Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
dlorus88

Chińczyki - prawdy i mity

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zawracam sobie głowę chińskimi telefonami komórkowymi. czy znacie może jakieś prawdy i mity na temat produktów z tego kraju. Czy szybko ulegają zniszczeniu? Czy może mimo niskiej ceny wykonane są solidnie i starczają na dłużej. czy warto dla mocniejszych podzespołów za nieduże pieniądze zaryzykować kupno takiego telefonu? Jakie jest Wasze zdanie na temat telefonów z Chin.

Edytowane przez dlorus88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ja wypowiem się ponieważ posiadam telefon marki cubot. Jest to chiński producent który ostatnio miał wysyp kilku świetnych i tanich modeli. Też na początku obawiałam się zakupu mojego X17. Niestety przy dość ograniczonym budżecie od bardziej markowych producentów nie dostała bym zbyt wiele. Z zalet to za niewiele bo 700 zł kupiłam w sferisie telefon który ma 3 gb pamięci, ekran w fullhd z bardzo jasnym wyświetlaczem, dual sim o którym inni bardziej znani producenci zapominają i metalową obudowę. Z wad, zdarza się w systemie napotkać pewne nieprzetłumaczone opcje i pojawiają się chińskie krzaczki. Myślę, że chińskie telefony to doskonała alternatywa dla najtańszych propozycji innych producentów. Pamiętaj tylko żeby kupować w dobrych sklepach aby uzyskać pełną dwuletnią gwarancję. Na allegro jest mnóstwo firm które tak naprawdę tylko importują te telefony a na serwis wysyłają je ponownie do chin co może niestety potrwać sporo czasu. Jestem pewny, że trwałość mojego cubota będzie taka jak każdego telefonu obecnego na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Cubot ma serwis w Polsce więc serwisem nie ma się co tak bardzo przejmować, inna sprawa że ma dość słaby procesor i układ graficzny. Ale testy niby wykazują, że daje radę jeśli chodzi o granie. Z dobrych sklepów w Polsce to chyba tylko Sferis ma je w ofercie tak jak patrzyłem na allegro to same z Singapuru oferty widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U znanych producentów część ceny telefonu, to tak naprawdę płacenie za samą markę a nie faktyczne parametry. Na co dzień człowiek używa wiele produktów made in china i na to nawet nie zwraca się większej uwagi, jakby nie było chińskie technologie rozwijają się dość szybko, proponują coraz lepsze rozwiązania w niskich cenach. Na pewno są chińczyki lepsze i gorsze ale biorąc pod uwagę np te cuboty ze sferisu, w razie problemów z telofonem, idziesz do salonu, oddajesz na gwarancję i po sprawie. Przygody z awaryjnością zdarzają się również u znanych producentów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem właśnie okzaję pobawić się demo tego Cubota w sferisie i muszę powiedzieć że dość fajny telefonik, tak jak w testach wyszło zgadzam się z opiniami o nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P9 bardzo mnie woła, trochę drogi kurdę ale za to co jest w środku to super. Jedyna wada jaką widzę to video w nim, filmy wyglądają na prawdę słabo (stabilizacja i zacięcia), pytanie czy będzie chęć poprawnienia tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem w sferisie Cubota s600 jak na chińczyka bardzo solidny. Posiada obudowę metalową być może przez to jest troszkę cięższy ale też wytrzymalszy. 2 gb ramów aparat 13 Mpix z tyłu i 8 Mpix z przodu ciekawe zdjęcia robią (ale tego akurat tak dokładnie nie sprawdzałem) i kosztował nie całe 700 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Huawei LUA i jestem zadowolony. Działa sprawnie i śmiga bez zarzutów. Nie psuje się i sprostał wymaganiom POKEMON GO, co mnie bardzo cieszy. Parametry - OK. Design - OK. Mam go w ORANGE wraz z abonamentem i nie zamienię to na inną markę. Mam też Motorolę Moto 2 GEN i zarzekam, bo POKEMON GO już nie działa. Huawei LUA vs Motorola Moto 2 GEN na korzyść marki z Azji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mogę się dopisać do listy zadowolonych użytkowników smartfonów Xioami, które naprawdę zdają się przeczyć przekonaniu, że budżetowe produkty chińskiej marki skazane są na niższą funkcjonalność. Kilka miesięcy temu nabyłem drogą zakupu internetowego w sferisie bodajże za około 600 zł Xiaomi Redmi 4X głównie dlatego, że nie dysponowałem na ten moment większym budżetem, a nie brałem pod uwagę używek. Okazało się, że wyszedłem na tym więcej niż dobrze, smartfon bardzo przypadł mi do gustu, zaskakująco dobra jakość aluminiowych materiałów, świetne spasowanie, telefon dobrze trzyma się w dłoni dzięki zaobleniom. Smartfon jak dotąd nie łapie freezów, nie wiesza się, nie sprawia problemów, a bateria (4100 mAh) trzyma bardzo długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@intro91

Te Cuboty to akurat straszna lipa była, ale sferis zalał wtedy nimi rynek, bodajże Cubot Note S kosztował... 400 zł? W tamtych czasach parametry tego smartfonu imponowały, ale główne na papierze i w benchmarkach. Jakoś cudownie to nie działało, były dosyć awaryjne.

Teraz nowe urzązenia Xiaomi, Huawei, LeEco to inna bajka, spokojnie mogą konkurować z dużymi firmami pod względem jakości, zgarniają sporą część rynku.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś czasu używam XIAOMI REDMI 4X i rewelacja. Szybki i bardzo dobrze wykonany. Nie odbiega mocno jakością od produktów Apple czy Samsung, a kosztuje co najmniej dwa razy mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat takie marki jak chociażby Xiaomi cieszą się bardzo dużą popularnością i nie ma się czemu dziwić, jakość w stosunku do ceny za którą można je kupić jest na bardzo dobrym poziomie. Jedyne co mogę polecić to aby kupować je w sklepie w Polsce gdzie mamy serwis gwarancyjny, to dosyć istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niektóre marki telefonów z Chin są bardzo dobre. Przykładem jest Xiaomi, które osobiście posiadam i naprawdę jest to bardzo mocny, sprawny i dobry telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal nie mam pojęcia do jakiego telefonu się przekonać i wielu znajomych mi https://leasinglaptopa.pl/Apple_iPhone_8_Plus_64GB_gwiezdna_szarosc-02484052-7af8-4472-ad80-4b5d4a54c0ac?Category=b1502c14-1f41-4978-ac93-b91998856a5e poleca mówiąc, że iPhone to telefon, ktory posiada w sobie wszystko to, co potrzebne przeciętnemu użytkownikowi. Zgadzacie się z tym stwierdzeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do iPhone jestem jednak sceptyczny. Zwróć uwagę chociażby na na koszty naprawy oraz na awaryjność produktu Apple, plus aby uzyskać dostęp do wielu aplikacji musisz dodatkowo płacić co jest totalną przesadą.

Edytowane przez VidiCom_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie się nie zgodzę. Mam swojego iPhone (nieco straszy model, 5C) od dwóch lat i naprawiałem go jeden raz (z mojej, winy - stłuczona szybka). Jak sprawdzam serwisy w stolicy, naprawa iPad cennik wcale nie jest to jakaś wygórowana cena, nieco drożej niż w przypadku Androida. Mam wrażenie, że Apple obrósł w jakiś mit, że jest strasznie drogo. Dla mnie cena uzależniona jest od jakości i za to płacę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...