Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
amadeuss

Modernizacja komputera ~2000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się nad modernizacją komputera, który kupiłem blisko 5 lat temu. Zależy mi na większej wydajności w grach. Niby działają mi nowsze gry, ale raczej na ustawieniach średnich, czy minimalnych. Poniżej moja obecna konfiguracja sprzętowa.

Intel Core i7 2600K LGA1155 BOX

Zalman CNPS10X Performa

MSI P67A-G45 (B3) Intel P67 LGA1155 (PCIE/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3)

Kingston DDR3 8GB(2x4GB) 1333MHz CL9

Asus GeForce GTX580 DirectCU II 1536MB DDR5/384bit DVI/HDMI/DP PCI-Express

Crucial SSD M4 64GB SATA3 (CT064M4SSD2) 2.5"

Samsung 1TB SATA2 (HD103SJ)

Sony nagrywarka DVD AD-5260S czarny OEM

Corsair CMPSU-650TXV2EU 650W

Fractal Design ARC Midi Tower

Samsung 27" S27A350H

Myślałem nad wymianą karty graficznej na GeForce GTX 970 ewentualnie Radeon R9 390/390x. Co do 970 to chyba najlepsze Asus Strix albo MSI Gaming? Ostatnio czytałem jednak, że lepsze są 390, chociaż chyba do większych rozdzielczości tylko. Co polecacie? Zastanawiam się, co jeszcze mogłby zwiększyć wydajność. Czy jest sens dokładać ramu? Z tego, co widzę obecne zestawy mają nadal głównie 8GB, czasem 16GB, co chyba i tak nie jest do końca wykorzystywane. Chyba że wymiana na jakieś szybsze kości, ale tu też różne opnie na tematy wpływu na wydajność widziałem. Czy może lepszym rozwiązaniem byby większy dysk SSD w okolicach 250GB i intalowanie gier na nim? Jeszcze kwestia sensu ratowania obecnej konfiguracji. Czy lepiej wymieniać teraz kilka elementów i czy jest to opłacalne, czy może lepiej za jakiś czas kupić już nowy komputer? Chodzi głównie o procesor, czy się jeszcze nada? Czytałem mieszane komentarze, że może być wąskim gardłem, ale też, że jest tylko nieznacznie mniej wydajny od obecnych i żeby się nie przejmować. Nie bawiłem się jeszcze w OC procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręć procesor, wrzuć sobie większy SSD i czekaj na nowe grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle ostatnio czytałem, że na tej płycie głównej może być problem z poprawnym obsłużeniem nowych kart graficznych. Trzeba BIOS z ME7 do najnowszej wersji z ME8 aktualizować. Te ostatnie wersje natomiast są robione pod Ivy Bridge i nie zalecają ich pod Sandy Bridge, bo mogą być problemy z OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerzę mówiąc nie wiem czy to wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka karta graficzna będzie bardziej optymalna do tego zestawu GTX 1060, czy 1070? Czy może RX 480? Jak uważacie warto jeszcze poczekać, czy spadną jeszcze ceny i podatek od nowości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego zestawu najlepiej gtx 1060 lub rx 480. Do 1080p więcej nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...