Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Choocz

Komputer do gier ok.3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę ze ktos ma niezly problem z czytaniem. Kto pisał, że to jakiś tam wielki argument za i atrybut. Wymienienie że coś takiego jak SRT i Virtu jest, bo a nóż się to komuś przyda, to aż tak ciężkie do pojęcia? Jakbym napisał, żeby autor kupił sobie kijki do Nordic Walking, to też by się pojawiły głosy, że to marketing i lepiej iść do parku poszukać patyków? Na kiego grzyba kupować relikt przeszłości w postaci P67 i placic bez sensu za zintegrowane GPU? Ta uwaga do Ationx'a. Jak już poleca ktoś P67 to only z prockami z końcówką P, a jak już poleca się K oraz zwykłe to z płytą na H lub Z, by w razie awarii GPU móc chociaż z niej skorzystać. Autor nie jest na bieżąco to przedstawiłem mu plusy płyt na Z, a już się nasz spec odzywa, bo a nóż klient ucieknie i leżaków z magazynu nie wykupi;) Ale jak to mówią u nas każdy zna się na piłce;)

Ty za to jesteś aż za bardzo do przodu. Zajrzyj na różne fora, masa ludzi nadal poleca i kupuje tego Asrocka na P67 bo jest bezkonkurencyjny do OC w takiej cenie w jakiej jest. Po co kupować płytę z nowszym chipem i masą "technologii" o których 95% nawet nie ma pojęcia a za to rezygnować z mocniejszego OC? Kto chce kręcić proca to kupuje to mobo i tyle w tym temacie. Kto kupuje i5 2500k aby skończyć jego OC na poziomie 4,2GHz w dobrym wypadku? Prawie nikt. Poza tym w razie awarii grafiki mówisz.. A co stoi na przeszkodzie aby kupić na allegro grafikę za 20 złotych na PCI-E i trzymać ją w pudełku na wypadek awarii?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No oczywiście, zawsze można na allezło kupić zapasowy komputer z demoludu, ładnie zapakować i czekać ze spokojem na awarię.;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli nie obrabia zdjęć to jest to strata kasy. Sam obrabiam foty na TN i jakoś nie widzę większego problemu. Monitor skalibrowany jest najlepiej jak się da dla tego typu matrycy i jego główną zaletą jest cena. Jeśli natomiast autor obrabia zdjęcia, to przecież nie będzie się pytał na forum jaki monitor kupić, bo pewnie to wie. Do gier TN z LED jest idealne, bo tanie. Ja tam też nie widziałem 1000 zł, tylko 800 z groszami, a ten BenQ kosztują nieco więcej niż 450-460 zł. Za 800 to on może kupić 27 cali. Co do tego mobo jeszcze - nie mówię, że nie lepiej kupić Z77, ale P67 jest bardzo dobre i mając właśnie mobo na P67 w życiu bym nie zmienił na coś nowszego, bo nie wiem, czy wtedy zrobię 4,8 GHz. I nie wiem czy jest coś złego w trzymaniu starszej grafy, która często nawet kosztując grosze pozwoli uruchomić jakąkolwiek grę, co patrząc na układ Intela, nawet ten w 2600k nie jest takie oczywiste (a jak już uruchomię to jakoś grafiki "powala").

B75 jest bez sensu, Z77 od ASRocka jest dobre - tanie, mocne i wszystko dobrze się kręci. Do tego dobry radiator na sekcję zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Widocznie masz małe wymagania, bo mnie coraz bardziej denerwują braki TN'ek przy zabawie ze zdjęciami. Nawet aukcji nie chce mi się przeglądać, bo aż oczy proszą się o zmianę "nośnika" obrazu.

Czy aby P67 to taki killer pozostałych chipsetów? Test stary ale przypomniał mi się, a on dobrze pokazuje że nawet takie maleństwo jak ASRock Pro3-M potrafi skopać zadki nie tylko P67 ale i większym, droższym konstrukcjom.

Test http://www.tweaktown.com/reviews/4100/asrock_z68_pro3_m_intel_z68_motherboard_review/index6.html

@Ationx

Rozumiem, że filmy DVD kupujesz na torrentach i nie widzisz najmniejszego sensu posiadania DVD? Nawet jak ktoś używa nagrywarki tylko do zgrania filmu na dysk, to po 1 musi jej użyć by owy film zgrać, po drugie przy badziewnej korekcji błędów może mu się to nie udać. Co jak co, ale jako sprzedawca nie ładnie, że nie wprost popierasz piractwo sugerując że napęd optyczny jest generalnie zbędny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Ationx

Rozumiem, że filmy DVD kupujesz na torrentach i nie widzisz najmniejszego sensu posiadania DVD? Nawet jak ktoś używa nagrywarki tylko do zgrania filmu na dysk, to po 1 musi jej użyć by owy film zgrać, po drugie przy badziewnej korekcji błędów może mu się to nie udać. Co jak co, ale jako sprzedawca nie ładnie, że nie wprost popierasz piractwo sugerując że napęd optyczny jest generalnie zbędny.

Raz to nie jestem sprzedawcą, skąd taki pomysł?

Dwa to czemu niby namawiam do piractwa? Są różnego rodzaju serwisy z filmami online, nie trzeba kupować płyty aby mieć lub obejrzeć legalnie film.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A kto co rusz usilnie promuje 1 sklep i extra kodami na złożenie kompa, które i tak powinno być za free?;) Co do argumentu z filmami online to wiedziałem, że na 100 % go poruszysz. Tylko problem jest taki, że nie każdy film tam jest to raz, a dwa, to że nieraz można mieć fajną promocję na film "drugiej świeżości", który taniej się kupi na własność niż wypożyczy. Poza tym, niektórzy używają nagrywarki (o ile ma LS) do wypalania nadruków. Online same się nie zrobią. Sam nieraz wypalę płytę z fotkami + LS, więc nie zakładaj, że każdy do tematu napędów optycznych podchodzi tak samo i na 100 % nie będzie używał tego typu urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakoś nigdy nie spotkałem się jeszcze z problemami odtwarzania ani nagrywania płyt a miałem już nagrywarki zarówno Liteona, LG jak i teraz samsunga.

Daje linki do moreli bo mi tam wygodnie. A skoro są kody to czemu by ich nie podawać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też nigdy nie miałem problemu z nagrywarkami, a jedyną rzeczą do której to używam to instalacja Windows + ewentualnie od święta instalacja gry z DVD (większość kupuję cyfrowo). Zresztą nie oglądam filmów na komputerze, bo jaki to ma sens - co ja nie mam telewizora, żeby musieć wykorzystywać PC do tego celu? Zresztą idąc tym tokiem rozumowania osoby które nie maja w lapkach DVD to oglądają filmy tylko z torrentów... Co do testu - super, mobo z kręconym CPU jest szybsze od mobo z CPU na stock - kto by pomyślał... Co do matrycy - czy małe wymagania to kwestia dyskusyjna. Nie widzę sensu dopłacać do taniego IPS który nie jest dużo lepszy od TN z LED tylko po to, żeby sobie zdjęcia pooglądać na nim. Gdy gram w coś na PC to specjalnie nie zastanawiam się jaki odcień powinna mieć ziemia, a jakie kwiatki. Zdjęcia oglądam na TV, w końcu mogę albo podłączyć sam aparat, albo wyciągnąć kartę i włożyć w slot w TV.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, wróciłem. Dziękuje wszystkim za posty.

Nie rozumiem czemu wszyscy krytykują Ationx'a skoro mi bardzo pomógł.. A co do narzucania mu piractwa bo nie polecił DVD z LS -.-

Pisałem od początku, że chcę komputer do gier.. Po co mi wypalanie obrazu jak będę tylko instalował... Poprosił bym go o to gdybym chciał..

Co do tematu - tak się rozwinął, że nie wiedziałem czy nie włączyłem czegoś innego :D

siwy dlaczego sądzisz, że słuchawki nie są dobre? Ludzie mówią o nich bardzo pozytywnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słaba jakość dźwięku i badziewne wykonanie - taki porada na przyszłość: nie kupuj nigdy rzeczy, które są dla zawodowych graczy z logo fatal1ty. Oni tam wydają zasilacze, klawy, myszki, słuchawki itp, których wartość jest dużo niższa. Wszystko zależy, czy potrzebujesz i wymagasz mikrofonu. Napisz to Ci coś poradzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, potrzebuję mikrofon. Ale nie koniecznie w słuchawkach, jeżeli da się lepiej cenowo albo jakościowo zdobyc oddzielnie mikro i oddzielnie słuchawki to czekam na propozycje.

A co do komputera - cena zestawu zmniejszyła się bo grafika potaniała ( można podac sprzęt z np. lepszym prockiem)

Edytowane przez Choocz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kto pisał o LS na początku jak wszedł temat LS'a? O LS napisalem w jednym z kolejnych postow, a ów Ationx negowal dvd jako takie, znacznie wczesniej niz padl argument za LS. Czytanie ze zrozumieniem się kłania (logika też) bo z czego zainstalujesz? Bo wątpię, że z bootowalnego penka wszystko załadujesz (bo tu co nieco trzeba wiedzieć) a poza tym na to trzeba czasu i skądś te dane trzeba pozyskać lub zrzucić. Jakby nie patrzeć napęd optyczny się przyda;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Racja, mój błąd spowodowany zmęczeniem, przepraszam za pochopnośc.

Edytowane przez Choocz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co do komputera - cena zestawu zmniejszyła się bo grafika potaniała ( można podac sprzęt z np. lepszym prockiem)

To może inaczej, będziesz robił to OC procesora? Bo jeśli tak to się doda kasy do i5 2500k i mobo zmieni na Asrock P67 PRO3 a jeśli OC robił nie będziesz to można grafikę zmienić na HD7950, od Gigabyte jest chyba za 1200 z lekkim hakiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niech już bierze coś na tym Z77, tego ASRocka Z77 Pro3. Pewnie cenowo to tyle samo, a obecne 2500k jak robią 4,5 GHz to jest już bardzo dobrze. Słuchawki Sennheiser HD 201 + micro ZALMAN ZM-MIC1. Jak za 1200 coś to właśnie tylko HD 7950, bo od NV niczego normalnego w tej cenie nie dostanie niestety. 660 TI wyszło i zaskoczyło - ceną i epicką szyną 192-bit :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To może inaczej, będziesz robił to OC procesora? Bo jeśli tak to się doda kasy do i5 2500k i mobo zmieni na Asrock P67 PRO3 a jeśli OC robił nie będziesz to można grafikę zmienić na HD7950, od Gigabyte jest chyba za 1200 z lekkim hakiem.

Szczerze? Musisz mi doradzic, nie mam pojęcia co bardziej będzie mi potrzebne przez najbliższe 5 lat. Pamiętajmy, że komputer będzie przeznaczony w 90% do gier. - Co o tym sądzicie ludziska?

Połączcie siły i złóżcie dla mnie maszynę do zabijania :D

Jak na dzisiaj idę spac, bo nie wyrobie i zasnę na klawiaturze ^^ Dobranoc, dziękuje, będę jutro i czekam na wasze propozycje.

Edytowane przez Choocz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie kupujesz komputera na 5 lat, bo każdy PC będzie za 5 lat złomem biggrin.png To nie obecne czasy, gdzie nadal mamy stare konsole. Za rok wychodzą nowe więc i pogoń za lepszą grafiką zacznie się od nowa. Co prawda w przypadku procesorów jakiejś wielkiej różnicy nie będzie, bo AMD troszkę przystopowało, a Intel sam ze sobą gonić się nie będzie, ale GPU pewnie trochę pójdzie do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym się jednak upierał przy P67 PRO3. Jeśli już mamy robić OC to konkretne a na tych tanich Z77 OC do poziomu 4.2GHz to będzie raczej maks. Kosztem czego? W sumie z realnych minusów to by było tylko brak USB 3.0 na front panel, reszta będzie wystarczająca.

No więc autorze jak już mówiłem, jeśli będziesz chciał bez OC jak na początku to zmiana grafiki na

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7950-3gb-ddr5-384-bit-hdmi-dvi-i-2xminidp-box-gv-r795wf3-3gd-448543/

Natomiast jeśli będziesz chciał OC to zmień sobie procesor na

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-2500k-3-3ghz-lga1155-box-bx80623i52500k-358735/

i mobo na

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-p67-pro3-b3-intel-p67-lga-1155-360678/

Obie operacje cenowo wyjdą podobnie. Oczywiście jeśli będziesz chciał się zabrać za OC tego i5 2500k to by się przydało z czasem dokupić chłodzenie na procesor, chociażby takie

http://www.morele.net/silentiumpc-fortis-he1225-lga-775-1155-1156-1366-oraz-amd-754-939-940-am2-am2-am3-am3-fm1-309589/

Jeszcze taki specjalny ukłon dla NuCore

http://www.morele.net/asus-drw-24b5st-blk-g-as-460610/

http://www.morele.net/lite-on-ihas124-sata-czarny-bulk-ihas124-19-244977/

:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy on będzie miał 4.2 GHz czy więcej to nie będzie miało większego przełożenia na gry. Skalowalność jest bardzo różna i w sumie ważne tylko żeby przekroczyć 4 GHz, potem nie ma większej różnicy. No chyba, że ktoś się bawi w benchmarki, ale to nie o tym tutaj mowa. Złotym środkiem może być Z68, ale już jak kto woli. Zresztą na tym Z77 Pro3 robią 4,6 GHz tak więc też tego 4,2 się uczepiłeś dziwnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znalazłem prace na 3 dni, zobaczymy o ile budżet się zwiększy :)

Co do tematu ciesze się, że znalazło się kilka osób, co jedna przegapi druga dopowie, dziękuje.

Wracam wieczorem, zobaczę potem ile wyjdzie skrzynia z lepszym prockiem, płytą i grafiką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy on będzie miał 4.2 GHz czy więcej to nie będzie miało większego przełożenia na gry. Skalowalność jest bardzo różna i w sumie ważne tylko żeby przekroczyć 4 GHz, potem nie ma większej różnicy. No chyba, że ktoś się bawi w benchmarki, ale to nie o tym tutaj mowa. Złotym środkiem może być Z68, ale już jak kto woli. Zresztą na tym Z77 Pro3 robią 4,6 GHz tak więc też tego 4,2 się uczepiłeś dziwnie.

Jakiś test, że na tym Z77 PRO3 i5 2500k utrzyma się na 4.6GHz? Bo szukałem a nie znalazłem. 4.2 się uczepiłem bo na MSI Z77A G43 w testach nie dało się rady przekroczyć 4.2GHz na SB a też ma sekcję zasilania w układzie 4+1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do słuchawek, tani killer: PHILIPS SHP5401

Mikrofon może być taki jak polecił Siwy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie miałem na uszach to nie mogę powiedzieć jak się prezentują, ale Nerio także wie co i jak, więc obojętnie co wybierzesz będzie dobre.

@Ationx

Akurat na sekcję zasilania to bym nie patrzył, bo sekcja sekcji nie równa. Mam ASRocka P67 Ex4 w jednym z PC, to nawet jakbym go prosił i błagał to nie zrobi 4,5 GHz. Dostałem do testów jakiegoś taniego MSI i bez problemu poleciał - mając słabszą sekcję.

Co do testu - na Ivy zrobili 4,6 GHz, a to się przecież gorzej kręci.

http://www.tweaktown.com/reviews/4852/asrock_z77_pro3_intel_z77_motherboard_review/index4.html

Zresztą napisałem - wszystko ponad 4 GHz nie ma znaczenia. Czy ja będę miał 4,2 GHz czy 4,5 GHz większej różnicy nie zauważę. Szczególnie z taką kartą graficzną, jaka jest w zestawie - przy 60 FPS i Vsync i tak wszystko się będzie nudzić. A gra bez Vsync jest bez sensu - szkoda męczyć sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok. Za max miesiąc kupie ten sprzęt czy wszystko jest dobrze w tym zestawie? Wszystko ze sobą gra? No i po dodaniu lepszego procka czy zasilacz starczy?

http://www.morele.ne...ry/info/weJzIA/

Lepszej karty graficznej nie brałem bo i ta jest dobra, a różnica ceny jest duża mimo, że jakościowo są bardzo podobne.

W zestawie nie ma obudowy, na co mam patrzeć przy jej kupnie?

Nie wiecie kiedy Morele będą miały Mikro Zalman ZM-MIC1 w magazynach?

Edytowane przez Choocz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Dodaj nową pozycję...