Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Soleris

Problem z Routerem DI-524 - D-Link

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż mam taki problem, posiadam Router DI-524 Dlink i łącze internetowe UPC 25mb, problem polega na tym, ze w danej chwili mam internet na kanale "dlink 6", i gram, sobie gram i nagle Router zmienia kanał na "Dlink 2" i od razu robi się brak dostępu do internetu, musze resetowac Router 10 razy uruchamiać kompa i spamować połącz, rozłącz z 20min aż znowu złapie "Dlink 6" i znowu mam internet przez jakieś 6godzin, po czym znowu robi się to samo, sam od siebie łapie "Dlink 2" i znowu nie ma neta dodam że jak złapie "Dlink 2" to zasięg normalnie jest tyle że zółty wykrzyknik i brak dostępu do internetu i pytanie brzmi czy jest jakiś sposób na jakieś zablokowanie tego kanału "Dlink 2", aby go nie widział i sam nie łapał, no chyba że macie inne rady dzięki z góry za pomoc !! pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlink 2 to zapewne sieć WiFi (tak dedukuje z opisu problemu...). Skoro się przełącza to sieć musi być zapamiętana w sieciach preferowanych (trzeba ją wywalić. Trochę to się różni zależnie od systemu). Druga sprawa to sam router - czy sieć Dlink 6 znika całkowicie z dostępnych sieci? Jeżeli tak to router jest felerny (radio szfankuje?)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wywalić te Dlink 2 z sieci preferowanych, bo wydaje mi się że wystarczy tylko to zrobić i w ten sposób przestanie łapać dlink 2 na którym neta nie ma, i zacznie łapać tylko kanał Dlink6 na którym jest pełny i elegancki zasięg, a co do pytania "czy sieć Dlink 6 znika całkowicie z dostępnych sieci?" nie rozumiem pytania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj system i porób zrzuty, szczególnie z listą widocznych sieci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh podasz mi w jakim formacie muszą być screeny żebym mógł je zamieścić ?? :) bo mam w "PNG", ale (post to short) ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh.. wrzuć na imgur, czy gdzieś indziej i daj w tagach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://imgur.com/oe9St,xsfPu#0

 

First Image: jest z brakiem dostępu do internetu czyli "Dlink 2", robi się tak po ponownym włączeniu komputera lub po daniu rozłącz i ponownie połącz

Second Image: jest dostęp czyli po 20min zabawie, jest "Dlink 1", ponieważ zmieniłem w stronie web routera że na 1 kanale łapie Wifi

 

co do Windowsa: Windows 7 Home Premium 64bit Service pack 1

Edytowane przez Soleris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to cóż się dziwić skoro na mój gust router nie jest do końca skonfigurowany (albo nie był w ogóle konfigurowany). Zostawiłeś domyślne SSID, ktoś również ma router dlinka i sieje w okolicy domyślnym SSID.

W pierwszej kolejności zaloguj się do routera (najlepiej wepnij się kablem, żeby była pewność, że konfigurujesz swój a nie cudzy) i zmień SSID. Jeżeli nie masz skonfigurowanych zabezpieczeniem (WPA / WPA2) to też ustaw...

Następnie przejdż do centrum Centrum sieci i udostępniania (w panelu sterowania) i w prawej części okna wybierz Zarządzanie sieciami bezprzewodowymi. Pojawi się lista zapamiętanych sieci. Wywal wszystko.

Potem spróbuj połączyć się z siecią o nazwie, którą wskazałeś podczas konfiguracji routera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej to samo skonfigurowałem wszystko dałem zabezpieczenia nowa nazwe sieci (Grzelak-Home), i jest to samo łączę się z netem i jest Grzelak-Home dostęp do internetu, ale jak rozłącze i połącze na nowo to sie pojawia "Grzelak-Home 2", i jest brak dostępu do internetu, zamieszczam ci screeny, może coś pomogą

 

http://imgur.com/xE0Xn,Gtlli,KJByK#0

http://imgur.com/xE0Xn,Gtlli,KJByK#1

http://imgur.com/xE0Xn,Gtlli,KJByK#2

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa - zabezpieczenie WPA-PSK (chodzi o zwykłe WPA, nie z RADIUSem)

Druga sprawa - typ autentykacji: Shared Key

 

Wywal znowu z zapamiętanych sieci i na nowo się połącz. Jak dalej będą jaja to albo coś z laptopem (sterownikiem, firewallem, etc.) albo z routerem (najlepiej jakbyś dał screeny ze wszystkich zakładek to przejrzę).

Inne pytanie czy masz inny sprzęt, który korzysta z WiFi i czy na nim również są takie jaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozmieniałem jak napisałeś ale jeszcze gorzej, w ogóle nie mogłem się połączyć, tak mam drugiego laptopa na którym też był internet i nagle na obu laptopach zniknął i od tego czasu nie ma, także nie sądze że to problem z laptopami, myślę zamiast się bawić, kupie nowy Router i zobaczymy co się stanie.

 

// edit:

Ale w sumie screenów nie zaszkodzi zrobić może akurat, tylko podaj mi czego dokładnie screenów potrzebójesz, mam pokazać wszystkie zakładki z centrum sieci i udostępniania ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko z panelu konfiguracyjnego routera D-link...

Jeżeli internet siadł po włączeniu WPA to raczej dobrze o routerze nie świadczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz że tak długo się nie odzywałem, ale całkiem padł mi net, okazało sie że to Router coś szfankował, kupiłem nowy i juz wszystko ok, dzieki za rady pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...