Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
fejman

Android czy WindowsPhone?

Rekomendowane odpowiedzi

Telefon z którym systemem bardziej się opłaca kupić? Jakie są Wasze opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważaj raczej konkretne modele, aniżeli sam system. Zależy do czego chcesz wykorzystywać telefon i jaką kwotę chcesz nań przeznaczyć.

Dodatkowo na niektóre modele telefonów z Windows Phone można zainstalować androida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Windowsa, mam Samsuna z Androidem. Zwis za zwisem. Dla pórwnania Nokia Lumia 820 - śmiga na Windowscie - brak problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Android - system dla grzebaczy i kombinatorów. Dużo rzeczy trzeba robić samemu, sporo wirusów, ale za to także wiele aplikacji. Masa pirackich programów i rewelacyjne wsparcie społeczności.

Windows Phone - prosty system dla osób które "nie wnikają" w temat. Zerowa ilość aplikacji i praktycznie brak wsparcia społeczności.

iOS - coś pomiędzy, także prosty i dla osób które "nie wnikają" w temat, ale z dużą liczbą aplikacji. Wszystko płatne, dobre wsparcie.

 

Wybór zależy zawsze od typu użytkownika i sposobu korzystania z telefonu. Ja tam dalej twierdzę, że uśmiercenie Symbiana to był błąd. :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem rywalizację Android vs. Windows Phone wygrywa zdecydowanie Android.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby odpowiedzieć na to pytanie - należy spojrzeć na statystyki. A są one skrajnie korzystne dla Androida i skrajnie niekorzystne dla Windows Phone. Drugim dowodem niech będzie fakt, że Nokia powoli rezygnuje z Windows Phone na Andorida. Poza tym większość interesujących aplikacji, że pozwolę sobie wymienić: Yanosik, jakdojade.pl, GTA: San Adresas, Need for Speed i inne tego typu - pojawia się głównie na Androidzie lub ewentualnie na iOS - na Windows Phone rzadko - ze względu na to, że jest to niszowy system. Aby ostatecznie roztrzygnąć ten spór wejdźmy na tą witrynę yourapps.info/aplikacje-na-androida (jeden z większych portali z recenzjami gier i apek na systemy mobilne) - gdyby Widnows Phone był popularny - pojawiałyby się recenzje programów na niego pisane - nie ma ich. Jak czegoś nie ma to znaczy, że nie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam telefon WP i jestem z niego bardzo zadowolony a szczególnie z tego że jeszcze ani razu mi się nie zawiesił,aplikacji jest mnóstwo,bateria przynajmniej dwa dni trzyma.

Edytowane przez Gieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...