Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Mk777

Monitor LCD '24 - do 750zł

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakup monitora 24 calowego tak do ok. 750zł. Monitor będę głównie używał do pracy z tekstem, internetu i filmów. W o wiele mniejszym stopniu do gier (na razie mam za słaby sprzęt, choć może to się zmieni). Zależy mi aby monitor miał wyjście D-Sub (tylko takie mam w laptopie) i HDMI (bo jednak monitor to inwestycja na lata, więc przy wymianie kompa chciałbym mieć możliwość podjęcia gniazda hdmi). Rozważałem BENQ LED GL2450HM, Philips 247E3LPHSU i Acer G245HABID. Który z tych monitorów byście polecali? A może inny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja polecam Dell 23" LED U2312HM. Jest bardzo przyzwoity w tym przedziale cenowym na Agito ok. 766zł. Jest Full HD i co najważniejsze ma matrycę IPS. Poczytaj o nim i pooglądaj na YouTubie. HDMI nie ma ale to nie problem, kupujesz kabel, albo przejściówke z HDMI na DVI i masz to samo co HDMI ( HDMI a DVI różni się tylko tym że w HDMI leci jeszcze dzwięk a w DVI nie ) ale monitor i tak nie ma głośników.

Edytowane przez zalew79

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja polecam Dell 23" LED U2312HM. Jest bardzo przyzwoity w tym przedziale cenowym na Agito ok. 766zł. Jest Full HD i co najważniejsze ma matrycę IPS. Poczytaj o nim i pooglądaj na YouTubie. HDMI nie ma ale to nie problem, kupujesz kabel, albo przejściówke z HDMI na DVI i masz to samo co HDMI ( HDMI a DVI różni się tylko tym że w HDMI leci jeszcze dzwięk a w DVI nie ) ale monitor i tak nie ma głośników.

A czy różnica jednego cala jest jakoś znacząca w monitorze? Czy rozdzielczość FullHD przy 23'' nie będzie za duża? Właśnie spotykałem się z radami, że lepiej za IPS się rozejrzeć. Oprócz tego Della biorę pod uwagę również LG IPS235V-BN i Iiyama Prolite XB2374HDS. Zauważyłem, że te 3 zbierają najwięcej pozytywnych recenzji, ale który wybrać? I czy warto poświęcić jeden cal na rzecz matrycy IPS?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Mk777

Rozdzielczość 23-cali dla 1920 x 1080 nie jest zbyt duża, a wręcz całkiem nieźle się z takim duetem pracuje. Wcześniej miałem 23,6 cala i przy zmianie monitora myślałem, że 23 cale będzie zbyt małą przekątną, niemniej wiele zależy też od grubości ramki, która optycznie pozwala zniwelować różnice w wielkości matryc. Stary 23,6 cala miał grubą i szeroką jak szafa trzydrzwiowa ramkę i przy nowym wyglądal na mniejszy (matryca). Rozdzielczość FullHD wg. niektórych opinii wygląda słabawo na 21,5 cala, ale na 23 oraz 24 cale nie jest źle, a wręcz przeciwnie. Właśnie przy 27-calowych LCD ludzie często narzekają, iż jest to zbyt mała rozdzielczość na tak dużą przekątną.

Reasumując 23 cale i FullHD jest jak najbardziej ok. Pozostaje kwestia wyboru konkretnego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie ta przekątna to lux. Tak jak pisałem dla mnie ten dell jest rewelacyjny bo go posiadam i wad nie widzę a pracuje ogólnie nad obróbką zdjęć i troszkę nad video. Co do innych modeli w tym przedziale cenowym nie widziałem więc się nie wypowiem. Pooglądaj na YT różnicę między matrycą IPS a TN sam stwierdzisz czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dla mnie ta przekątna to lux. Tak jak pisałem dla mnie ten dell jest rewelacyjny bo go posiadam i wad nie widzę a pracuje ogólnie nad obróbką zdjęć i troszkę nad video.

W necie spotykam właściwie tylko jedną wadę tego modelu, że jest o wiele za jasny. Odczuwa się to?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze coś powinno pomóc zmniejszenie jasności i odpowiednia kalibracja (ustawienie) monitora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie nie odczuwam że jest za jasny dla mnie Ok.I jeszcze jedno żadnych ustawień w nim nie robiłem typu kalibracja, ani nic po swojemu nie ustawiałem wszystko jest tak jak go kupiłem (ustawienia fabryczne) i o dziwo to co widzę na monitorze jest prawie identyczne po wydruku na papierze. Też długo się zastanawiałem nad monitorem jaki kupić tak dużo teraz tego, ale decyzji nie żałuję jak miałbym kupować jeszcze raz to z pewnością bym go kupił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Dodaj nową pozycję...