Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z doborem RAMu do nowych bebechów. Moja (już w zasadzie zakupiona) konfiguracja to:

 

Procesor: Intel i5 2500k 3.3GHz

Płyta: ASRock Extreme 4

Zasilacz: Be!Quiet Straight Power 680W CM

Karta Graf: Radeon ASUS Radeon 7970 3Gb/Geforce GTX 670 (tu jeszcze podejmuję decyzję)

Obudowa: HAF 922

 

Myślałem o Kingstone HyperX Genesis Grey Series 8 KHX1600C9D3X2K2/8GX

http://www.neo24.pl/?p=kingston_hyperx_genesis_grey_series_8&aff_id=101372 (w tym sklepie będę kupował prawie wszystkie części).

 

Czy te moduły będą pasować i sprawnie działać? W przyszłości może będę je podkręcał

Edytowane przez Ivan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą, tak jak każde tańsze. To że kupisz 1600 MHz nic Ci w wydajności nie da. Nie będzie żadnej różnicy, a ten kto mówi inaczej nie zna się. Równie dobrze można kupić 1333 MHz bez radiatorów (tak się to nie grzeje, bo jak), czy 2333 MHz - na nic się to nie przełoży, bo jak pisałem i tak Sandy B ma kontroler z ogromną przepustowością pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Pomyślę nad czymś tańszym. Jutro zamawiam pierwsze części. Generalnie to wybur RAM rozbija się o cene i "aby ładnie wyglądały".

To co mi w nich pasi to dożywotnia gwarancja i wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak dożywotnia gwarancja. Owa dożywoptniość dotyczy okresu w którym są dane pamięci produkowane + kilka lat (zależnie od producenta) po zakończeniu produkcji. Dłużej niż 5 lat gwarancji nie masz jednak co liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! NuCore czyli tak na prawdę po tym okresie nie ma gwarancji? To niezła ściema w takim razie! Ivan nie patrz na wygląd pamięci a na parametry, nie będziesz przecież na nie patrzył cały czas. ;-) Ja proponuję ten model: Kingston KHX1600C9D3X2K2/8GX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym okresie gwarancja wygląda najczęściej tak, że po prostu wymieniają Ci na pamięci z nowej serii. Tak było np. z serwisem Cruciali, które uszkodzone ładnie schodziły za bezcen na allegro, by potem zostać zamienione na coś z nowszej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...