Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
lisekx

Jaki monitor 22" do 500-600zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam monitora 22" Full HD 1920x1080

Musi posiadać złącza DVI-D i HDMI

Monitor ma służyć troche do gier i surfowania po sieci.

Jaki typ matrycy będzie najlepszy TN, VA czy IPS ?

Czy opłaca się kupować z tunerem TV ?

Co myślicie o tych monitorach ?

BenQ GW2260HM

LG 22EA53VQ-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Z oferty ASUS mogę poradzić VS229HR - jest to monitor z matrycą IPS i podświetlany LED, IPS oferuje znacznie lepszą jakość obrazu, jest ostrzejszy i kolory bardziej wyraziste, jednak przez to monitory są droższe.

Z zwykłych TN można zerknąć na VS229HR lub VE228HR, oba modele są podświetlane LED, TN jest obecnie standardem jest gorszej jakości od IPS jednak jeśli się nie robi grafiki komputerowej czy pracy wymagającej precyzyjnego odtwarzania kolorów różnica nie jest zauważalna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...a co powiecie na temat tego monitora LG 22EA63V-P, który bardziej mi się podoba niż LG 22EA53VQ-P (różnią się chyba tylko wyglądem - cieńsza ramka) i jak to jest z tą chwiejną podstawką - czy jest bardzo uciążliwa ?

Czy odczuwa się dużą różnicę między monitorem 22" a 23" i czy jest sens dopłacać ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dużej różnicy nie ma. Mam odpowiednik tego modelu tylko 24 cale i podstawka w sumie nie przeszkadza. Problem jest nieco inny - te monitory często trafiają się z bardzo nierównym podświetleniem. To taka cecha IPS-ów. Po czasie człowiek się przyzwyczaja, ale na początku patrząc na czerń wygląda to dziwnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym brał tego LGika. Ma bardzo dobrą specyfikację i ciekawe funkcje, a poza tym ma dobrą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym brał tego LGika. Ma bardzo dobrą specyfikację i ciekawe funkcje, a poza tym ma dobrą cenę.

My polecamy monitor Benq, ale lepszy od BenQ GW2260HM, będzie nowy model VW2245Z.

To bardzo dobry panoramiczny monitor LCD z podświetleniem LED o przekątnej 21.5 cala. Natywna rozdzielczość ekranu to 1920 x 1080 pikseli, czas reakcji matrycy to 6 ms a jasność jest na poziomie 250 cd/m2. Kontrast 3000:1 (dynamiczny 20 000 000:1). Widoczność obrazu 178 stopni w poziomie i 178 w pionie.

Monitor jest wyposażony w wiele nowoczesnych technologii:

Technologia podświetlenia Flicker-free eliminująca migotanie ekranu

Tryb Niskiego Natężenia Koloru Niebieskiego

Technologia BenQ Senseye®

I co ważne bardzo ładnie się prezentuje, u nas dostępny jest w bardzo atrakcyjnej cenie - 390 zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawa opcja, ale na twoim miejscu zastanowiłbym się nad pozostałymi polecanymi modelami i jak masz taka możliwość to zobacz je na żywo to pomoże ci wybrać ten, który najbardziej ci się spodoba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli mam być szczera to do codziennego użytkowania znacznie wygodniejsze są monitory o przekątnej 24 cale....

Sama polecam zerknąć sobie na poniższy monitor:

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/9472630

Aktualnie do kupienia w cenie 550 zł a jest to na dzień dzisiejszy najlepsza opcja w tej grupie cenowej. Monitor bardzo dobrej jakości, oferuje super parametry oraz wykonanie. Ładne kolory, niezły kontrast. Matryca IPS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi