Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Choocz

Komputer do gier ok.3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pod koniec maja 2004 kupiłem sobie komputer, który ciągle nieźle chodzi :D Niestety, nowsze gry nawet nie chcą się włączyć :( Dla tego pora kupić coś nowszego :D

Mam do wydania 3000zł (ewentualnie rodzice mogą dołożyć z 100-200zł, zresztą sam nie chcę więcej wydawać) Proszę was o pomoc ze złożeniem komputera, który poradzi sobie bez problemu z wszystkimi nowszymi grami na ultra i jeszcze lepiej, oraz z grami które wyjdą w najbliższych latach. Dość długo się zastanawiałem, czy kupić coś "słabszego" co w zupełności wystarczy i odpali na wysokich nawet Metro 2033, czy jednak od razu kupić sprzęt, który starczy na dłuższe lata. Stwierdziłem, że wybiorę tą drugą opcje, bo za 3 lata i tak będę musiał kupić laptopa na studia, gdzie nie będę już tyle grał.

Czekam na propozycje i od razu mam kilka pytań:

1. Czy procesor z 16MB pamięci cache jest dobry? (Na pewnym forum, jedna osoba pisała, że ma 32MB i jeszcze jest to za mało.. Obserwując procesory to 16MB jest wysoką liczbą)
  2. Na czym dokładnie polega podkręcenie, jak to się robi, jakie są tego + i -? (Tak wiem google nie boli, zaraz sam o tym poczytam)
  3. Wydanie 200zł więcej na dobrą obudowę i zasilacz wydłuży życie komputera?
  4. Którą wersje z Windows7 wybrać do gier?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ma być sama skrzynka czy wszystko czyli monitor, system, klawiatura, mysz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ma być sama skrzynka czy wszystko czyli monitor, system, klawiatura, mysz?

Tylko skrzynia ,resztę mam ewentualnie dokupię, ale to 3000 tyczy się tylko skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc tak:

Karta Graficzna - ohmy.png Zaje**sta

Procesor - ohmy.png Zaje**sty

Zasilacz - wystarczy 500W?

Dysk - Super

RAM - 4GB starczy do maks detali w grach aktualnie wydanych?

Rozumiem, że karta sieciowa i dźwiękowa zintegrowana?

Którą wersje Win7 proponujesz?(Komputer do gier)

Da się go podkręcić czy to uparty Intel? ^^

Wielkie dzięki ! :D Jak się kiedyś spotkamy masz piwo :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakby nie wystarczył taki zasilacz to bym nie dawał ;)

4GB na obecne czasy wystarcza choć jeśli chcesz to możesz sobie dołożyć kolejną kostkę, to akurat nie jest duży wydatek ;)

Sieciowa i dźwiękowa owszem zintegrowane.

W7 Home Premium 64bit wystarczy

To uparty Intel ;)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielkie dzięki, przy okazji do zamówienia chcę dodać słuchawki i mysz.

Co o nich sądzisz? (Chodzi mi o dobrą jakość w niskiej cenie).

Słuchawki: http://www.morele.ne...00-138470/#div4

Mysz: http://www.morele.ne...ire-usb-266960/

Edit. Co do zestawu co podałeś, rozumiem, że gwarancja na poszczególne części nadal aktualna i okablowanie dostane? :D Powiedz mi jeszcze czy była by możliwość dostania gratisowego windowsa, oraz czy dostane sterowniki do wszystkiego :D

Edytowane przez Choocz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do słuchawek i mysz to nie pomogę bo się tym specjalnie nie interesuje. Mi wystarcza klawa i mysza z marketu ;)

Gwarancja na części jak najbardziej, dostaniesz pudełka i wszystko co było w środku.

Darmowy windows? Nie znajdziesz firmy, która da Ci windowsa wartego blisko 400 złotych za darmo, nawet tego nie oczekuj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze raz dzięki, teraz jadę nad morze, to po powrocie kupuje biggrin.png

Edit.

Mimo, że monitor na razie mam, to mógł byś mi coś zaproponować? (Niska cena/dobra jakość)

Edytowane przez Choocz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma to jak "porządna płyta". Kto wkleja do zestawu za 3 klocki badziew na B75 i to za 285 zł? Już za około 50 zł więcej można mieć MSI Z77A-G43. Co do "złego" Intela to juz od chipsetów z serii H można podkręcać magistralą, wiele to nie da ale zawsze czego na Bxx za Chiny nie zrobimy. Poza tym lepiej mieć w kosztorysie płytę na Z77, bo a nóż jak wspomina autor rodzice dołożą $ i wówczas wystarczy na serię K i mamy otwartą drogę do OC. Nie wspominając o jednej z najgorszych nagrywarek na rynku, choć przy fail'u z mobo to pan Pikuś;)

Jak polecać to konkretnie, jak marnie to najlepiej wcale. Ot i tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje za wypowiedź NuCore.

Ationx, możesz skomentować wypowiedz kolegi? Jeżeli ma racje, popraw to zamówienie jeżeli możesz. A jeśli chodzi o monitor to myślę, że do 600-800zł.

Edytowane przez Choocz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Monitora poszukaj z matryca IPS najlepiej 23-24 cale. Różnica w stosunku do TN jest zauważalna, a ceny IPS'ów itp. znacznie niższe niż kilka lat temu. W tej cenie możesz mieć nawet modele z tunerem tv (DVB-T) np.: http://www.x-kom.pl/...-tv-czarny.html

Bez tunera TV wybór jest całkiem spory np.:

1. iiyama ProLite X2377HDS-B1 za 699 zł

2. iiyama ProLite XB2374HDS-B1 787 zł

3. http://www.x-kom.pl/...-pn-czarny.html 727 zł

Możesz też poszukać monitorów Dell'a jedne z najczęściej polecanych z matrycami non-TN.

Jeśli chodzi o płytę główną to ww. MSI jest jedną z najtańszych i najlepszych na Z77 (cena/możliwości). Dla standardowego użytkownika lepszej nie potrzeba. Co do nagrywarek szukaj LiteON lub Sony (Optiarc). Poza tym pomyśl nad zmianą modelu dysku. O ile nasz "spec" wybrał dobrą firmę o tyle z modelem nie zaszalał. Zamiast standardowej serii Blue (krótsza gwarancja i 2x mniej pamięci cache) za uwaga całe 60 zł więcej można mieć serię Black (dłuższa gwarancja - 5 lat zamiast 3) to masz poza tym 2x większą pojemność (1TB zamiast 500 GB) oraz 32, a nie 16 MB pamięci cache.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

WD black to akurat dla zwykłego użytkownika nie jest za bardzo potrzebny no ale cóż skoro cena nie jest aż taka zła to można brać.

Co do tej MSI to co z tego, że kupi procka z K jak ta płyta ma słabą sekcję zasilania i jeśli wyciągnie na niej 4,2GHz to będzie dobrze. Jak już ma brać mobo pod OC to niech bierze Asrock P67 PRO3.

Nagrywarka, a kto na to patrzy? Sam mam ta nagrywarkę i do tej pory włożyłem raz do niej płytę żeby zobaczyć czy działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nagrywarka przeciętnemu użytkownikowi przyda się choćby po to by zainstalować system. Mi w szajsungach ani trwałość ani korekcja błędów nie imponuje. Zresztą już chyba o tym mówiłem, którki epizod z nagrywarkami szajsunga zakończyłem po tym jak klientowi z oryginalnej płyty nie chciała poprawnie zainstalować Win 7. Dopiero podmianka na mojego Asusa (LiteON pod inną nazwą) instalka przeszła pomyślnie. Co do płyty głównej to widać o OC SB/IB wiesz tyle co wilk o gwiazdach, jakby owe procki wymagały mobasów za 1k. Poza tym lepsze OC na 4-4,5 GHz niż jego brak, który miałby zagwarantowany na B75;) To nie AMD, że na średniej płycie nie za bardzo nie pokręcisz. Sens P67 minął wraz z wejściem płyt z serii Z, czy to Z68 czy Z77. Chcesz mu jakiegoś leżaka magazynowego pocisnąć, jakby nie było dobrych płyt z serii Z. A niech mu chociaż grafa padnie, to awaryjnie na integrze podziała, poza tym chyba zapomniałeś o obecności Virtu, SRT itd, których to seria P nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kto mówi, że te procki wymagają płyt za 1k? Wystarczy mobo z dobrą sekcją zasilania a takiej ta MSI nie ma. Jeśli OC rzędu 4GHz będzie spełnieniem marzeń autora to można brać tą mobo ale pod procek, który musi być padaką aby nie osiągać minimum 4,5GHz to tak trochę szkoda.

Co da mu virtu? Przecież to tylko chwyt marketingowy. Działa rzadko kiedy a jak już działa to też nie do końca tak jak by się chciało.

EDIT

http://www.morele.net/karta-graficzna-power-color-radeon-hd-7870-ghz-edition-2gb-ax7870-2gbd5-2dhpp-464599/

Jeśli ten radeon do czasu zakupu utrzyma się za 996 złotych to warto bardzo na niego zamienić.

Edytowane przez Ationx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

EDIT

http://www.morele.ne...5-2dhpp-464599/

Jeśli ten radeon do czasu zakupu utrzyma się za 996 złotych to warto bardzo na niego zamienić.

On się różni tylko tym, że ma jeden wentylator? Nie będzie to miało wpływu na jakiego żywotność?

No i jeszcze raz się spytam, może ktoś mi wystawić Koszyk z tym wszystkim? A co do płyty, nawet jeśli trochę ma być lepsza, a będę musiał dopłacić chociażby 200zł to nie będzie to tragedią. Wole kupić coś lepszego bo i tak nie mam zamiaru później mu nic oprócz RAM'u dokładać. (W jednym zdaniu co do koszyka - zróbcie mi go jeszcze raz, w najlepszej wersji do 3300zł) - Dziękuje

P.S.

Jutro wyjeżdżam więc nie będę miał podglądu na temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koszyk możesz zrobić sobie sam. To nie jest trudne a nauka podstawowej obsługi sklepu Ci nie zaszkodzi ;)

Najtańsze sensowne mobo a zarazem z w miarę mocną sekcją zasilania to to

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z77a-g45-459862/

Jednak lepiej byłoby brać to

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z77-extreme4-458745/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje, to mi również wystarczy ale miło było gdybyś uzasadnił dlaczego lepiej byłoby wybrać droższą płytę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te płyty nie ograniczą Ci w żaden sposób OC procesora, no i mają bodajże więcej złącz na pokładzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do słuchawek - badziew. Co do monitora - nie wiem po co ładować się w tani IPS, strata kasy. Lepiej jakiś tani LED, np BenQ G2220HDL. Kolory żywe, dobry kontrast i niski pobór energii i kosztuje min. 200 zł mniej niż te iiyamy. Grafikiem nie jesteś, żebyś tego potrzebował, a stracić pieniądze można na 1000 innych sposobów. Co do płyty - taaa, Virtu jest do czegokolwiek potrzebne... Więcej z tym problemów niż pożytku i w ogóle tak technologia jest bezsensowna i nawet nie wiem do kogo kierowana. Więc także argument o jej braku w płytach P67 całkowicie nie ma sensu. Mysz możesz brać, dobry optyk jak za taką cenę. Co do płyt MSI - nie wiem jak teraz, ale wcześniej w ogóle nie pozwalały na ustawienie offset mode, co od razu dla mnie je eliminowało. Jak mają teraz offset to można brać, jak nie to lepiej rozejrzeć się za czymś innym. Co do samego kręcenia - jeśli grasz to jest naprawdę niewiele gier, gdzie OC procesora do czegokolwiek się przydaje. Bo kręcenie dla kręcenia, żeby mieć zamiast 60 FPS, 65 FPS na monitorze z odświeżeniem 60 Hz nie ma żadnego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę ze ktos ma niezly problem z czytaniem. Kto pisał, że to jakiś tam wielki argument za i atrybut. Wymienienie że coś takiego jak SRT i Virtu jest, bo a nóż się to komuś przyda, to aż tak ciężkie do pojęcia? Jakbym napisał, żeby autor kupił sobie kijki do Nordic Walking, to też by się pojawiły głosy, że to marketing i lepiej iść do parku poszukać patyków? Na kiego grzyba kupować relikt przeszłości w postaci P67 i placic bez sensu za zintegrowane GPU? Ta uwaga do Ationx'a. Jak już poleca ktoś P67 to only z prockami z końcówką P, a jak już poleca się K oraz zwykłe to z płytą na H lub Z, by w razie awarii GPU móc chociaż z niej skorzystać. Autor nie jest na bieżąco to przedstawiłem mu plusy płyt na Z, a już się nasz spec odzywa, bo a nóż klient ucieknie i leżaków z magazynu nie wykupi;) Ale jak to mówią u nas każdy zna się na piłce;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Autor nie jest na bieżąco" to "a nóż się komuś przyda" jest dla mnie ciężkie do pojęcia. Szczególnie, że obie technologie są czystym marketingiem, coś jak PhysX w przypadku NV (niby jest, a nikt nie widział - taka to ogromna dostępność gier). A co do płyty to jednak ten MSI nie posiada opcji offset, więc totalnie strata kasy. ASRock Z77 Pro3 w podobnej cenie, lepsze wyposażenie, lepszy soft i jest offset. Co do procka z końcówką P - nawet jakbym miał kupować pod P67 to bym tego nie wziął, bo raz, że cena nie jest dużo niższa (jeśli w ogóle), a dwa, że trudniej to potem odsprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A kolejne pytanie to po co kupować P67. Co do wspomnianego MSI to propozycja dla mniej wymagających, a płyta jak na swoja cenę nie jest zła ot cała filozofia. Lepsze to MSI niż wspomniany ASRock na B75, no chyba, że coś się zmieniło ostatnio;) - taki joke cool.png

Co do LCD to się nie zgodzę. Ja tam nie widzę 1000 zł a 800 zł z groszami http://www.arest.pl/szukaj/U2312HM//

I nie mów, że nie zauważy się różnicy,. Jak widziało się obraz na IPS, a później na TN, to jakoś nie za bardzo chce się pracować na TN. Skoro komp ma być na kilka lat, a monitor tym bardziej zmienia się rzadziej,, to IPS jest dobrym kierunkiem dla autora tematu. Obróbka jakiegokolwiek zdjęcia na TN, a na IPS to jak dzień a noc. Sam coraz częściej wolę nawet przeglądać wszelakie zdjęcia na tablecie z IPS, niż na monitorze z TN'ką. Tym bardziej wiem o ile poprawiłoby mi to komfort pracy przy obrabianiu zdjęć do newsów czy zdjęć prywatnych, przeglądania neta czy oglądania filmów. Następny LCD czy to z tunerem czy bez będzie na IPS.

EDYTA:

Odnośnie "... się przyda"- są fani różnych rozwiązań, nawet tych ułomnych. Jeden woli prawdziwe piwo a drugi bezalkoholowe;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Dodaj nową pozycję...