Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
nowy1991

ASUS P8H61-M LX2 nie włącza się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam poważny problem z płytą główną ASUS P8H61-M LX2. Polega on na tym ze po wciśnięciu przycisku się nie włącza kręci się wentylator na porcku i zasilaczu i nic więcej czarny ekran diody się nie świecą i nawet pisku nie wydaje. Sprawdzałem zasilacz i wyglada na sprawny napięcia sie zgadzają podłaczyłem inny zasilacz i to samo reset biosu też nie pomógł. Prosze o pomoc w usunięciu usterki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer dopiero co złożyłeś czy działał już i teraz przestał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złożyłem sam i chodził 2 dni potem stał 3 dni nie używanyy i po tych 3 dniach się nie uruchomił pamiętam tylko ze były 2 dziwne piski i to był koniec odezwu płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze kojarzę to bios UEFI jakim obdarowana jest ta płyta wydaje takie same dźwięki jak BIOS AMI (jeśli nie to niech mnie ktoś poprawi), więc jeśli były 2 dźwięki to musiały to być to 2 krótkie czyli błąd parzystości RAM-u. Jeśli masz dwie kości RAM-u to wyjmij jedna sprawdź i jeśli nie pomoże to odwrotnie. Jeśli to nie zadziała lub masz tylko jedną kość musisz od kogoś pożyczyć inne kości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jedną kość ramu 4GB i to nie były 2 krótkie tylko dwa długie i teraz płyta wogóle nie piszczy jak wyciągne ramy to powinna piszczeć jak oszalała a tu nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc to nie jest tak samo jak w AMI, a ja nie mogę znaleźć nigdzie listy sygnałów UEFI.

 

Bardziej niepokojącym jest to, że płyta w ogóle na nic nie reaguje. Co właściwie na pewno sugeruje jej usterkę, ale na pewno nie całkowitą bo przecież fan na procku jest zasilany z płyty. Niestety nie mogę nic więcej ustalić ponieważ przydało by się znać znaczenie jej ostatnich sygnałów które wydała, a ja jak wyżej napisałem nie mogę znaleźć listy sygnałów UEFI (może to są sygnały takie jak w innym biosie, nigdy nic nie robiłem z płytą z takim BIOS-em).

Edytowane przez tassiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem coś takiego bios płyty to jest AMI

 

AMI BIOS: (Liczba dźwięków - Błąd):

1 - Błąd odświeżania RAM.

2 - Błąd parzystości pamięci RAM w obszarze pierwszych 64 KB.

3 - Błąd w obszarze pierwszych 64 KB RAM.

4 - Błąd zegara systemowego.

5 - Błąd procesora.

6 - Błąd kontrolera klawiatury.

7 - Błąd trybu wirtualnego procesora.

8 - Błąd zapisu lub odczytu z pamięci karty graficznej.

9 - Błąd sumy kontrolnej BIOS.

10 - Błąd zapisu lub odczytu pamięci CMOS.

11 - Błąd pamięci cache.

Dźwięk ciągły - Błąd pamięci RAM lub pamięci karty graficznej.

 

 

tylko ze to nie jest uszkodzenie pamięci ram bo jak dobrze rozumuje powinno cały czas piszczeć po wyciągnięciu a tu nic. Podejrzewam ze jest zwara na płycie lub spalony kondesator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta jest poprawnie zamocowana w komputerze (między płytą główną, a obudową powinny być dystanse lub sama obudowa powinna mieć uwypuklenia w odpowiednich miejscach)? Jeżeli nie zamocowałeś tych dystansów to może być przyczyną (jak również spowodowało uszkodzenie mobo).

Z głupich pomysłów - czasami jak się rozłoży wszystko na części pierwsze (razem z wyjęciem procesora z gniazda) i poskładanie na nowo to może przejść.

 

Jeszcze jedno - płyta ma zintegrowaną kartę graficzną? Używasz jej czy masz zewnętrzną? Jeżeli zewn. to wyjmij i sprawdź czy na zintegrowanej coś się zmieni. No i jeszcze pozostaje podpięcie innego zasilacza. Jeżeli nic nie pomoże to niemalże na pewno płyta padła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już rozbierałem na części pierwsze składałem dystane są odpowiednie wszystko jest dobrze zamocowane używam karty zintegrowanej bo aktualnie nie posiadam karty na pci mam tylko starego tylu karte zasilacz wymieniany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...