Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
litek

Jakie macie swoje sposoby na oszczędzanie pieniędzy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od jakiegoś czasu mam duże problemy z oszczędzaniem.Niby nie zarabiam tak niewiele ale i tak nie jestem w stanie zaoszczędzić wiecej niż 100 czy 200 zł miesięcznie.Potem wypada jakiś nagły wydatek i i tak to wydaję.Zastanawiam się więc czy są jakieś inne skuteczne sposoby na to aby trochę więcej zaoszczędzić. Słyszałem, że skuteczne jest robienie sobie zestawień wydatków na kartkach. Czy ktoś próbował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

No dobra, spróbuję chociaż nie wiem czy będe taki konsekwentny. Nad kontem oszczędnościowym sie zastanawiałem ale ostatnio wyczytałem,że banki wprowadzają opłaty za prowadzenie kont.Jak jest również obecnie z oprocentowaniem na takich kontach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Tak, spróbuj zapisywać np. w jakimś zeszycie przez miesiąc swoje wydatki. Zobaczysz, gdzie nagle znikają pieniądze. Często na bzdetach można stracić naprawdę sporo, a tak to skontrolujesz co Ci tak żre budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

2% ? Myślałem,że obecnie da się zarobić trochę więcej ale z drugiej strony i tak jest to lepsze niż nic. Widziałem jakiś czas temu poza tym reklamę chyba Getin Banku . Oferowali tam jakieś 3% na koncie oszczędnościowym. To obecnie chyba najlepsza opcja tak? Bony jakie konto konkretnie byś tutaj polecił?

 

Obawiam się,że właśnie na bzdetach tracę obecnie najwięcej kasy ;) Człowiek wydaje i się nie zastanawia czasami na co .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

A powiedzcie mi przechodził ktoś z Was może przez zmianę dostawcy prądu albo gazu? Niby teraz można na tym zaoszczędzić nawet w przypadku gospodarstw domowych. Tu jest opisana procedura jak to w praktyce wygląda i na co trzeba uważać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

W chwili obecnej odmawiam sobie wyjść do kina i do jadłodajni z kebabami. też nie jestem w chwili obecnej w stanie odłożyć więcej niż 200 złotych miesięcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Hmm... ja zastanawiam się czy nie inwestować w obce waluty. Z pewnością jak przyjdą wakacje to "pójdą" one do góry i moze coś zarobię. Co sądzicie o pomyśle.

Z kupnem nie ma większego problemu bo na wet przez internet się da https://ekantor.pl/ tylko czy pomysł wypali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Cześć. Od jakiegoś czasu mam duże problemy z oszczędzaniem.Niby nie zarabiam tak niewiele ale i tak nie jestem w stanie zaoszczędzić wiecej niż 100 czy 200 zł miesięcznie.Potem wypada jakiś nagły wydatek i i tak to wydaję.Zastanawiam się więc czy są jakieś inne skuteczne sposoby na to aby trochę więcej zaoszczędzić. Słyszałem, że skuteczne jest robienie sobie zestawień wydatków na kartkach. Czy ktoś próbował?

 

Ja mam jeden najprostszy. Nie kupować tego co nam nie potrzebne,czyli nie wydawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Po prostu nie wydaję na głupoty. Odkładam sobie powolutku kasę na konto i mam spore oszczędności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Staraj sie w pierwszej kolejnosci oplaty rozne robic, bo pozniej naliczaja odsetki itp. Zrob ciecia tam gdzie sie da. Powiedzmy nie korzystasz z uslug w tele, albo internet a placisz to zrezygnuj z nich. Zamiast kupowac wode w sklepie, chodz po oligocenke :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Spóbuj ustalic jakiś limit wydatków. Resztę pieniędzy odkładaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Pieniądze są po to żeby je wydawać. Nie zabierzesz ich do grobu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Pieniądze są po to żeby je wydawać. Nie zabierzesz ich do grobu. smile.png

 

Masz rację. Pamiętajmy też, że nie wiemy, kiedy umrzemy.

Edytowane przez MatMak1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Masz rację. Pamiętajmy też, że nie wiemy, kiedy umrzemy.

dlatego moim zdaniem nie ma co oszczędzać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Oj mylicie się. Naprawdę bardzo warto jest oszczędzać. W końcu życie jest nieprzewidywalne, prawda? A pieniądze zawsze lepiej mieć niż ich nie mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Ja na przykład staram się kupować tansze ubrania. Nie chodze po galeriach tylko zamawiam przez internet np w sklepie http://www.krolowa-shoppingu.pl/ . Jakościowo mają bardzo dobre ciuchy więc i tak warto tam kupować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Ja staram się nie wydawać więcej niż zarabiam :D Naprawdę pomocna sprawa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Powiem Wam,że sam równiez przerzuciłem się jakiś czas temu na zakupy internetowe. Kupuję w taki sposób głównie ubrania . Już daaaaaawno szczerze powiedziawszy nie kupowałem ciuchow w sklepach stacjonarnych z uwagi na to, że są drogie oraz nie przepadam za marnowaniem czasu w galeriach handlowych gdzie tak naprawdę to czeto niczego sensownego nie ma. Za to kilka rzy już zamawiałem sobie koszulki z nadrukiem, konkretnie na tej stronie:

http://selino.pl/koszulki-z-wlasnym-nadrukiem-na-zamowienie,g-15.html

 

Jest tam konfigurator tak wiec taką koszulkę można sobie zaprojektować samodzielnie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Odkładam sobie powolutku kasę na konto i mam spore oszczędności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie! Jeśli ktoś z was szuka łatwych i sprawdzonych sposobów na oszczędzanie, oraz sam nie wie jak się za to zabrać polecam poczytać nieco tutaj: http://latwe-oszczedzanie.pl/ - moim zdaniem stronka warta uwagi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie! Ja jestem Maciek i szukam pomocy dotyczącej wyboru lokaty. Czy myślicie, ze korzystanie z takich rankingów jak na przykład ten: http://lokatowy.pl/ jest rzeczą opłacalną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Myślę że oszczędzanie pieniędzy trzeba rozpocząć od oszczędzania energii elektrycznej, bo po pierwsze - nie rujnuje to naszego portfela (a koszty energii stale rosną). A po drugie - nie szkodzi środowisku. Sam rok temu zrezygnowałem ze zwykłych żarówek na poczet żarówek LEDowych, rachunki nieporównywalnie zmalały. Bo różnica musi być spora, skoro żarówki 10W zastępuje starą 60W. Sklep sferis włączył się w akcję oszczędzania energii, niezłe promocje mają na sprzęty energooszczędne, takie jak pralki, lodówki, zamrażarki, zmywarki, piekarniki. I oczywiście te mniejsze, jak żarówki, odkurzacze; tutaj lista: https://www.sferis.pl/Oszczednosc-energii
Dodatkowo na część mają raty 0%. Sam szukam już teraz nowej lodówki do wymiany, stara ma kiepską wydajność elektryczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Myślę że konto oszczędnościowe to jednak podstawowa forma oszczędzania. mnie na przykład pieniądze z tego konta są nie do ruszenia, mam ustalony stały przelew raz w miesiącu i tego nie odczuwam. A co do pytania czy te konta są płatne oczywiście banki mają takie pomysły ale u mnie np wystarczy że co miesiąc minimalnie wpłacę na to konto 20zl i wtedy prowadzenie jest darmowe, to chyba małe wymaganie. 
Inne opcje to na pewno oszczędzanie energii, alternatywne rozwiązania. no i troszkę ograniczenie przyjemności bądź zastąpienie je tańszymi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Ja wciąż szukam genialnego sposobu na oszczędzanie:D Dobrą opcją jest lista zakupów+ robienie ich w supermarkecie. Korzystam też z różnych aplikacji do sklepów i na stacjach benzynowych aby mieć zniżki. Ale to i tak za mało. Chyba muszę więcej zarabiać aby móc prawdziwie oszczędzać:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...