Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Pentium123

Serwer pod blog

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, chcę założyć własnego bloga (według porad z http://make-cash.pl/ ;)). Chciałbym na nim zarobić, dlatego mam do Was pytanie: jak kupic serwer i domenę, żeby nie było żadnych problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Hekko masz za ponad 7 dych pakiet z domeną Pl i hostingiem ze 100 transferu.

Na tym postawisz kilka blogów - usługa ok, dobry support - pomogą ci przy każdym problemie.

  • Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Atthost masz podobną ofertę cenowo z tym, że lepsze pojemności serwerów. Domena też gratis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I przedłużenie PL o 15 zł droższe, a marka raczej anonimowa. Na tym hostingu siedzę od lat - pewniak.

  • Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No super ;-) Przecież oni mają wysokie ceny i o ile dobrze pamiętam to był kilka afer z nimi związanych.

Mylę się?

  • Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ofert jest tyle, że napewno z czegoś wybierzesz. Musisz mieć jednak świadomość, że zanim blog zacznie zarabiać minie trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy minie? To zależy od doświadczenia i umiejętności. Jeśli ktoś potrafi faktycznie przełożyć wszystko na ruch, to powinien zarabiać - a zarobienie tego tysiąca złotych na stronie naprawdę nie jest specjalnie trudne.

  • Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaka najlepsza ta opcja, piszcie jeszcze propozycje blink.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No hekko. A dzisiaj to nawet dostałem maila, że jeśli wypełnię ankietę to domena jest za darmo. Nie wiem czy tylko klienci to dostawali - ja dostałem, wypełniłem, domena jest.

  • Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie odradzam, gdyby ktoś się nad tym zastanawiał - absolutnie odradzam zenbox. Na początku hosting działał poprawnie, od początku roku mam z nim ogromne problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dokładnie to czytałem - śmiesznie ;-)

Tym bardziej doceniam to, że hekko przez jakieś 7 lat działania usługi nie sprawiło mi żadnych problemów, usługa cały czas jest stabilna.

Zatem zakładam, że można...

  • Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do przetestowania naszych usług w 14 dni bez żadnych konsekwencji. Oferowane pakiety można już kupić za 50% ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o jakość działania, a nie stawki. Ceny na rynku są podobne, przynajmniej jeśli chodzi o mniejsze firmy. Bo stawki wśród tych bardziej znanych to są jednak z kosmosu wzięte. Zupełnie nie są adekwatne. Akurat my od lat nie mamy kont na drugich usługach. Bo po co?

  • Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domenę sam kupowałem z https://dhosting.pl/ i moim zdaniem jest to dobre rozwiązanie. Płaci się jedynie 59 zł netto za wykupienie domeny na rok, a dodatkowo sam panel administracyjny jest bardzo prosty w obsłudze :) Firma też jest na rynku od wielu lat, wiec mogę ich spokojnie polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak przy tej stawce można napisać tylko. Mało to mam w Hekko - 54 brutto. Przecież to 20 zł różnicy na jednej domenie.

Nadal uważasz, że to dobra stawka? A niby z jakiej parafii?

  • Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyboru serwera to zobacz np tutaj na co zwrócić uwagę. A przy rejestracji domeny patrz zawsze też na koszt przedłużenia na kolejny rok i wybierz firmę, która będzie miała najtaniej w perspektywie 2 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda - ale nie zawsze. Niektórzy kupują domenę tylko na jeden rok, nie mają zamiaru jej przedłużać.

I takie osoby raczej na pewno będą patrzyły tylko na cenę rejestracji - przedłużenie nie ma dla nich znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności może to być VPS od Firehost, ale to trzeba sto razy przemyśleć. Dlaczego?

Kwestia taka czy wykorzystacie parametry. Po co ładować się na vpsa w sytuacji, kiedy normalne konto dzielone ze wszystkim da sobie radę?

Myślcie logicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o ArubaCloud? - https://www.arubacloud.pl/ z tego co wyczytałem najniższy pakiet to 4 zł miesięcznie więc żaden wydatek za to 20 GB na dysku, transfer miesięczny 2 TB wszystko w nowoczesnych serwerowniach na terenie Europy (nie w Polsce co dla wielu też może być plusem) dyski SDD. Teraz napisałem i czekam na darmowy voucher na 60 dni i po tym czasie napiszę więcej jak moje wrażenia, ale może ktoś korzysta i może coś już napisać.

Edytowane przez Kiril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że to anonim z vpsem w cenie małego konta dzielonego. Na pewno obawiałbym się trzymania tam jakiekolwiek strony, a tym bardziej sklepu, ale oczywiście każdy ma przecież rozum, prawda? Niech najpierw napisze ktoś z forum, kto testował tą usługę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponowałabym zainwestować w jakiś SEO hosting, na jednym serwerze można wrzucić kilka blogów z różnym IP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka IP nie robi żadnej różnicy. To już lepiej w takim przypadku kupić kilka małych kont na sprawdzonych serwerach.

Uwierzcie mi, że tak jest nawet bezpieczniej, bo w przypadku ataku, nie stracicie nagle wszystkich serwisów.

Tzn. wszystkie nie zostaną zainfekowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pod swojego bloga korzystam z hostingu bizneshostu, cena niska dobry kontakt jak na razie nie miałem problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...