Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Przemek1981

Wymiana Karty graficznej czy zasilacz da rady?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

 

 

Najpierw może powiem o co chodzi

 

 

ostatnio zagrywam się w taką gierkę Sword of the Stars nie ukrywam jak rzadko co gram w jakie kol wiek gry tak ten tytuł mnie zassał na amen. I mam taki problem w niej że przy dużej ilości stateczków podczas bitwy strasznie gra zacina zwalnia, mimo że gra jest wiekowa i z wymagań gry wygląda ewidentnie że nawet na tym moim emerycie gra powinna chodzić płynnie tak nie jest.

Nawet kiedy powyłączam wszelkie tekstury gra nadal przy większej liczbie statków w przestrzeni zwalnia. Tak sobie siedziałem i myślałem i wymyśliłem że może być to wina mojej grafiki czyli radeona x550.

 

 

Poszperałem na allegro i znalazłem taką kartę graficzną za 89zł

 

GEFORCE 9500GS 512MB PCI-E_DVI_HDMI

 

link

http://allegro.pl/nowa-potezna-geforce-9500gs-512mb-pci-e-dvi-hdmi-i3921233991.html

 

i mam takie pytanie do was

Co sądzicie o tej karcie ? czy się opłaca ?

I najważniejsze pytanie czy zasilacz mi uciągnie tą kartę ? przy tej konfiguracji?

zdaje sobie sprawę że zbyt wielkiego wyboru nie mam w wyborze kart do tej konfiguracji jaką posiadam.

 

A jeśli nie to moglibyście mi poradzić jakąś optymalną kartę do tej konfiguracji? tak do 100 zł?

 

Mój sprzęt

 

PROCESOR

INTEL DUAL CORE E5200 2x2.50 800/2MB/64BIT

 

PŁYTA

GIGABYTE G31M-ES2C INTEL G31 S-775

 

PAMIĘĆ

GOODRAM 4GB (2x2048MB)/800MHz PC6400

 

DYSK TWARDY

SEGATE 200gb SATA

 

KARTA GRAFICZNA

ATI RADEON X550 128MB

 

NAPĘD

PHILIPS DVDRW

 

ZASILACZ

FORTRON 350W

 

HEHE Niezły zabytek co !!!?biggrin.png

 

ZA WSZELKĄ POMOC Z GÓRY WIELKIE DZIĘKI

 

POZDRAWIAM !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) zasilacz powinien sobie dac radę z tą kartą

2) nie jestem jednak pewien, czy to raczej nie wina procesora. mozna to jednak bardzo łatwo sprawdzic - obniż rozdzielczość gry i sprawdź, czy gra nadal zwalnia

3) jeśli już chcesz koniecznie kupować kartę graficzną to celuj raczej w cos takiego - http://allegro.pl/gigabyte-radeon-hd4850-zalman-512mb-i3969467162.html różnica w wydajności będzie ogromna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

problem w tym że ja już gram na najmniejszej rozdzilczości czyli 1024 na 768 zmniejszyć więcej już się nie da. A tą kartę którą podajesz ten muj dziadek fortron 350 uciągnie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sytyłacja się trochu zmieniła ze względu na cene zdecydowałem się na allego kupić 9600GT na DDR3 a co do zasilacza to kumpel ma corsair 400w przewraca mu sie tylko po kontach to odda mi go po znajomości za 50 dych.

 

Dzięki za pomoc i pozdrawiam

 

temat uważam za zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wymagania gry to raczej grafika.

Co do karty to zgadzam się z MILANS-em różnica b.duża, lepiej dorzucić te 2 dychy do radka i podarować sobie kupno zasilacza, fortrony to solidne dziadki.

Nie mam konkretnego porównania bo nie znam modeli tych zasiłek ale bardzo możliwe że twój fortron ma silniejsza linie 12V.

Edytowane przez kluzor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...