Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
kurcze9

Laptop odpowiedni w podróży

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moglibyście doradzić mi w sprawie kupna laptopa, który będzie odpowiadał mojemu podrożniczemu trybowi życia? Niestety nie znam się zbyt na komputerach/laptopach i nie wiem dokładnie na jakie szczególne paramatry powinnam zwrócić szczególną uwagę przy zakupie.

Wiem, że: szukam laptopa lekkiego, niewielkich gabarytów, stosunkowo wytrzymałego w podróży (czasami z plecakiem, wiec wytrzymały na wstrząsy), o dobrej żywotności baterii oraz ilości wbudowaniej pamięci, a co bardzo Ważne: aby istniała możliwość korzystania z internetu poprzez sieć komórkową czyli zakupioną lokalną karte SIM (czytałam że jest to możliwe gdy w laptopie jest specjalne miejsce na umieszczenie karty SIM i wbudowany odbiornik, który odbiera sygnał sieci, albo można dokupić "taki odbiornik", włożyć do tego karte SIM i podłączyć do portu USB) - wiem że ten ostatni punkt nieco pokracznie opisałam ale nie wiem jak dokładnie to przedstawić. Taka opcja istnieje w tabletach i szczególnie jest to dla mnie ważne gdyż dużo podróżuje i często tam gdzie nie ma dostępu do internetu.

Baardzo będę wdzieczna za wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z systemem czy bez?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Podaj cenę to będzie CI o wiele łatwiej coś sensownego doradzić bo bez ceny jest to trochę trudne. W podróży dobrze spisuje się urządzenie 2 w 1. W Euro obecnie jest promocja na Lenovo Miix 300:

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-miix-300-z3745-2gb-32gb-w10-klawiatura.bhtml

Kupisz za niecałe 300 zł.

Dobrze prezntuje sie jeszcze ten Dell Inspiron:

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/dell-inspiron-11-3147-n3540-4gb-500gb-w8-1-czerwony.bhtml

 

Dell to marka, ktora ma najlepsze baterie. Powinna trzymać w nim do 10 godzin.

  • Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te laptopy co podałeś mają słabe procesor N uzywane w tabletach.

On w cenie 4000 zł spokojnie dostaniesz dobry i5U

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Acerka 11 cali za około 1200 zł. Doskonale sprawdza się na wyjazdach. Bateria trzyma około 3 godzin. Wydajność nie jest jakaś najwyższa, lecz poczta oraz Internet działa bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewnie procesor celeron N który jest bardzo słaby...

 

Chyba ze Acer switch 10

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zastanawiałem nad kupnem mniejszego właśnie na podróże ale stwierdziłem że większy jest bardziej praktyczny a nie jest jakiś specjalnie kłopotliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem tego zdania, można go wszędzie zabrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również szukam czegoś takiego mniejszego. Lepszy będzie tablet czy laptop? I jakie dobre sklepy polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas podróży im mniejszy tym lepszy ale faktycznie moim zdaniem tablet w zupełności wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w podróż zabieram zawsze tablet i w zupełności mi wystarcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...