Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
litwos

antywirusy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam 75 lat i trochę pogubiłem się: który z 2-ch antywirusów mniej obciąża komputer podczas pracy: Kaspersky czy BitDefender ?

Bardzo proszę o pomoc, a jeśli to możliwe, proszę o odpowiedź na adres: litwos@op.pl

Serdecznie pozdrawiam. Henryk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że BitDefender. Ja od siebie polecam przetestować G Data, który również nie obciąża zbytnio komputera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli masz orginalnego windowsa to możesz ściągnąć atywirus dla widowsa i on sprawuje się całkiem nieźle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam AVG i jest dobry :)

każdy antywirus będzie zamulał ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapewne i tak. Znajomy testuje ostatnio tego G Data i nie zamula mu jakoś bardzo kompa, a poza tym jest skuteczny w walce z wirusami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak pisałem już w innym podobnym temacie na forum - spokojnie można znaleźć dobre darmowe antyvirusy. Posiadanie dwóch mija się z celem, tylko komp będzie zamulał. Jeżeli nie wiesz na co się zdecydować to polecam Avasta, bardzo prosty antywirus, który cały czas jest aktualizowany a który jest skuteczny. Nie obciąża również zbytnio kompa. Ja nie zawiodłem się na nim. Jest nie wiesz gdzie znaleźć instalkę to stąd możesz pobrać Avasta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, że można, ale warto też zapoznać się z płatnymi. Zawsze można pobrać wersję testową i samemu przetestować jak chociażby G Data, który jest dość interesujący.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli masz windowsa to polecam Microsoft Security Essentials w ogóle nieodczuwalny dla systemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie ciekawy. Co do G Data to ostatnio zainstalowałem go na swoim kompie i bardzo pozytywnie mnie zaskakuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że BitDefender. Ja od siebie polecam przetestować G Data, który również nie obciąża zbytnio komputera.

Nie wiem jak jest teraz, ale Gdata swego czasu był mocno zasobożerny.

Z tych dwóch (korzystałem z obydwu) wydaje mi się, że lepszy będzie Kaspersky, chociaż nie odczuje się zbytniej różnicy na Bitdefenderze.

Jeżeli masz windowsa to polecam Microsoft Security Essentials w ogóle nieodczuwalny dla systemu

No jeśli chcesz mieć komputer podatny na wiele zagrożeń, to też polecam ;)

Edytowane przez Martain

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może i był zasobożerny bo u siebie nie zaobserwowałem żeby się tak działo. Spisuje się całkiem nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że dużo zależy od kompa jak na nim taki antywirus będzie chodził. Ja w każdym razie jestem zadowolony z jego skuteczności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Doszły mnie ciekawe informacje na temat tego antywira, a mianowicie wyszedł nowy pakiet z wieloma ciekawymi nowymi funkcjami np. chroni nasz komputer przed exploitami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam G Datę zainstalowanego na starym PC-cie i muszę powiedzieć , że działa bezproblemowo . Aktualizuje się na bieżąco bez spowalniania komputera , miałem poprzedniego antywirusa , który przy aktualizacji tak zwalniał komputer , że nawet stron nie można było przeglądać . Solidny i bezpieczny polecam a najnowsza wersja jest jak owczarek niemiecki :) , na swój teren nie wpuści nic nie pożądanego :) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój znajomy miał ostatnio problem z pozbyciem się wirusów do momentu kiedy trafił na G Data. Po zainstalowaniu i przeskanowaniu kompa zakończył się jego problem z całym tym robactwem i jest mega zadowolony z jego skuteczności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam się zapoznać z tym nowym pakietem z owczarkiem niemieckim. U mnie na kompie sprawdza się naprawdę dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

BitDefender będzie mniej obciążał komputera, chociaż sam korzystam z ESETa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołożę swoje trzy grosze. Używałam Avasta - program niezły i chyba najlepszy z darmowych antywirów. Kaspersky - fajny program, ale potrafi zamulać kompa, poza tym pozbyłam się dzięki niemu "paru "probemów swego czasu, Commodo - coś tam czyścił, ale ogółem nie jestem zadowolona ze skuteczności. Teraz mam NODa32 - jak nna razie jest ok. A każdy antywirus będzie spowalniał trochę komputer.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja od lat pozostaje wierny Kasperskiemu. Jest najlepszy jesli chodzi o aktualizacje sygnatur plus ochrona hybrydowa. Nigdy nie miałem problemów zeby zamulał kompa. Co prawda jego czas skanowania nie jest jakos porażająco krótki ale można mu wybaczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kazdy używa co mu się podoba i ile użytkowników tyle opinii :) Kiedyś używałem Kaspersky i byłem zadowolony, jednak Nod32 (Eset) pobił wszyskie na tamten czas. Teraz nie wyobrażam sobie innego oprogramowania. Czasami znajomi opowiadają, że coś im zmula, jakieś robaki się zainfekowały. Jak przychodzę to widzę ich te ślimaki i poinstalowane oprogramowanie producentów, a w tle jakies Pandy, Avasty i jakies Secury, które aż się gotują w tray i mączą dysk twardy aby odkazić system :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

BitDefender mniej obciąża ale moim zdaniem Kaspersky ma lepszą bazę wirusów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi