Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
bony00

Jaki alarm do sklepu ?

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zamontowania systemu alarmowego do sklpeu w którym są w sumie 4 pomieszczenia. Alarm powinien być oparty o czujki ruchu, sygnalizację na zewnątrz budynku, klawiaturę wewnartz do pisania kadu oraz chciałbym (jezeli jest to stosowane) aby w momecie załączenia alarmu dostać powiadomienie - najlepiej na sms.

Jeżeli ktoś ma doświadczenie w tego typu instalacjach to będę wdzięczny za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Moja rada - na systemie alarmowym nie ma co za bardzo oszczędzać. My w firmie korzystamy z systemu Integra 64, nie zdarzało się, żeby były jakieś fałszywe alarmy. Masz możliwość rozbudowania w przypadku potrzeb (np gdybyś chciał w przyszłości sterować automatyką np ogrzewanie, oświetleniem czy nawet podlewaniem ogródka). Jak coś to tutaj masz opis tego systemu https://www.mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly/118,komunikacja-gprs-w-alarmie-domowym/ - opisane są tam jego funkcjonalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jasne, że tak. Nie ważne czy macie mniejsze, czy też większe sklepy. System alarmowy na pewno będzie bardzo przydatny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

No to w takim przypadku trzeba postawić już na cały system monitoringu. 4 pomieszczenia to nie będą tylko 4 kamery, wydaje mi się że jedna na pomieszczenie to za mało. Może postawicie na zestawy kamer do monitoringu? Na pewno taki zakup będzie jednym z lepszych rozwiązań właśnie na potrzeby biznesowe. Porozglądajcie się za różnymi firmami, poczytajcie opinie, może też warto podpytać w sklepach z monitoringiem właśnie.

Edytowane przez Fionnka009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...