Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
pepe

Bezpieczny backup dla firmy

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadamy około 100 GB danych firmowych, które chcemy umieścić w ramach jakiegoś bezpiecznego backupa.

Możecie coś polecić? Im taniej tym lepiej, ale oczywiście najważniejsze jest bezpieczeństwo.

To nie są dane, które mogą zaginąć...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A są istnieją jakieś dane, które mogą zginać? Macie przygotowany jakiś konkretny budżet na kopie zapasowe?

Ciężko się poruszać i dawać jakiekolwiek propozycje w sytuacji, kiedy niewiadomo ile możecie na to przeznaczyć.

Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak napisałem - im taniej tym lepiej. Nie znamy rynku, nie wiemy jakie są ceny, dopasujemy się do warunków, zakładając, że będzie nas na nie stać.

Oczywiście tanio, ale zakładając, że będzie bezpiecznie. Rozwiązania ryzykowne całkowicie odpadają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zobacz tutaj - http://www.tanibackup.pl/oferta/bezpieczna-przystan-porownanie-cen/ Masz konkretne porównanie ofert z szyfrowaniem danych. Przy danych firmowych

szyfrowanie to podstawa. Dalej patrz na inne parametry. Utrzymywanie kilku kopii plików, zabezpieczenia, no i opinie. Jeśli fima backupowa ma kiepskie oceny to na pewno nie wart

z jej pomocy korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skąd się wzięły te liczby? Wchodzę na kolejne strony i nie widzę tam takich danych.

Po prosty ceny się pozmieniały czy te wyliczenia wynikają z czegoś konkretnego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież napisali tam na stronie - to jest wyliczone proporcjonalnie. Tj. wycenili taki sam pakiet usług według cenników poszczególnych firm.

Bo gdyby rzucili różne kwoty dla różnych pakietów to nie byłoby w tym jakiegokolwiek ułatwienia. Nie sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem. Mam jeszcze jedno pytanie, dokładnie o to co niżej. Nie znam się na szyfrowaniu. Czy to co opisują jest "dobre"?

Wszystkie dane klientów są szyfrowane algorytmem AES-256 na poziomie systemu plików. Dla dalszego zwiększenia bezpieczeństwa każdy dysk twardy jest szyfrowany innym kluczem.

Transmisja danych z Twojego komputera do naszych serwerów jest szyfrowana przy użyciu protokołu ssh2.

Nie stosujemy żadnych technik tzw. deduplikacji danych (dlatego i dlatego). W związku z tym nigdy nie potrzebujemy dostępu do Twoich danych w postaci niezaszyfrowanej i nigdy nie przetwarzamy ich w żaden sposób.

Twoje dane są dostępne tylko i wyłącznie dla Ciebie. Ze względów bezpieczeństwa nie umożliwiamy określania poszczególnych plików jako publiczne (dlatego).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest dobre - tam nisko dali link do opisu, jak jeden z serwerów stracił wszystkie dane. Ten ich system ma zapobiegać takim sytuacjom. No i najważniejsze - tak

istotne dane, nigdy nie powinny być trzymane wyłącznie w jednym miejscu. To podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Daję sobie jakieś 2 tygodnie na test, wtedy ocenię jakość usługi, jeśli będzie to w miarę solidne, to wykupię na cały rok.

Nie znalazłem o nich żadnych negatywów, a kurde... informacje o padach serwerów, innych serwerów, pojawiają się w sieci co trochę ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja kozystam w swojej firmie z sejfu danych : www.sejfdanych.pl , system jest rewelacyjny, szyfruje moje dane , tak ze nikt postronyyny (nawet administratorzy uslugi sejfdanych) nie maja do nich dostepu. Poza tym system uzywa deduplikacji i dane ktore trafiaja do sejfu sa, maksymalnie upakowane co nie zazyna mi lacza firmowego.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja kozystam w swojej firmie z sejfu danych : www.sejfdanych.pl , system jest rewelacyjny, szyfruje moje dane , tak ze nikt postronyyny (nawet administratorzy uslugi sejfdanych) nie maja do nich dostepu. Poza tym system uzywa deduplikacji i dane ktore trafiaja do sejfu sa, maksymalnie upakowane co nie zazyna mi lacza firmowego.

pozdrawiam

A czy ten sejd danych nie zarzyna łącza? Rozumiem, że na pewno obciąża notka i łącze, ale czy da się w trakcie backupu pracować, bo jakoś nie chcę mi się wierzyć żeby kilkadziesiąt notebooków nie zapchało łącza w firmie.

Ile notebooków backupujesz i jakie masz łącze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja polecam GOOGLE DYSK + zakup miejsca w hostingu jakimś i zrobić chmurę. Moim zdaniem najlepsze wyjście, dane same będą się zgrywać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Dodaj nową pozycję...