Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Starek

Gdzie tanie OC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć panowie. Czy moglibyście mi doradzić gdzie warto jest się zgłosić po niedrogie OC? Na dniach chciałbym ubezpieczyć auto a za bardzo nie chce mi się chodzić od ubezpieczyciela do ubezpieczyciela. Wolałbym abyscie tutaj mi napisali gdzie mniej więcej można się spodziewać lepszej ceny ubezpieczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Oj powiem Ci,ze rozbieżności mogą być różne.Możesz się przejść jednak po tych po kilku ubezpieczalniach w Twoim mieście i się popytać. Ewentualnie skorzystać z porad doradcy przez internet. Mają wynegocjowane lepsze ceny na ubezpieczenia tak więc będzie to lepsze niż jakbyś sam chciał się ubezpieczać.

Ja obecnie mam samochód ubezpieczony w PZU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Na mieście nie chodziłem. Nie wiem czy znalazłbym na to czas. Swoją drogą to czy jest różnica czy ubezpieczę się w jakiejś znanej firmie czy tej , która ma po prostu najtaniej? Widzę,że na przykład takie firmy jak Interrisk czy Axa mają taniej niż na przykład PZU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Nie bo teraz jak się ubzpieczysz w firmie krzak i jeszcze sprawca będzie ubezpieczony w firmie krzak to masz problem Stawiałbym na

pzu

hestię

allianz

wartę

czy też compensę

Najlepiej byłoby jakbyś zostawił kontakt tutaj: http://ubezpieczenia.comperia.pl/oc .Coś by Ci tam dobrali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Ok dzięki,zostawiłem kontakt.

Ogólnie widze,że cena na ubezpieczenia oc rośnie od początku roku to teraz pewnie również trzeba liczyć na to,że wzrośnie tak ?

Jeszcze jedno pytanie. Czy warto jest wykupować sobie nnw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Warto. W skali roku są to grosze. Poczytaj sobie co oferuje ubezpieczenie no i sam zdecyduj ale moim zdaniem jest to obowiązkowe. Nie kosztuje CIę dużo a jednak chroni. Sam nie mam obecnie AC ale NNW zawsze sobie wykupuję

A cena to faktycznie może wzrosnąć. Podejrzewam,że tak o 30% nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Pogadałem sobie z nimi dzisiaj. Ogólnie dali mi kilka ofert, zdecyduję się na jedną .Prawdopodobnie w PZU ( Jak sobie czytałem niektóre tematy na forach to jednak jest na nich najmniej skarg..).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

No i już sie na coś zdecydowałeś?

 

Ogólnie sam zauważyłem,że cenowo to ubezpieczenie rośnie praktycznie od początku roku .Tanio na pewno nie jest ale w sumie teraz jak piszecie o tych zmianach to nie będzie tak źle.

 

Co do NNW to lepiej jest kupić raczej to o wyższej kwocie ponieważ to najniższe da nam niewielkie odszkodowanie.

Edytowane przez mmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Tak. Rozmawiałem z doradcą. Ostatecznie wykupiłem sobie ubezpieczenie w Allianz.Jak wyliczyliśmy to tam było najtaniej. I faktycznie doradca ma o wiele lepsze wynegocjowane ceny niż jak sa sobie wcześniej wyliczałem za pomocą kalkulatora.

Namawiał mnie jeszcze na nnw ale muszę się zastanowić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Nad NNW to nie ma się nad czym zastanawiać. Przy oc zawsze masz mozliwość rozszerzeina sobie o takie ubezpieczenie tak więc będzie Cię to kosztowało rocznie grosze. Poza tym chroni nie tylko Ciebie ale również i pasażerów.

Działa również za granicą a pieniądze z ubezpieczenia w razie czego są wypłacane bez względu na to czy jeszcze masz ubezpieczenie z polisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Metoda jest banalnie prosta - przecież każda znana firma ma kalkulator, wchodzisz na stronę i wyliczasz jaka konkretnie będzie stawka, zobacz - https://www.lu.pl/

Przy OC zakres jest zawsze taki sam, kwota gwarancyjna również. Różnice dopiero będziecie mieli przy AC i innych ubezpieczeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Ja jakiś czas temu ubezpieczałem samochód i zdecydowałem sie na wykupienie ubezpieczenia w towarzystwie Proama. Oferowali w miarę tanią składkę ale jednocześnie tu ma bardzo dobre opinie w sieci. Na stronie znajdziecie do nich kontakt: https://ubea.pl/Proama-ubezpieczenia/ .Aktualnie jest to jedno ze starszych towarzystw ( sięga 1900 roku). W ostatnim czasie zmieniły się trochę przepisy przyznawania pieniędzy z ubezpieczenia i bierzemy je teraz od swojego ubezpieczyciela a nie od ubezpieczyciela sprawcy tak więc warto jest wykupic ubezpieczenie u kogoś solidnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...