Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Soleris

Jaką karte Graficzną kupić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam złożyłem nie dawno nowy komputer głownie do gier, mam już wszystko oprócz najważniejszej części, karty graficznej i tutaj pytanie nie wiem na jaką się zdecydować, proszę o rade.

 

Moje sugestie to:

Gigabyte HD7970 3GB 384 Bit PCI-E GDDR5 OC Top

Gigabyte GTX670 2GB 256 Bit PCI-E GDDR5 OC

 

Wydaje mi się że w tej cenie to najbardziej sensowne karty, Radeon niby ma większe taktowanie na Rdzeniu, ale sami wiecie rdzeń, rdzeniowi nie równy, tak samo jak bym chciał porównywać procek Intela i AMD o tym samym taktowaniu.

 

Specyfikacja mojego komputera:

MSI Z77A GD55

Intel Core i5 3570K

Pamięć Patriot DDR3 16GB 1600Mhz Viper III

Zasilacz OCZ ZT 750W

 

Czekam na odpowiedzi i propozycje. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że są to bardzo zbliżone wydajnościowo karty i każda z nich będzie miała minimalną przewagę w tytułach sygnowanych logo danego producenta. Ja bym wybrał Gigabyte GTX670 2GB 256 Bit PCI-E GDDR5 OC, bo mój znajomy już parę miesięcy śmiga na dokładnie takiej karcie i bardzo ją sobie chwali za kulturę pracy oraz wydajność. Ostatnio dokupił drugą kartę (Gigabyte) do eksperymentalnego SLI. Sam też posiadam GTX 670, tyle że Asusa i zapewniam że nie straszny mu żaden BF3, Wiedźmin 2 czy Crysis. Jedynie Far Cry 3 jakoś szczególnie nie "pływał" na full detalach, ale nie wiem czy to przypadkiem nie kwestia słabszej optymalizacji. Nie będę przytaczał tu mitów na temat kapryśnych sterowników kart AMD, bo z kolei inny kolega ma 7950 od Sapphire i również jest bardzo zadowolony. Może ktoś z obozu "czerwonych" się wypowie? :) W każdym razie mój głos wędruje na kartę Nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byś nie wziął będziesz zadowolony bo to mniej wiecej ten sam przedział wydajnościowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, wychodzi na to że GTX670, jest bardziej polecany na pc centre jak i na innych forach dzieki za rady, oczywiście czekam na dalsze wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...