Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
sloniu

Co pod laptopa ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli trzymamy laptopa na pościeli lub kocu to faktycznie podkładka sie przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka podkładkę polecacie? na co zwrócić uwagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy te podkładki faktycznie się sprawdzają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podkładkę z ikei za 3 dychy. Już 3 rok mija. Jest wygodna i jestem zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka podkładkę tylko u mnie nie zdała egzaminu, praktycznie wcale nie chlodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie poszukuje jakiejś bo to faktycznie podstawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ale nie korzystam jednak musze ją wyjąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkładka chłodząca to świetna rzecz szczególnie kiedy długo na nim pracujemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z podkładki z ikei. Sprawdza się dosyć nieźle. Poduszka od spodu jest świetnym rozwiązaniem do siedzenia z lapem w łóżku biggrin.png

 

chyba sprawdzę Twoją koncepcję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mogę zgodzić się z Przedmówcami, jeżeli chodzi o podkładkę pod laptopa to zdecydowanie najlepiej sprawdzi się ta chłodząca, szczególnie jeżeli na co dzień jest obciążony intensywną pracą, grami czy programami graficznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy dla zwolenników i przeciwników podkładek chłodzący, nikt z was nie pomyślał ani podkładka ani sam laptop w łózko czy na kolanach to głupi pomysł ponieważ zawsze spód laptopa zasysa powietrze a my utrudniamy dopływ chłodnego i zarazem z powietrzem zasysa drobinki kuzu a to zabójstwo laptopa lepszy stolik, a jak podkładka w co nie wierze gdyż miałem już kilka laptopów i z żadnym podkładka i tak podkładka nie zawsze działa, układy chłodzenia są na bokach a podkładka środek chłodzi gdzie nie trzeba..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z jakich podkładek korzystałeś, ale mijasz się z prawdą. Wystarczy że podkładka ma regulowany kąt, i już dostęp powietrza nie jest w żaden sposób utrudniony. Taki Thelmaltake np. https://www.sferis.pl/podkladka-chlodzaca-pod-laptop-thermaltake-massive-23-gt-red-cln0019-17x-cala-p564309

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy praca z laptopem wyposażonym w taką podkładkę na kolanach jest wygodnym rozwiązaniem? Czy tego zwyczajnie nie robi się za wiele? Ten Thermaltake wydaje się bardzo dobry (średnica 200mm + niski poziom hałasu), ale moim zdaniem to rozwiązanie dla laptopa stawianego na biurku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej podkładka chłodząca. Potrafi zdziałać cuda, uwierz mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twarda, równa powierzchnia niezakrywająca otworów wentylacyjnych. Regularnie czyszczony układ chłodzenia. Najważniejsze jest odprowadzanie ciepła na zewnątrz laptopa. Podkładki z wiatraczkami jedynie mieszają powietrze w pobliżu laptopa podnosząc komfort użytkownika (stąd powszechne przeświadczenie, że skoro mi jest fajnie, to laptopowi pewnie też) kosztem zajętego portu USB i stosunkowo niewielkiego, ale jednak zużycia energii, a więc też i dodatkowego ciepła, które trzeba z laptopa odprowadzić. Jak ktoś nie wierzy, przypominam, że plastik jest izolatorem cieplnym i chłodzenie zewnętrznej części obudowy ma pomijalnie małe znaczenie dla odprowadzania ciepła z układów, które to ciepło wydzielają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, gdzie mogłabym dostać podstawkę pod monitor. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkładka z wentylatorkiem to fajny pomysł, podłączasz wentylator przy pomocy USB do laptopa i fajnie ten chłodzi. Ja kupowałam sobie taką podstawkę. Ostatnio też trochę zainwestowałam w komputer. Kupowałam nowy dysk SSD.  Zdecydowałam się na Crucial MX500 500GB i chyba lepiej wybrać nie mogłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...