Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Pytajka

Możliwe, że nowy dysk twardy nie jest pusty?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem. Zakupiłam dzisiaj dysk twardy. Po podpięciu go do komputera (jako drugi dysk) okazało się, że ma pliki systemowe windowsa. Foldery typu WINDOWS, Pliki programów.

Dysk nie był zapakowany (czytałam w internecie, że ponoć są tak sprzedawane), sprzedawca powiedział, że są tak dostarczane do sklepu.

Sprawdziłam gwarancję na stronie producenta (WD). Jest podana do lipca 2015 roku, czyli nie jest tam liczona od dnia zakupu.

Proszę o pomoc. Czy to jest normalne, czy sprzedano mi dysk już wcześniej używany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja powinna być liczona od dnia zakupu, ale z niej wywiązać się ma sprzedawca, a nie producent. To sprzedawca będzie gwarantował usunięcie usterki w czasie trwania gwarancji. nie był zapakowany? Czyli jak to wyglądało - sprzedawca dał Ci dysk bez żadnej folii czy kartonika? Są dostępne programy, które pozwolą Ci na sprawdzenie dysku pod kątem tego czy był używany, czy nie. Wpisz w google "program do odczytu SMART" i sprawdź, albo poproś kogoś o zrobienie tego. Jak dla mnie fakt tego, że dostałaś dysk bez opakowania(rozumiem, że jakiegokolwiek), jest podstawą do podejrzeń odnośnie tego, że sprzedawca dał Ci używany produkt. Ale musisz to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo wątpliwe, aby były one używane, ale oczywiście nigdy nic nie wiadomo. Radziłbym złożyć zapytanie do producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...