Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Ivan

Cooler do i5 2500k (od 150-300 zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was forumowicze. Chciałbym poprosić was o pomoc w wyborze coolera, gdyż chcę zmienić w końcuboxowy na moim i5 2500K, z racji tego, że jest ono głośnie i nie wydajne (70-76 stopni podczas gry w Wieśka 2, a w nocy trochę irytuje mad.gif)

Myślałem nad BQ Dark Rock Pro C1 (234 zł w Saturion.pl), BQ Dark Rock C2 (290zł w Saturion.pl),. Mam tendencję do przepłacania czego się tu obawiam (patrz mój zasilacz, za mocny ale cichy) i nie chcę aby to był przerost formy nad treścią. Wydać 300 zł to jednak dużo dlatego nie wiem czy warto (i nie jestem jeszcze o tym zbytnio przekonany). Nie znane mi są też różnice między BQ! C1 a C2, więc jeżeli ktoś wie o co biega i miał z nimi styczność to proszę aby mi wytłumaczył happy.png

(obsługa podstawki LGA 2011 i wentyl 135mm jest wart dopłaty 60 zł? ohmy.png).

Chętnie poczytam i rozważę też o inne coolery jeżeli jakieś zaproponujecie smile.png

(Byle nie Nocutę NH-14D, tak samo wydajna jak BQ! C2 ale brzydsza i głośniejsza).

Nie kręciłem proca jeszcze jakoś wybitnie (bo potrzeby za bardzo nie było) tylko do 3.7Ghz. ale później zacznę.

Chciałbym aby cooler dobrze chłodził i wyglądał oraz był przede wszystkim cichy coolio.gif.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem fanem Scythe Mugen smile.png W zasadzie do lekkiego podkręcania nic większego nie jest potrzebne, a kosztuje 'tylko' 169 zł smile.png

 

Jeżeli nie zamierzasz przechodzić na LGA 2011, to po prostu nie potrzebujesz takiej funkcjonalności.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz, że nie ma absolutnie żadnej różnicy w funkcjonalności? Na LGA 2011 przechodzić raczej nie będę, bo płytę zmieniałem rok temu, także następna zmiana proca, płyty i chłodzenia to za jakieś 4-5lat happy.png . A dodanie większego wentylatora środkowego nie wpływa na zmniejszenie poziomu głośności? (ew. wydajności ale ta i tak jest moim zdaniem najwyższa półka happy.png). Jedyne co wyczytałem to wyszlifowanie stopki w C2 (na lustro), a w C1 jest "jakby mgiełka".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z Mugena będziesz na 100% zadowolony i sam zobaczysz, ze przy używaniu kompa do netu cooler będzie niemal bezgłośny. W trakcie gry będzie musiał się już trochę rozkręcić, ale i tak nie należy on do glośnych konstrukcji.

 

wentylatory 135mm to raczej chwyt marketingowy. Te procesory są zbyt energooszczędne, zeby robiło to wielką różnicę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Mugen'a 2 czy 3? Znalazłem tylko Mugen'a 2 na morele.net za 207 zł (bardzo polecam sklep, prawie całego kompa tam kupiłembiggrin.png), natomiast

BQ Dark Rock Pro C1 w saturionie.pl kosztuje 234zł (wygląda jedwabiście i jest cichszy cool.png, acz na morelach C1 jest droższy od C2 blink.png )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cooler mozesz kupić nawet na allegro - tam wyrwiesz za 169 albo nawet taniej. Bierz trzecią rewizję. Głośność nie ma większego znaczenia, bo przez większość czasu i tak będzie sie ledwo kręcił (radiator ma taką powierzchnie oddawania ciepła, że nie wymaga dużego przepływu powietrza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za allegro podziękuję jednak. A co do Mugena to przy tej różnicy w cenie wolę dorzucić do BQ C1 (innego nie widzę, sensownego) aniżeli wnerwiać się potem, że jest za głośno gdy ten wiatrak się rozpędzi. Mimo wszystko dzięki za propozycję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...