Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
ozi433

Najlepszy Internet Na wieś z tanim abonamentem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Jak napisałem w teamcie jaki jest najlepszy internet na wieś no i oczywiście z tanim abonamentem? Teraz korzystam z Business Everywhere który mnie bardzo zawiutł prędkość nie przekracza 25 kb/s i już podjołem decyzje że zrywam umowe i zaproponujcie mi net który będzie się dobrze na wsi spisywał smile.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dostęp to Netia lub Neo. Może w okolicy jest jakaś radiówka.

Jak nie masz dostępu, to pozostaje popytać tubylców. Na 90% internet mobilny od różnych operatorów będzie działał słabo/średnio. Większość postawiła 6-8 lat temu na wsiach nadajniki z EDGE i nieprędko wprowadzą coś nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie może internet Aero2. Nigdy z tego nie korzystałem, ale jest darmowy a prędkość podobno do 512kb/s.

Chyba, że jest to wieś nie na końcu świata to może ktoś prowadzi radiówkę. Jeśli tak to ten sposób proponuje

 

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma internet Areo2 i mieszka na wsi. Z tego co mówi, to ledwo mu na telefonie to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam internetu Aero bo trzea się często logować oraz jest bardzo wolny. Nadaje się jedynie do przeglądania prostych stron bo nawet zdjęć nie chce szybko wczytywać.Sam rozumiem,ze na wsi czesto nie ma dużego wyboru wśród operatorów ale zawsze są na przykład neostrada, plus, play czy orange.

Mozecie sobie również porównać poszczególne oferty w sieci. Na stronie jest porownywarka ofert telekomunikacyjnych:

http://panwybierak.pl/

 

Możecie tam wpisać adres oraz wyskoczy Wam obecna oferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z abonamentów to może jakiś LTE. Masz możliwość obsługi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba sprawdzić zasięg oraz możliwości techniczne. Wioska wiosce nie równa dlatego zakup pre-paida do testów wskazany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie na forum każdy może polecić to co zna a nie wszędzie dana oferta będzie dostępna. Ja jak w styczniu chciałem przedłużyć umowę neostrady to skorzystałem z tej platformy Pan Wybierak i najlepsza oferta wyszła u tego operatora co miałem. Bardzo przydatna ta strona bo nie trzeb odwiedzać wszystkich operatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

t-mobile na karte za 10zł można mieć 10gb wiec sie opłaca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudna sprawa.. ja od 4 lata jeżdzę na działkę na której sygnał jest słaby i z tymi mobilnymi to jest różnie, jak wiatr zawieje. Jak jadę tam zimą kiedy rzadko tam bywam to wtedy prędkość pokazuje bardzo fajną (korzystałem z T-Mobile i Orange) ale latem to jest kiszka. W tym sezonie chcę spróbować z Orange LTE + jakąś antenkę zewnętrzną podpiąć pod router bo ma taką możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu ci powiem żebyś sobie odpuścił orange. Zasięg mają tak beznadziejny że to się w głowie nie mieści. Nie wiem jak w miastach ale każdy teren po za miejski to istna tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeżeli chodzi o dostawców internetu czy telewizji, zerknij także do nas na Euro.net zajmujemy się tym na co dzień i chętnie pomożemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to trzeba lokalnie popatrzeć jakie są oferty. u nas w Białymstoku dobrą ofertę ma https://www.koba.pl/ . Net jest szybki, można też łączyć usługi z TV i telefonem. W pakecie bardzo tanio wychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że zdecydowanie warto rozeznać się w tym temacie w Internecie. Powinno być to bardzo dobre rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest to zadanie dla specjalisty z tego obszaru. Można dzięki temu oszczędzić sobie naprawdę wielu różnych trudności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buduję dom i wkrótce czeka mnie przeprowadzka na wiochę, więc chętnie zobaczę co polecacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...