Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Gontar

Podkręcanie starego Intel Core 2 Duo E7200 2.53

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

W temacie OP jestem zielony, dopiero teraz postanowiłem poszerzyć swoją wiedze z zakresu tej dziedziny. Postanowiłem pobawić się moim starym Intelkiem e7200 który pracuje na płycie głownej Gigabyte EP45-DS3LR, na karcie Radeon HD 4850.

 

Poczytałem troche o podkręcaniu zacząłem od zmiany FSB na 400 co w przeliczniku 9.5 daje 3.8 GHZ

 

Wyłączyłem C1E i EIST, System Memory Multi ustawiłem na najniższe D ( chyba 2.0 D )

 

Temperature na ramie dałem 1.9 V a na procku 1.3125

 

 

Ściągnąłem programik do pomiaru temperatur Real Temp ( w trakcie normalnej pracy miałem około 50stopni)

 

W Orthosie ustawiłem Priorytet na 8, włączyłem Test Small FFTS, i po dosłownie kilku sekundach mi zatrzymuje i wywala na czerwono.

 

 

Postanowiłem troche jeszcze pogrzebać w biosie, jednak teraz przy każdej zmianie ( np. ustawiłem na 3.6 ghz temp na procku na jakieś 3) to po zapisaniu zmian w biosie i resecie, komputer restartuje mi sie kilka razy po czym wraca na domyslne ustawienia czyli 2.53 GHZ. POMOCY sad.gif

Edytowane przez Gontar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Przeczytałem sobie to wszystko na spokojnie, i powoluku zrobiłem wszystko jak należy jednak ciągle to samo, kilkakrotne restartowanie i powrót do 2.53 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam, że albo ogranicza Cie RAM, albo po prostu proc nie bardzo lubi się z OC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...