Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Fobiush

Lenovo Y580 - nowy HDD/SSHD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mój obecny dysk odchodzi powoli w niepamięć, nie pomaga remap i zerowanie.

Szukam dysku HDD lub SSHD o pojemności od 750GB do 1TB do mojego lapka tj. Lenovo Y580 z i7 na pokładzie. Budżet to 350zł. Chciałbym żeby proponowany dysk cieszył się niezłą szybkością pracy, nawet jeżeli przez to miałby być głośniejszy - głośność jest dla mnie mało istotna.

Dlaczego nie SSD + HDD? Myślałem nad tym rozwiązaniem ale SSD mSATA + HDD przekracza mój budżet, ale pewnie kupie za jakiś czas jak dostanę jakąś premię w robocie...noworocznązeby2.gif Znowu SSD SATA + HDD wymagałoby kieszeni co i tak wyjdzie pewnie drożej niż przy zakupie mSATA.

Co możecie polecić?

Btw. i jeszcze kwestia dopasowania. Obecny dysk ma takie wymiary: Szerokość 69.75 x Głębokość 100.3 x Wysokość 9.5mm. Rozumiem, że będą pasowały dyski i 9.5mm i 7mm tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od końca - wrzucisz tam zarówno 9,5 jak i 7 mm, bez problemów. Ja na Twoim miejscu za ok. 350 zł kupiłbym 240 GB dysk SSD, a za jakąś chwilę zewnętrzny dysk na USB lub właśnie wspomnianą kieszeń zamiast ODD. Kieszeń to nie jest duży wydatek. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również postawiłabym na dysk ssd o pojemności albo 128 gb albo tych 250 gb.

Może ten model?

http://najtaniej.co/produkt/dyski-twarde/sp600-2-5-ssd-128-gb.html

Myśle,że możesz poszukać w tej samej cenie jeszcze większych pojemności na allegro. Powinieneś tam znaleźć dobre ceny na tego typu podzespoły.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno jest dość SSDeka w takiej cenie, mimo że obecnie jest to najlepszy dysk do każdego sprzętu, można na alledrogo poszukać jakiegoś uzywanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto raz skorzysta z SSD nie wróci już do talerzowca (chyba że jako magazyn na dane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...