Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Ivan

Dobór i zakup zasilacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem odnośnie doboru mocy zasilacza. Jestem posiadaczem 8-letniego ustanga 450W, a że wymieniam bebechy to i jego również. Szukałem informacji o TDP nowych części, itd, ale wychodziły mi skrajnie różne wyniki. Konfigurator BeQuiet! wyliczył mi że 600W styknie. W inntm kalkulatorze wyszło mi 1064W, a moje obliczenia pi razy drzwi dały wynik 420W. Interesują mnie tylko zasilacze firmy BeQuiet! z serii Straight Power E9 z odłączanymi kablami bądź Dark Power (cena 450-500zł). Będzę chciał robić OC. Jeżeli ktoś wiej jak, proszę niech policzy i wyjaśni mi jak, bo sam sobie nie dam z tym rady (liczę już 4 dni)

Mój zestaw:

 

procesor - Intel i5 2500k 3.3GHz (OC do4.5GHz)

płyta główna - ASRock z77 Extreme 4

dysk HDD - Western Digital Calviar Black 1TB (WD1002FAEX)

RAM - Kingstone HyperX DDR3 2x4Gb (KHX1600C9D3X2K2/8GX)

obudowa - HAF 922 | 3x250mm LED 2x140mm

klawiatura - Razer Lycosa Gaming

Napęd optyczny - LG Internal / GH22 Super Multi DVD Rewriter

karta graficzna - ASUS Radeon 7970 3Gb / ASUS Geforce GTX 670 2Gb (tu jeszcze nie podjąłem decyzji, ale raczej Radek bo mniej prądu zżera, a z nowymi sterami odskakuje mocniej GTX'owi)

Głośniki i monitor mają swoje źródła zasilania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600 W spokojnie uciągnie te zabawki i jeszcze zapasu trochę zostanie, tak więc możesz śmiało brać. Na konfiguratory i innego rodzaje kalkulatory nie warto zwracać uwagi, bo bzdury podają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy BeQiet! STRAIGHT POWER E9 680W CM będzie ok? Są Dark Pro 650W ale sporo droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sporym zapasem wystarczy. Nie ma o mniejszej mocy i tańszego z tej serii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie zabardzo. Chciałem z odpinanymi kablami, aby nie robić burdelu (teraz przez okno wyglądają mi jakieś nieużywane, posklejane taśmą kable), a te mają moc 580,680W. Ew. STRAIGHT POWER E8 680W CM

(60zł różnicy w stosunku do w/w, a w sklepach w których mam zamiar kupować części, z odbiorem osobistym, to tylko 20zł,)(morele.net lub neo24.pl, agito pow. 500zł).

Może "zaryzykuję" i kupię w tym mniej znanym, ale odkąd pocztą przyszła obudowa z wgnieceniem to już wolę nie ryzykować.

Jest jeszcze Pure Power L8 630W, ale to już niższa półka (sporo niższa), a mi zależy na ciszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bierz śmiało i tyle. Nie myślałeś może nad jakimś Enermaxem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zerknij jeszcze na ich ofertę, bo na przykład taki Modu82+ jest ciekawym zasilaczem. Mam ten Pro82+. Różnica? Brak modularnego okablowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...