Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
tomash77

Laptop Samsung RF511 - Wysokie temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wiatrak pod pełnym obciążeniem nie pracuje ciągle, tylko przyspiesza a potem zwalnia. Próbowałem wyczyścić otwory wentylacyjne odkurzaczem ale nie przyniosło to żadnego efektu. W moim odczuciu przy maksymalnych obrotach wentylatora powinna być większa ilość wydmuchiwanego powietrza.

 

W programie Speccy w zakładce CPU podczas maksymalnego obciążenia i po przekroczeniu 90 stopni taktowanie rdzeni zmienia się na 800Mhz, co zapewne jest ograniczeniem przed przegrzaniem procesora, temp spada do 70 stopni, wiatrak zwalnia, później znowu taktowanie wzrasta do 2,5Ghz i tak w kółko. Nie pojawiają się bluescreeny ani artefakty podczas grania w wymagające gry.

 

W spoczynku temperatura procesora oscyluje w granicach 56 stopni

płyty głównej 56, grafiki 44, dysk twardy 40.

temp. w mieszkaniu to około 23 stopni.

Obudowa laptopa od strony klawiatury jest cały czas chłodna a spód lekko ciepły.

Sprzęt nie ma już gwarancji, pozostaje mi ewentualna wizyta w serwsie komputerowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz już na niego gwarancji to oddaj do do serwisu komputerowego. Przegrzewa się, a dysk może być uszkodzony - coś sporo tych błędów Ci się nazbierało.

 

Te i7 potrafią w laptopach rozgrzewać się do 80 - 85, ale przy pełnym stresie w programie Prime95 chociażby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jw., czyszczenie i konserwacja układu chłodzenia. Za smarowanie łożysk + nałożenie nowych past nie powinni policzyć więcej niż 80 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Faktycznie problemem była pasta termoprzewodząca oraz zalegąjący brud. Byłem w serwisie lapart gdzie wymienili ją i przeczyścili kompa. Teraz śmiga jak należy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Faktycznie problemem była pasta termoprzewodząca oraz zalegąjący brud. Byłem w serwisie lapart gdzie wymienili ją i przeczyścili kompa. Teraz śmiga jak należy smile.png

Z ciekawości, ile skasowali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...