Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Adam_np

Jaki hosting pod sklep Prestashop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

a ktos z Was albo moze z Waszych znajomych ma hosting w http://www.statnet.pl/ ? Ich serwery znajduja sie w 2 lokalizacjach - Polska albo Niemcy. Uptime naprawde niezly, pingi ok. Moze ktos z Was sie wypowiedziec cos wiecej na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz, żebyśmy się wypowiadali, skoro sam się już wypowiedziałeś, nie mając tam żadnej usługi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hosting współdzielony raczej nie nada się pod sklep - nie jest odpowiednio wydajny i wystarczająco stabilny. Radziłbym wybrać albo VPS (w cal.pl mają dość wydajne i stabilne), albo serwer dedykowany - ten drugi jest jednak znacznie droższy, także opłaci się tylko w przypadku popularniejszych sklepów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

ja mam vps'a w statnet. Mam na nim prestę. Jestem mega zadowolona. Wszystko działa bez zarzutu. Na wielki plus zasługuje support, zawsze gdy mam jakieś pytania lub wątpliwości bez problemu i zbędnego czekania otrzymuje pomoc. Także Ajlar, ja polecam! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie znam usługi. Głównie to kwestia dopasowania parametrów + takiego serwera, który po prostu ma ten dobry support i działa niezawodnie. A jakie parametry? To zależy od danego sklepu. W każdym przypadku mogą być potrzebne zupełnie inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VPS od Firehost. Można za darmo przetestować. Nie ma potrzeby kupowania od razu.

Można łatwo sprawdzić, jak to działa i na tej podstawie podjąć decyzję.

Sami oceńcie, co jest dla was odpowiednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale test kosztuje kilka złotych na Hekko.

Przy czym ogólnie w przypadku VPSa tym bardziej każdemu zależy na jakości działania usługi, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe.... ale trafiłeś w moment ;-) To w ubiegłym tygodniu OVH miało taką awarię, że pół polskiego netu nie działało? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firehost, obojętnie jaki pakiet. Tyle lat i mamy święty spokój. Nie ma sensu korzystanie z dziwnych, byle jakich serwerów.

Chodzi tutaj o podstawowe kwestie. Dopilnujecie tego jak należy, to wszystko będzie w najlepszym porządku.

Od dawna pracujemy na tej samej usłudze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób, jakimi parametrami ten hosting wyprzedza Hekko?

Który w sumie jest jedną z najbardziej stabilnych marek na polskim rynku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam na nazwa.pl, podstawowy pakiet. Śmiga aż miło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lat nie miałem już niczego w nazwie, ale tak patrząc po necie, to nie widzę, żeby ludzie sobie chwalili tę usługę.

Więc czy aby na pewno jest ona tak godna uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nazwa to kosmos cenowy, a na Firehost mam konto za śmieszne grosze.

Po co się bawić w tak drogie usługi, skoro tak naprawdę wyższa cena kompletnie nic nie daje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwa droga? Płacę 60 gr brutto za miesiąc...250 GB, transfer bez limitu, 10 Gbps, 4 CPU. Pod preste spokojnie starcza, jeśli nie wyrabiasz potężnego ruchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest pierwszy rok korzystania z usługi czy kolejny?

W skrócie - czy jesteś na okresie promocyjnym? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firehost działa mi na tyle niezawodnie, że nawet nie biorę pod uwagę innych usług.

Skoro tutaj wszystko działa jak należy, to po co mi problemy z innymi usługami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... tym bardziej, że jednak VPS-a w Firehost testuje się całkowicie za darmo.
Jaki zatem problem? Skoro można to sprawdzić całkowicie za darmo, to czemu nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hosting SSD jest dobry, ale na start. Jak wygenerujesz spory ruch i dodasz sporo produktów, to warto zrobić migrację na VPS z administracją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firehost - solidny, porządny hosting, tylko musicie podziałać na odpowiednich zasadach.
Wiadomo, że każdemu może pasować coś całkiem innego.
Ale to testujecie za darmo, więc łatwo możecie sprawdzić i ocenić działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jeszcze jakiej wielkości ma to być sklep. Pisząc wielkości mam na myśli ilość produktów które będą znajdowały się w ofercie. Jeżeli będzie to coś z przedziału 100 do 300 produktów - a ilość wejść będzie ograniczona, to nie przejmowałbym się za bardzo hostingiem. Jeżeli natomiast będzie to jakaś duża ilość produktów, zajdzie potrzeba zastosowania rozbudowanych modułów, to wówczas rzeczywiście może być to pewien problem. Trzeba więc będzie zainwestować w dobrej jakości hosting, regularnie przeprowadzać back upy itd itd.

Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: https://itcenter.pl/oferta/oprogramowanie-dedykowane/

Edytowane przez red100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałam. Pod sklep to raczej VPS, ale na spokojnie - u nich VPSa też testujecie całkowicie za darmo.
Poza tym - usługa jest raczej niezawodna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@agus123 Widzę, że posiadacie jedne konta do promowania wielu osług jako agencja marketingowa. Postarajcie się trochę bardziej, albo najlepiej zmieńcie branże, bo kiepsko Wam idzie promowanie jednej z najdroższych firm hostingowych w kraju. I wszystko zaczęło się w kwietniu/maju 2019, nagle wysyp polecających :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...