Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
litek

Czy mozńa zostać programista w wieku 35 lat?

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając ogłoszenia o pracę wymagania są jasne: J2EE, J2SE i J2ME, UML, Spring, Hibernate. No i 5 lat doświadczenia.

A ja chciałbym zostać programistą Java w wieku 35 lat, w dodatku bez doświadczenia...

Możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie może być trochę ciężko, ale skoro chcesz zostać programistą to wydaje mi się , że musisz mieć na swoim koncie jakieś osiągnięcia w dziedzinie programowania? Może nie masz doświadczenia, jeżeli chodzi o pracę w tej konkretnej dziedzinie, ale wydaje mi się, że skoro chcesz zostać programistą to musisz mieć o tym jakiekolwiek pojęcie i orientację w temacie:) Moim zdaniem wiek nie ma tu żadnego znaczenia, a jedynie trochę chęci i pojęcia w tym, co człowiek chce robić:) Na pewno trzeba posiedzieć w tym, sporo poczytać, może spróbować pójść też na jakieś szkolenie, a powoli uda się człowiekowi dojść do sukcesu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez doświadczenia może być ciężko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w każdym wieku można zostać programistą liczy się zmysł ścisły pomysłowość i polot. Ludzie uczą się całe życie, zmieniają branże więc dlaczego nie miałoby wyjść ? Na te pytania sam musisz sobie odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wiek nie ma znaczenia. Jak się czujesz na siłach zdobyć nową wiedzę to raczej nic się nie ogranicza. Po prostu musisz przysiąść i zacząć chłonąć wiedzę. Jeśli dla Ciebie komputer nie jest obcy to będzie Ci na pewno łatwiej bo nie będziesz musiał zaczynać od podstaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na studiach miałem kolegę, który miała około 35 lat na drugim roku. I dawał radę w programowaniu, więc można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można i to w każdym wieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programistą można zostać w każdym wieku. Sam znam kilka osób po 30-stce, które zaczynały programować ale którym bardzo dobrze w tym idzie. Ja również zaczynałem programowanie po studiach czyli dość późno. Najlepiej jest korzyststać z kursów internetowych, na przykład na strefie kursów jest kilka porządnych:

http://strefakursow.pl/kursy/programowanie.html

Więcej się tam nauczycie niż ze stacjonarnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Studiuje zaocznie informatykę (II rok) na specjalizacji programistycznej, są u mnie ludzie w wieku od 20 do 50 lat, niektórzy pracowali już w zawodzie inni dopiero chcieli rozpocząć swoją przygodę. Część w trakcie studiów zaczęła tworzyć projekty na własną rękę, dość zaawansowane, np. w pełni funkcjonalny dziennik lekcyjny (dość rozbudowany). I wysyłali jako załącznik do CV. Kilka osób znalazło już prace w zawodzie, mimo braku doświadczania. Chciałem zaznaczyć, że kwit nie jest tutaj specjalnie istotny. Ludzie, którzy ze mną studiują chcieli poszerzyć swoje kwalifikacje i mają świadomość, że sam papier to się nadaje do... ;) Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o programowanie nie ma jakiejś bariery wiekowej. Kwestia umiejętności logicznego myślenia i samozaparcia. Programistów poszukują teraz niemalże w każdej dziedzinie zawodowej, doświadczenie można złapać, tylko że wcześniej trzeba popracować nad sobą żeby być łakomym kąskiem na rynku. Ja miałem 28 lat jak zaczynałem i na rozmowie nie patrzyli na to czym mam studia informatyczne, tylko na to co potrafię, gdzie się uczyłem. Sporo korzystałem ze szkoleń eduweb.pl, książki z praktycznymi przykładami, później mniejsze i większe własne projekty, przede wszystkim profesjonalne portfolio. Znajomości które dawały by mi solidne plecy na wstępie nie miałem, ale jednak udało mi się wkręcić w branżę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bardzo chcesz i będziesz się dużo uczyć to dasz radę. Doświadczenie możesz nabrać nie pracując nawet na etacie tylko pisząc oprogramowanie które rozdasz za free lub za jakąś tam drobną opłatą. Jak coś takiego utworzysz to znajdziesz już pracę jako programista. Powiem tobie tyle - bierz się do roboty to będziesz programistą, a jak nie będziesz dużo robić to zostaniesz tam gdzie jesteś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz umiejętności i je pokażesz pracodawcy to zapewne cie może przyjąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając ogłoszenia o pracę wymagania są jasne: J2EE, J2SE i J2ME, UML, Spring, Hibernate. No i 5 lat doświadczenia.

A ja chciałbym zostać programistą Java w wieku 35 lat, w dodatku bez doświadczenia...

Możliwe?

Dla chcącego nic trudnego trzeba uwierzyć jedynie w swoje możliwości a w życiu jest tak że dziś robisz to a za 7 lat co innego samo życie. A jak Ci ktoś mówi że nie bo za stary jesteś to miej to gdzieś i pomyśl sobie o wyniosłości rozmówcy nie każdy ma szanse od losu jak ten co mógł to robić od razu na to trzeba mieć i środki i mnóstwo czasu a życie pisze różne scenariusze ktoś pracuje w zawodzie 20 lat a i tak nie będzie umiał tego co Ty. Dlaczego odpowiedź jest prosta bo po tylu latach to rutyna i uczy się tylko tego to co wymagają od niego w pracy a miłośnikiem nie jest każdy programista miłośnikiem jest hobbysta a Ci zazwyczaj mają problem ze znalezieniem pracy w tym zawodzie i to oni wiedzą o tym najwięcej. Głowa do góry i się nie poddawaj ja też tak robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, rób to co robisz, no i nie możesz się poddawać od tak. Ludzie dużo gadają, bo są zazdrośni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie spróbujesz, to się nie dowiesz :-) Ale na pewno wytrwałość jest potrzebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym wieku można się przebranżowić - co prawda jeżeli nigdy nie programowałeś to może być na początku trochę ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wiek nie ma znaczenia, jednak jeśli to zupełnie inna branz aniz ta w której siedziales teraz to pewnie bd musial zaczynac od juniora, i możesz trochę się czuć jak na emeryt na uczelni dziennej, ale why not?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...