Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Pentium123

Serwer pod blog

Rekomendowane odpowiedzi

Na start najlepiej brać hekko. Z kodem rabatowym masz za 40 zł w pierwszym roku domenę i duże konto hostingowe. Raczej na lepszych warunkach niczego takiego na początek nie ogarniecie... Jak chcecie ten kod na proc. rabatu to piszcie do mnie na priva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że Hekko jest jakieś słabe, po prostu przez lata Firehost nigdy mnie nie zawiodło, a jednak cena do jakości wypada tutaj super.

Zresztą - przerobiliśmy wiele różnych serwerów i wiemy czego się można spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sobie tam bądźcie. Żeby miał zmieniać hosting, to ktoś naprawdę musiałby wyskoczyć z mega ofertą. W każdym innym przypadku próbę przenosin uważam za totalnie pozbawioną sensu. Bo zmieniać serwer dla 20 zł nie wiedząc, jakiej jakości można się po nim spodziewać? Szkoda komentować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod blog wystarczy najprostszy hosting, chyba, że jest bardzo popularny, to wtedy warto pomyśleć nad czymś bardziej wydajnym. Hosting od cal.pl w podstawowej wersji powinien wystarczyć pod blog - ma 10 GB pojemności i nielimitowany transfer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie najprostszy, tylko działający - i to jest podstawowa zasada. Nie musisz mieć cudownych parametrów, ale musisz mieć serwer niezawodny.

Musi mieć odpowiednie parametry i support. Co ci po tanim serwerze, który nie da odpowiedniej jakości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dobry hosting (https://linuxpl.com/) musi być stabilny i pochodzić od dobrej i sprawdzonej firmy. Dzięki temu będziecie zawsze mieć do dyspozycji profesjonalną pomoc w razie występowania problemów. Do tego trzeba przede wszystkim dobrze się zastanowić jakie parametry są dla Was najważniejsze i ile potrzebujecie transferu czy pojemności. Od tego zależy również cena danego hostingu. A one zaczynają się już od 50 zł za rok, więc nie jest to duża kwota, a przynajmniej blog będzie profesjonalnie obsługiwany.

Edytowane przez Lara1978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy pakiet kosztuje na Hekko koło 50 zł

Wydawanie większych pieniędzy nie ma sensu - i tak nie wykorzystacie tych parametrów, więc po co płacić za jeszcze lepsze?

Bardziej chodzi tutaj o to, żeby sama usługa była niezawodna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Hosting House, ma on dobrze zabezpieczone serwery, szybki support, chociaż stosunkowo małe limity CPU i RAM mogą nas nieco ograniczyć.

 

Należy mieć strony zoptymalizowane i mające cache.

 

Koszty naprawdę niskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza dobrze zabezpieczony? Nie ma czegoś takiego, każdy serwer jest narażony.

Ważne są kopie zapasowe, ale tak naprawdę to właśnie my sami powinniśmy sobie te kopie zapasowe zapewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zgadzam się z pepe w 100 % każdy hosting oferuje backupy, jedne są wykonywane częściej drugie rzadziej jednak najlepiej mimo wszystko samemu o to zadbać i wykonywać je mimo to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hosting House nie polecam. Skusiłem się opiniami i ceną. Szybko stamtąd uciekłem - limity RAM/CPU/procesów są tak małe że jeden człowiek jest w stanie zablokować Ci stronę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko raz miałem na Hekko powiadomienie... Kiedy spam boty dodały mi do bazy danych kilka milionów wpisów i wyciorały cały transfer miesięczny w 2 dni.

Ale to była moja wina - strona stała na starym, dziurawym skrypcie. Tego błędu więcej już nie popełnię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod bloga domenę z ovh i mały vps z aruba za grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi wyjaśnić, w jaki celu pod podstawienie bloga wybrałeś VPSa? Bo totalnie tego nie rozumiem? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o hosting, to nie ma się co pakować w darmowe jakieś pakiety na przykład. My przez 2 tyg testowaliśmy zetohosting https://zetohosting.pl/ i później już wykupiliśmy pełną wersję bo nam się super sprawdzał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który konkretnie ze swoich serwisów masz tam postawiony?

Pochwalisz się? Chętnie ocenimy jak to działa ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam od marca z hekko, nie narzekam, chociaż pewnie gdzieś taniej da się coś znaleźć ale jak na moje potrzeby to jest odpowiedni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy hostingu chodzi o to, żeby cenę mieć rynkową, a jakość perfect.

Jeśli jakość ma być kiepska, to naprawdę lepiej dopłacić i mieć coś konkretnego.

Przecież przy takich usługach zawsze najważniejsza jest niezawodność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linuxpl, Hekko to są przetestowane przeze mnie hostingi, które wam polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania co mój poprzednik. Nic dodać oraz nic ująć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wystarczy Firehost. Mam u nich kilka stronek i całość działa pierwsza klasa.
Więc po co kombinować? NIe ma podstaw do płacenia dużej kasy za hosting.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...