela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masa darmowych tutoriali jest na YT, jeśli nie masz problemu z językiem angielskim, to polecam również tutsplus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten temat dobrze jest zostawić profesjonalistom... To jest najlepsze możliwe rozwiązanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co tu ma profesjonalista do tematu? Chłopak się chce uczyć i to się liczy. A nóż on będzie profesjonalistą za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na youtubie masz kursy programu blender i to po polsku na tym najlepiej się uczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narpawdę są dużo darmowych tutoriali

Edytowane przez JanaLuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś z was napisać ile kosztuję kurs na grafika w Warszawie. Bardzo staram się o prace i taki kurs jest mi bardzo potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to jest temat dla specjalisty z tej dziedziny... Można sobie dzięki temu wielu problemów oszczędzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na pewno da się znaleźć porady w tym temacie w Internecie. Z całą pewnością się coś ciekawego znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno uda się znaleźć jakieś porady w tym obszarze w Internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie tak dawno stałam przed wyborem czy wybrać się na szybki kurs graficzny, czy pójść do szkoły (studia zaoczne). Wybrałam jednak tą drugą opcje. To na pewno będzie lepsze niż kilkudniowy kurs. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj blogi, książki w tej tematyce. Wcale kursów nie potrzeba w dzisiejszych czasach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie moze jakies bazy darmowych obrazow? Szukam czegos na swoja strone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to calkiem dobrym pomysl pojsc na taki kurs grafiki. Teraz mozna znalezc w sieci zlecenia na tego typu uslugi tylko nalezy spelnic podstawowy warunek - byc dobrym w tym co sie robi. Szkolenie szkoleniem natomiast we wlasnym zakresie trzeba takze rozwijac sie ponad to. Zrodlem inspiracji moga byc portale na ktore autorzy wrzucaja swoje prace takie jak deviantart. Odnosnie technik tworzenia grafiki to jest cala masa poradnikow i to czesto darmowych. Moze to byc swietne uzupelnienie naszej dotychczasowej wiedzy. Mam znajomego po studiach, ukonczyl je dobre kilka lat temu i calkiem dobrze mu sie z tego zyje. Niedawno kupil mieszkanie na wlasnosc takze jak ktos umie sprzedac swoje talenty jest mocno do przodu :) Nawizujac jeszcze do tego skad brac darmowe obrazy na swojego bloga czy tez strone to jest kilka wiekszych zrodel. Wszystko zalezy co konkretnie bedzie nam potrzebne. Wlasciwie to te najbardziej znane sa opisane w tym artykule - https://socialpress.pl/2017/10/10-bankow-z-ktorych-pobierzesz-darmowe-zdjecia Warto zwrocic uwage, ze to wlasnie komunikacja wizualna ma za zadnie przyciagnac do naszej strony potencjalnych czytelnikow.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za przydatne porady. Ja uważam, że jeżeli chodzi o grafikę (i zdjęcia) to najważniejsza jest wyobraźnia. Niestety - trudno się jej nauczyć na kursie :) Co nie oznacza, że nie warto próbować. Sama pamiętam, jak ciężkie były moje początki z grafiką i fotografią. Musiałam przyswoić ogrom informacji, aby zacząć tworzyć zdjęcia na "jako-takim" poziomie. Ale w końcu się udało. Najważniejsze to ciągle szukać sposobu na rozwój. Mi pomógł ten poradnik fotograficzny - https://www.fotoksiegarnia.com/produkt/fotografia-dla-poczatkujacych-ksiazka/. Przede wszystkim dlatego, że nie skupia się na samych zagadnieniach technicznych. Pomaga wyzwolić kreatywność i zacząć podchodzić do fotografowania i grafiki jak do sztuki. Taka jest prawda - jeżeli zapoznacie się z projektami najlepszych grafików/fotografów to szybko przekonacie się, że najważniejsza jest pasja i wyobraźnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurs może tylko pomóc, uważam że najważniejsza jest po prostu praktyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia zgadzam się z poprzednikiem. Praktyka jest najważniejsza. Nawet jeśli myślisz o takim kursie pod kątem poszukiwania pracy to oczekiwania pracodawców się zmieniają. Nie ważne ile ukończysz szkoleń jeśli nie będzie potrafił tego wykorzystać. Ćwiczenia ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia. Jeśli będziesz potrafił pokazać co potrafisz brak papierka nie przeszkodzi w zdobyciu pracy. A kurs dla jakiegoś potwierdzenia zawsze można zrobić choć wtedy warto pomyśleć o jakimś bardziej zaawansowanym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...