Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
bony00

Mieszkanie parterowe z niskim balkonem - zabezpieczenie podczas nieobecności

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki dylemat, w jaki sposób zabezpieczyć mieszkanie parterowe z niskim balkonem (to jest najsłabszy punkt), przed włamaniem podczas nieobecności. Należałoby zamontować jakieś czujki - tylko sam nie wiem do końca jakie?

Jakie mogą być koszta z tym związane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kilka pomysłów: to dać kluczyki sąsiadow - pod warunkiem, że ufasz mu na tyle dostatecznie, aby to zrobić. Możesz też zamontować rolety antywłamaniowe. To dosyć skuteczna bariera. Szczególnie w bloku. Gdyby ktoś próbował ja sforsować, na pewno ktoś z sąsiadów skapnąłby się, że coś jest nie tak.

Jeżeli masz wolny kapitał, to system alarmowy oparty o czujniki ruchu lub czujniki ochrony obwodowej... Nie jest to tania sprawa, ale najskuteczniejsza.

Tutaj masz jak coś linka: https://www.mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly/122,wyjezdzasz-oto-jak-poprawnie-zabezpieczyc-dom.-czesc-1-mieszkanie-wyposazone-w-system-alarmowy do ciekawego artykułu w którym autor opisuje na co należy zwracać uwagę przed zabezpieczeniem nieruchomości podczas wyjazdu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za szybką reakcję.

A czy często zdarzają się fałszywe alarmy? Kolejna sprawa to jaki może być ewentualny koszt alarmu z powiadomieniem i interwencją ochrony?

Czy oni mają jakieś przepisy, że np po pokreślonym czasie od otrzymania wezwania musza pojawić się na miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat Integra jest jednym ze stabilniejszych systemów alarmowych. Jak jest dobrze zamontowany i skonfigurowany, nie powinno dochodzić do żadnych fałszych alarmów. Czujki można dobrać w taki sposób, że nie będą reagowały na zwierzęta przebywające w domu.

O wszystkich kluczowych zdarzeniach (rozbrojeniu, uzbrojeniu alarmu, naruszeniu chronionej strefy) informowany będziesz na telefon np za pomocą sms, czy aplikacji na system Android.

Można go też w przyszłości rozbudować o obsługę elementów automatyki domowej, bramy wjazdowe itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • Dodaj nową pozycję...