Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Sebo2555

GeForce GTX 660 na M4A785TD-M EVO

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Posiadam płytę główną: M4A785TD-M EVO i chce kupić Nową kartę graficzną GeForce GTX 660.

Tylko nie jestem pewny czy ta karta będzie działać na mojej płycie głównej..

POMOCY!! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,Przetestowałem właśnie tą płytę z procesorem athlon x2 260 i 8Gb ram DDR3 1600Mhz z oraz kartą GTX680 i działa. Niestety na dzień dzisiejszy nie mam GTX660 na stanie ponieważ są w redakcjach na testach. Ale w piątek może wróci jedna to pokaże screeny. Ale M4A785TD-V Evo jest dobrą płytą i jeśli zadziała na GTX680 to zadziała na GTX660. Jaką masz konfigurację systemu?

Siema.

Posiadam płytę główną: M4A785TD-M EVO i chce kupić Nową kartę graficzną GeForce GTX 660.

Tylko nie jestem pewny czy ta karta będzie działać na mojej płycie głównej..

POMOCY!! sad.png

    

    

Edytowane przez Pawel wsparcie ASUS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

www.asustek.pl/m4a785td-v%20evo%20gtx670.PNG

 

Na powyższym zdjęciu M4A785TD-V Evo z GTX670.

 

Na pierwszy rzut oka działa poprawnie. Niestety jak by sprawdzić wyniki benchmarków to są one połowe tego co can GTX570 które przeprowadzałem dla innego użytkownika.

 

www.asustek.pl/m4a785td-v%20evo%20gtx570%20phenom%20810.PNG

 

Może być to wina tego że karta ma PCIe v3.0 a płyta złęcze v2.0. Nadal czekam na własciwy model GTX660 ale narazie chyba do tej płyty jak nie przewiduje upgrade w najbliższym czasie to chyba lepiej było by GTX570.

 

Jak dostanę GTX660 to zrobie te same benchmarki i zamieszcze screeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do tej Płyty głównej najlepiej kupić GTX 570 ?

A te PCie v3.0 czym się różni od v2.0 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeśli planujesz wymaine płyty głównej na coś co posiada PCIe w wersji 3.0 w przyszłości to lepiej kupić GTX660, jeśli nie planujesz zmieniać platformy w najbliższym czasie to GTX570 był by zadawalający jeśli chodzi o granie.

 

Slot PCIe przeszedł wiele rewizji, większość podnosiła jego przepustowość oraz delikatnie zmieniała opcje zasilania. http://en.wikipedia.org/wiki/PCIE#PCI_Express_3.0

Przepraszam za anglo-języczny link ale wiki po Polsku jest bardzo uboga w tym temacie. Kluczowe dwie zmiany to że PCIe v.3.0 ma dwukrotną przepustowość 2.0 oraz są zmainy w tym jak karta jest zasilana przez sam port.

 

Kluczowym jest że gdzie technologia ma być kompatybilna ze starszymi rewizjami portu, z uwagi na zanaczące różnice w prędkości i kodowania karty w standardzie PCIe 2.0 działają na płytach ze slotem PCIe 3.0, jednak w drugą strone - karta z PCIe 3.0 a płyta z PCIe 2.0 nie zawsze dobrze współgrają ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...