Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
hhenryk88

Jakich programów graficznych używacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakich programów graficznych używacie? - Corela, Photoshopa, GIMPa, czy może jakiegoś innego? Jaki jest najlepszy dla początkującego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz robić. Ale jeśli jesteś początkujący zapoznaj się najpierw z Gimpem - jest darmowy i ma wszystkie podstawowe funkcje. Jak się z nim oswoisz to możesz się przesiąść na Psa lub inne, w zależności co chcesz robić.

 

Edit: Przypomniało mi się, że można też na początku pobawić się edytorami online. Do robienia prostych grafik czasami korzystam z canva.com ale wiem, że jest wiele innych edytorów, możesz zgooglować.

Edytowane przez krokodyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak poprzednik, na początek polecam GIMPa - jest darmowy, prosty w obsłudze (a przynajmniej prostszy od Photoshopa) i ma wiele zaawansowanych funkcji. Tutaj http://www.mamkomput...poradnika-gimp/ masz dość obszerny poradnik dla początkującego. Moim zdaniem do amatorskich zastosowań GIMP w zupełności wystarczy, ale do bardziej zaawansowanych czynności potrzebny będzie jakiś płatny program, jak Photoshop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy co planujesz robić jak już to ktoś napisał. U mnie było tak, że zaczynałem od Gimpa a potem na Photoshopa się przerzuciłem. Teraz nie wyobrażam sobie pracy bez ps chociaż na początku było trudno. Ale od razu dobrze sobie zainwestować w pełną oryginalną wersje, bo tak to cięzko Ci powiem... w moim gronie kupuje sie przez internet na klucz-system i jeszcze nikt nie mówił, że coś źle, a ceny dobre jak sobie porównasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zamiast wybierać wyżej skomplikowane niż dotychczas pierwszy raz mi się chyba sfarciło i zamiast tego znalazłam bardziej zaawansowany ale prostszy Grafido.pl - i online dostepny skąd chcę co dla mnie jest ważne, bo niestety ze mnie niespokojna dusza i często jestem w rozjazdach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, ja też na grafido siedzę ale to dlatego że mają dużą bazę grafik a ja poza swoimi zdjęciami żadnych legalnych do wykorzystania sam nie miałem, a wiadomo, że jak tylko coś lewego puścisz w śwat to internet wychwyci i jak się taka opinia przylepi to już na 4eva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie używam Photoshopa CS6. Jestem z zwodu grafikiem, dlatego kupiłem oryginalny produkt w sklepie klucz-system. Dobrze mi się pracuje na Photoshopie i aktualnie to chyba jeden z najlepszych programów jeśli chodzi o grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do amatorskich zastosowań polecam GIMP-a, natomiast do bardziej profesjonalnych czynności Photoshop'a - wśród płatnych programów do obróbki grafiki rastrowej nie ma sobie równych. Tutaj http://www.mamkomput...hotoshop-wstep/ trafiłem na dobry poradnik do niego, jest darmowy, także warto go sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z Photoshopa - to według mnie najlepszy program do grafiki komputerowej. Kupiłem sobie pełną i oryginalną wersję w sklepie kluczsystem-sklep.pl teraz cały czas uczę sie nowych rzeczy. Jest w nim dużo do ogarnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam aktualnie z photoshopa i uważam, że to aktualnie najlepszy program. Mam najnowszą wersję, kupiłem sobie pełną w sklepie kluczsystem. Program nie jest drogi, ale ma wiele możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jak ktoś nie zna za bardzo żadnego programu to warto żeby je sobie przetestował. Wiadomo że pewnie nie chcesz inwestować od razu w płatny program, ale każda firma proponuje wersje trialową przez kilka lub kilkanaście dni można przetestować dany program i zobaczysz jak ci się na nim pracuje i czy ci odpowiada. Osobiście jak większość wcześniej jestem zwolenniczką Photoshopa ale jeśli zaczynasz dopiero tą przygodę i nie za wiele umiesz spróbuj darmowych programów jak polecany Gimp naucz się trochę, wkręć w temat a potem potestuj inne i kup najlepszą dla siebie opcje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Jeżeli tutaj nie ma podobnego tematu to na innych forach coś znajdziesz. Ja bym poszedł w tym właśnie kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto sobie posprawdzać różne programy, czasem wybór to kwestia indywidualnych upodobać coś komuś leży bardziej. Jeśli jesteś początkujący to nie ma sensu wybierać płatnych programów jeśli nie jesteś pewny czy będziesz z nich korzystał. Darmowych jest całkiem spory wybór. No i są jeszcze wersje trialowe to zawsze jakieś rozwiązanie na poznanie wszystkich programów. Zastawno się co chcesz robić i powodzenia. To może być niezła zabawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam przygodę z programami graficznymi, jak dotąd używałam jedynie adobe photoshop. Pracuję na co dzień w marketingu i chciałabym się trochę podszkolić w zakresie grafiki. Możecie polecić jakieś programy do infografiki? Z góry dziękuję!

 

infografika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o programie Inkscape?

Też jest darmowy tak jak GIMP i niby odpowiednik Corela i czyta jego pliki. Tylko pytanie czy sporo rzeczy można w nim zrobić i czy warto zacząć się uczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...