Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Ivan

ASUS 6950 czy Radeon 7850/7870

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że to mój 3 temat na forum w sprawie karty ale to już ostatni. Otóż mój problem przedstawia się tak, że strasznie ociągałem się z kupnem grafy, aż na rynek weszły modele Radeonów 7xxxmellow.png . I tutaj pojawia się moje pytanie.

Czy kupić Radeona ASUS'a 6950 Direct CU II 2Gb (znika już ze sklepów, więc muszę się pospieszyć) za 1100zł czy kupić coś z nowszej generacji Radeonów 7850./7870 w podobnej cenie, nowszej technologii ale gorszych osiągachhuh.png ? Zależy mi aby karta była cicha i dobrze się kręciła. Budżet do 1200/1300 zł. Planuję ją kupić w przeciągu 2 tyg. Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

Konfiguracja mojego PC:

-System: Windows XP Service Pack 3

-RAM: 2Gb RAM Kingstone (drugi chyba dokupię razem z kartą za 150zł)

-Procesor: Intel Pentium Dual CPU E2200 2x 2.20GHz

-Dysk: Western Digital 1TB Green Edition

-Obudowa: HAF 922

-Plyta: Gigabyte GA-73PVM-S2H

-Zasilacz: 8 letni Mustang 450W (oczywiście do wymiany na jakiegoś chieftec'ka 750W)

-Karta Graf.: Gigabyte Radeon HD 4850 512Mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Ci tego nie uciągnie, procesor mega ograniczy kartę, a to że ramu mało to już sam wiesz. Nie ma sensu kupować jej, bez wymiany tych podzespołów, które podałem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja to wiem. Zasilacz wymienię dopiero po kupnie karty (albo kupię razem z kartą. Oczywiście nowej nie podepne pod stary zasilacz bo to samobójstwo.) RAM to małe miki, bo 150 zł. Proszę tylko o ,pomoc w doborze karty. Procesor wymienię nieco później (razem z płytą, procek planuję i5 za 600zł i płytę ASUS'a lub Gigabyte G1 Killer za 1100zł). Nie będę kupował przecież karty pod te podzespoły tylko dużo lepszą, aby pod nią te podzespoły podciągnąć. Na razie to jest najbardziej ograniczająca mnie część i w takiej kolejności będę szedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO kupowanie karty żeby dobrać później do niej sprzęt jest bezsensowne. Lepiej kupić od razu wszystko. Mają być obniżki Radków z serii 7 więc może warto poczekać?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie mogę wydać na komputer od tak 4 tys. w przeciągu 2 tygodni. Chciałem zacząć od karty i zasilacza (nie wiem czemu, bo tak) siedzę już w tym temacie od października zeszłego roku (poza nowościami). Zanim przekopię się przez płyty, RAM, procki to mi wakacje miną, a to trochę mija się z celem (co nie znaczy że napierdzielam 8h/dobę). Jeżeli nie tą, to którą drogą mam iść? Zakup płyty=proc=zasilacz to większy wydatek niż karta i zasiłka. Mam też niejako świadomość że nie każdy RAM pasuje do każdej płyty, ale to jest sprawa drugorzędna.

Sam nie wiem. Uznałem, że tak będzie najlepiej. Od części które mnie ograniczają najmocniej. Może faktycznie zabieram się od d*py strony. Chętnie bym usłyszał jakie plusy, przebieg ma inna opcja, żeby mi ktoś bardziej doświadczony wytłumaczył. A co do radków to znalazłem już kilka ostatnich ASUS'a 6950 2Gb Direct CU II za 1100zł (reszta pow.1200). Więc jak już to musiałbym kupić taką tylko że serii 7xxx (bo pewnie ta zniknie ze sklepów wkrótce) a to już pow. 1500zł nawet po obniżkach.

Edytowane przez Ivan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu właśnie najpierw bym wymienić CPU, MOBO, RAM, PSU. Obecnie mało która pamięć nie współgra z płytami. Przynajmniej nie spotkałem się ostatnio z takimi problemami. Kartę zostawiłbym na sam koniec z prostego względu - jeżeli nie podpiąłbyś jej pod obecny komputer to szkoda czasu żeby gwarancja leciała a karta się kurzyła. No chyba, że kupisz od razu zasilacz, ale jak dla mnie to mimo wszystko mija się z celem. Co do płyty i proca - i5 2500k, jakiś ASRock na Z68/Z77/P67, żeby tylko umożliwiał OC + do tego najtańszy RAM 1333 MHz 4 GB. Większej częstotliwości nie opłaca się brać bo i tak nie odczujesz różnicy. Zasilacz to myślę, że wystarczy markowe 550 W.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, może masz rację. Przeanalizuję sobie to. A co do pamięci to moim zdaniem lepiej kupić 2x2Gb 1333MHz. Będą szybsze. O tym procu to myślałem też i czytałem. Chętnie bym kupił (i prawie na pewno tak zrobię) ale cena daje po oczach. za 850zł to ujdzie. Najgorzej jest z MOBO. Jest tego tyle i po prostu nie ogarniam z której strony mam to ugryźć. Chę sobie zrobić komputer do całkiem dobrego overclockingu (żeby potem robić jak mój wujek ze starym 5 letnim 2 rdzeniowym procem 1.8GHz taktować na 3,6GHz.biggrin.png i grać w Crisysa 2 w FULL HD na MAX. Swoją drogą to on mi doradzał kupno jak najlepszej płyty głównej, koło 1tys, bo to podstawa do wszystkiego.) Ale jeśli chodzi o MOBO to czy nie powinienem przenieść się do innego działu? Myślałem o ASUS'e Maximus V Genie/Formula

ew. Gigabyte serii Killer G1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu brać tak drogiego mobo, bo praktycznie wszystko na P67 czy Z77 kręci cepa do tych 4,4-4,5 GHz. W większości przypadków w ogóle nie ma różnicy pomiędzy tymi płytami za 1k+ a tymi za 400 zł. Co do pamięci - nie będą szybsze, bo i tak przepustowość kontrolera w Sandy jest tak wywalona w kosmos, że dual channel czy single channel w ogóle się niczym nie różnią. Zresztą do normalnego użytkowania, a nie "grania" w SuperPI to i tak te 1333 MHz wystarczy i kręcić tego w ogóle nie ma sensu. Bierz jakieś 4GB, ewentualnie 2x4GB lub 8GB w jednej kości - nie zauważyłbyś dosłownie żadnej różnicy w działaniu. Tylko na AMD było i jest to czasem widoczne, na platformach Intela praktycznie wcale, szczególnie tych nowszych. Co do karty graficznej - pod 4 jajka to bym czekał na jakiegoś GTX 660, ewentualnie można brać tego HD7870/7850 bo też dobre karty. Starszej serii nie za bardzo opłaca się kupować, chyba że jakoś masakrycznie tanio. Ogólnie jak napisałeś, trochę zabrałeś się od strony tyłka za dobieranie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że ten GF GTX 660 będzie słabszy od R6950 tak jak 7870 mimo, że są w podobnych cenach. (sprawdzałem testy na benchmarku. Tylko w jednym 7870 był szybszy.). Jeżeli brać to podobną wydajnościowo bądż lepszą, czyli ASUS'a 7950 Direct CU II. Tylko cena jest póki co nie do przyjęcia.

1100zł za Asusa 6950 Direct CU II 2Gb i 1500zł za Asusa 7950 Direct CU II 2Gb. Co do Geforców to nie jestem przekonany. Nigdy nie miałem, mało czytałem i ogólnie się nie specjalnie interesowałem. Pamięć to chyba wezmę 4Gb GOODRAM'u (bo polski) za ok 250-300zł a proca i5 2500k za 800zł. Co do płyty to bym kupił ASUS Maximus V Genie za 750zł. (Chociaż nawet nie jestem pewien czy to zdrowo rozsądkowy wybór, ale tu jeszcze coś czaję, bo tych P68 to nie ogarniam.). Jeszcze muszę z fundatorem porozmawiać bo skądś trzeba te 30- 40% inwestycji sfinansować.(A mmiała być tylko karta i zasiłka dry.png ). Na zasiłkę 650W chcę myślę wydać 500-600zł (choć mam nadzieję że się przeliczyłem i będzie taniej, a z wyborem zasilacza przeniosę się na inne dział forum.).

Edytowane przez Ivan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie drogo ten RAM ;> Da się chyba taniej dorwać. Płyta - bez sensu kupować micro ATX. Weź coś z ASRocka, taniej Ci to wyjdzie i w sumie będziesz miał to samo. Zasilacz da się dostać taniej, nawet sporo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jakiś XFX Core 650 za ~270 zł. Ten goodram straszliwie drogi w takim razie - 4 GB Value od tej samej firmy kosztuje 80 zł. W ogóle nie wiem skąd tę cenę wziąłeś. I taki polski, że robiony na kościach Samsunga :D GTX 660 raczej słabszy nie będzie, bo obecnie jest tylko GTX 680 i 670, a 660 będzie odpowiedzią właśnie na serię HD7800. Płyta główna straszliwie droga i oferująca tylko nazwę. Długi czas hitem sprzedaży był Asrock P67 Pro3, bo był w sumie bardzo dobry. Jak chcesz mieć Z77 to Asrock Z77 Extreme4 - płyta większa i lepiej wyposażona niż ten Asus, a przy tym tańsza. Nie leć na markę, to nie czasy, gdy jedno mobo było zauważalnie lepsze od drugiego. Tak samo z kartami Asusa - totalnie nie wiem dlaczego chcesz za to przepłacać. Wybrałbym jakiegoś Sapphire, bo raz, że tańsze, dwa że się lepiej kręci, trzy, że ma lepszy cooler, a cztery, że masz program partnerski, więc są z tego jakieś bonusy. W przypadku Asusa kupisz kartę i tyle. Wydaje mi się, że Ty chcesz jakoś zbyt mocno przepłacić, a w sumie nie wiem dlaczego :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie uspokoileś. Okazało się, że jednak nie muszę wywalać Bóg wie jakich pieniędzy i dam radę zmieścić się w 4000zł. laugh.png

(jak na PC składanego na najbliższe 5lat i grania w Full i na max det to nieźle.)

Co do płyty to chyba zdecyduję się na ASRock Fatal1ty Z77 Professional lub ASRock Z77 Extreme6.

(ale raczej Professional, wyższa półka, ale jeszcze pomyśli. Ciężko o jakieś zestawienie tych płyt, a Killer Gigabyte ATX pow 1200zł).

Chyba że jest coś lepszego w cenie do 900zł. Co do ATX 30,5 cm to w moim HAF'ie 922 będzie na styk z zasilaczem obecnym, nie wiem jak inne zasilacze (mierzyłem tak bardziej π razy drzwi), ale powinno się zmieścić. Teraz zabiorę się za szukanie zasilacza. (OCZ bądź Chieftec 600-650W).

 

{Ten post tyczy się wypowiedzi #10}

Edytowane przez Ivan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kości to zarezerwowałem sobie na ten cel 150zł za 8Gb (tylko system trzeba kupić nowy za 450zł win7 bo 8Gb XP mija się z celem) Goodrama lub Corsaira bądź Kingstona. Co do karty. Końcowo wybrałem ASUS'a a nie Sapphiere'a (ale teraz muszę zweryfikować decyzję bo podjąłem ją w lutym) bo jest nieco wydajniejszy i lepiej się kręci (mówię o tym klocu 2Gb na 3 sloty z 2 wiatrakami oraz jest lepiej wykonany). Jeżeli miałbym brać kartę nowej generacji to serii 79xx nie 78xx, ale jako że ceny tych drugich są zabójcze (no chyba że przyoszczędzę na jakimś komponencie, mimo że już zszedłem 600zł z planowanego wydatku, dzięki wam smile.png lub docisnę sponsora to może może.). Jeżeli chodzi o płyty, to jeżeli macie jakieś inne ciekawe propozycje to prosiłbym w granicach 500-900zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kurdę, tera to jest zima w trampach, bo za kija nie mogę znależć ASUS'a Radeon 6950 Direct CU II 2Gb (Sapphiere'a też nie).sad.png A jeszcze tydzień temu znalazłem 2 po 1100zł. Teraz czekać aż 7950 staniejąmellow.png czy może szukać aż do skutku lub wyczerpania sił biggrin.png ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup w międzyczasie wszystko prócz grafiki i czekaj aż one stanieją.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja ma w zasadzie ostatnie pytanie. Czy do konfiguracji (przypuszczalnej jaką będę posiadał) ASUS Radeon HD 7950 2GB Direct CU II (+OC)

Intel i5 2500k 3,3GHz-5Ghz (OC), Płytą ASRock Fatal1ty Z77 Professional lub ASRock Z77 Extreme6. i jakimiś kościami 2x 4Gb + inny większy cooler do proca i ledowe oświetlenie obudowy pociągnie na np. Be Quiet! Dark Power Pro 10 650W / 550W bądź Be Quiet! Straight Power E9 580W CM ?

__________

P.S. Nie którzy urzytkownicy mają pod swoimi postami konfiguracje swojego PC. Gdzie takie coś się wpisuje i ustawia i jaka jest wasza knofiguracja, bo w profilu nijak mogę to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, te zasilacze uciągną to, 650 będzie aż nadto. 5 GHz jest zbędne dla normalnego użytkownika. Nie ma sensu tak żyłować go, bo drugie wątpię, abyś go tak ustawił.

 

Konfigurację PC wpisujesz w ustawieniach swojego konta w zakładce Sygnatura. Tam możesz wpisać sobie co chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie jedno pytanie retoryczne.

 

Czy dla standardowego usera takie płyty jak ASRock Fatal1ty Z77 Professional lub ASRock Z77 Extreme6 to nie jest przerost formy nad treścią? SB / IB wykręcisz w zasadzie na większości dostępnych płyt głównych, a akurat lans płytą główną to nie najlepsza opcja, by zrobić na kimś wrażenie;)

 

Jak na zakup z przyszłością na kilka miesięcy, to musisz być bardzo bogaty (@ autor) albo nie wiedzieć, że na wiosnę wychodzą procesory nowej generacji (Haswell) zgodne z nowymi podstawkami (s1150). Wytrzymać aż 5 lat na SB to niezłe wyzwanie. Osobiście wolałbym tańsze mobo, które łatwiej się sprzeda i za około 2 lata sprzedać CPU + MB i zapewne RAM i kupić nowszą i wydajniejszą (współczesną) platformę. Ale co kto woli.cool.png

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sticky

 

No nie wiedziałem o tym. Ale tak to zawsze coś wychodzi. Te Haswelle wyjdą dopiero za rok, to raz, a ja nie mam zamiaru czekać w nieskończoność na to co wyjdzie.

(Tak miałem z kartą. Miałem kupić jakąś 5xxx, wyszły 6xxx, a teraz 7xxx.) Dwa będą kosztować niebotyczne pieniądze i aby kupic coś pokroju

i5 2500k będę musiał zabulić więcej. Nie nie jestem taki dziany. Kupuję podzespoły raz na 4-5 lat i właśnie po to mi taka płyta aby móc wkręcać później ten procesor na najwyższe obroty i mimo upływu czasu grać w Full HD i na max. detalach w najnowsze tytuły. Może lepiej kupić Ivy Bridge, ale to w zasadzie wszystko co bym zmienił. Póki co nie widzę żadnych argumentów za, bym miał czekać rok (lub więcej) na procesor. Poza tym w w/w płytach jest podstawka s1155. (Jeżeli to jest to co myślę czyli Socket 1155).

Edytowane przez Ivan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o czekaniu rok, ale 2500K wykręcisz do sensownych wartości na płycie za 350-400 zł. Taka MSI Z77A-G43 ma to co potrzeba włącznie z USB 3.0 na front obudowy a kosztuje ok 360 zł. Na samej płycie mamy kilkaset zł, które możemy przeznaczyć na lepszą grafę niż ten promowany uparcie AS(s)US. Kwestia numer 2 jest taka, że wcale Haswell nie musi być droższy, co dobrze pokazują Ivy Bridge, które potrafią być nawet tańsze od Sandy Bridge.

 

Kwestia ostatnia kupowanie kompa na 5 lat mija się z celem, bo nawet najbardziej podkręcona konfiguracja z dziś nie dorówna średniej, która będzie za 2-2,5 roku (w obu przypadkach uwzględnione OC). Ja bym kupił tańszą płytę, a za te 2 lata zmienił na coś współczesnego, co zje na śniadanie 2500K z mega wypas lans płytą, która nie da nic przeciętnemu użytkownikowi. No chyba że odkryjesz w sobie talent OCera i trafisz niezłą sztukę procka. Ale kupno nowego 2500K, które kręci się tak jak pierwsze serie tych procków możesz z dużym prawdopodobieństwem zapomnieć.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w grę wchodziłoby np. ASRock Pro 4 (420zł) lub Extreme 4 (540zł) ? Boję się po prostu że nie będę mógł sobie pozwolić na wymianę płyty za 450zł za 2 lata, albo że właśnie to będzie wąskie gardło maszyny i będzie istniało zagrożenie, że wkręcanie i5 2500k na 4,5GHz będzie dla niego zgubne. (potrzebuję płyty która też będzie mogła przetrzymać niektóre moje błędy, czyli z mocną sekcją zasilania.) Poza tym, kupię tego i5 2500k z tańszą płytą a za 2 lata zmienię płytę i jakie będą z tego korzyści? Procesor zmienię dopiero za 4 lata bo co 2 850zł wydawać to za dużo. A tak na marginesie. Mój stryj ma Radeona 3850 DDR4 512Mb,

jakiegoś Intela sprzed 5lat 2x 1.8GHz, płytę ASUS'a za 1000zł, kości za 450zł i jak to wszystko po wkręca (proca na 3,6GHz stabilnie) to Crisys 2, NFS: Undercower, Call of Duty najnowsze, metro 2033 w Full HD 1680x1050 na max detalach z całym filtrowaniem anizotropowym (poza metrem bo tam antylising trza było wyłączyć), bez żadnego zająknięcia śmiga, aż miłorolleyes.gif , a ja mogę tylko nażekać na swojego 4850. Więc nie dziwcie się że na płytę tyle chcę przeznaczyć. Może jestem w błędzie, ale proszę wyjaśnijcie mi dlaczego tak a nie inaczej i dlaczego nie opłaca sie tyle inwestować w płytę, bo widać jednak nie jestem taki obeznany mellow.png . A w/w macie jeden z moich punktów odniesienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo płyt za 1000 zł jest przeznaczonych dla OCerów, lepiej znoszą ujemne temperatury, no i w końcu płacisz za znaczek, np ROG. Zwykły Kowalski tego nie wykorzysta, dlatego wydawanie tyle kasy na mobasa to głupota. Kupowanie komputera na 5 lat to też jakby przywalić sobie kilofem w udo, bo miałeś już powiedziane, że obecny 2500K, nie dorówna nawet średniej półce za 2 lata.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że mnie nie stać aby co 2 lata procesor, i resztę nie dawno kupionych części, wymieniać, o to mi się rozchodzi. Jeżeli kupię droższą część to już ją będę trzymał dłużej. Ew. kupię sobie i72600k. Fakt nie dorówna ale na 100% pociągnie najnowsze tytuły na max. (tak jak ten proc stryja). Wy kupujecie komputery na 2 lata, ja muszę na 3-4 bo ja po prostu nie będę miał tyle kasy. Jestem niepełnoletni, nie ja zarabiam więc muszę liczyć na dofinansowanie od rodziców itd. a jestem prawie pewny, że mi powiedzą, iż składanie nowego PC co 2 lata to przesada i zbędny wydatek. Jeszcze z ojcem porozmawiam w sobotę na ten temat, a tak to .... Zapomniałem napisać jaki mam budżet: 4000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zgodzę z NuCore w przypadku tego, że na Sandy będzie ciężko wytrzymać te 5 lat. Mam C2D E8400 w trzecim kompie i nadal daje radę, a sam Haswell będzie pewnie takim "skokiem" technologicznym jak Ivy. Jak nie grasz w strategie to w sumie można mieć praktycznie każdy procesor czterordzeniowy Intela i różnicy nie widać. Co do płyt głównym wybierasz za drogie i w ogóle bez sensu - jestem w 100% pewny, że nie wykorzystasz ich możliwości. Zalewasz proca ciekłym azotem? Składasz konfiguracje QuadCrossFire albo TriSLI? No raczej nie, prawda? Więc nie jest Ci potrzebna płyta za 1000 zł, skoro to samo zrobi płyta za ~400 zł. Sam piszesz, że na kasie nie leżysz, ale z drugiej strony chcesz mobo, które jest straszliwie drogie i którego nawet ja bym nie brał, bo nawet w platformie testowej nie byłoby mi to potrzebne. Co do zasilacza - obecnie jak masz mocne, firmowe 500W to poradzisz sobie z każdą jednordzeniową kartą i ze wszystkimi procesorami Intela (bo Buldozer od AMD to raczej nie za bardzo biggrin.png). Grafika w przyszłych grach nie pójdzie jakoś specjalnie do przodu, bo teoretyczna specyfikacja konsol jest już znana i opiera się na obecnej średniej półce. A to jest głównym wyznacznikiem tego, czy w przyszłości sobie pograsz komfortowo we wszystko czy nie.

P.S. Jak Twój stryj może grać w Full HD 1680x1050 skoro Full HD to 1920x1080 biggrin.png Zresztą do samego Metro to dla mnie jako testera kart graficznych nie przemawia, że on gra wszystko na ultra bez filtrowania, bo o wiele lepsze karty i procesory się dławią.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra z tym Full HD to się trochę targnąłem, ale i tak chodzi mu na najwyższych/średnich poza filtrowaniem i antylisingiem. Cieszę się, że ktoś poparł mój tok myślenia (prawie), bo już nie byłem pewien czy w ogóle ten komputer modyfikować. Procka biorę i5 2500k (bo raczej dopłacać 400zł do i7 2600k się nie opłaca, ew. różnicę wyrównam OC), Kości Kingstone HyperX 2x4Gb (linki podam niżej), płytę ASRock Extreme 4 (550zł, ale myśle nad Pro4 bo jest tańsza o 100zł, które by poszło na kartę, no ale nie jestem pewien, jeszcze się w specyfikacje zagłębię.), zasilacz BeQuiet! Straight Power E9 580W CM (400zł, chcę jak najcichszego kompa). Cóż karta to się zobaczy. Najlepiej R7950 2/3Gb, ale póki co tylko na papierze, może 7850/7870 2Gb. Razem równo 2000zł. Zostaje mi przedzwonić do "znajomego" sklepu i sprawdzić czy nie będzie taniej. Zostaje 1800zł na kartę. (o system pomartwię się potem.) biggrin.png . Jeżeli macie jeszcze jakieś sugestie to proszę piszie.smile.png

 

linki:

http://www.skapiec.pl/site/cat/7/comp/3659463

http://www.skapiec.pl/site/cat/7/comp/3657182

http://www.skapiec.pl/site/cat/7/comp/1887695

(w kolejności najchętniej bym kupił i najmniej biggrin.png )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...