Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
MINIOO

Problem z HDD w hp compaq nc6120

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich forumowiczów smile.png

Jestem nowym użytkownikeim forum ale postaram się zwięźlei na temat.

Mianowicie mam problem z niedawno zakupionym laptopem hp compaq nc6120.

Podłączyłem do niego dysk ATA IBM 30GB przez specjalną przelotkę ponieważ nie było innej możliwości i nie jest on wykrywany w biosie no i oczywiście się nie bootuje. Dysk jest sprawny ponieważ przełożyłem godo innego laptopa i działa (jest na nim win xp), leczpodłączyłem go bez przelotki ponieważ nie jest ona potrzebna.

Czytałem wiele wątków na różnych forach lecz niestety nie jestem w stanie stwierdzić co jest przyczyną tego problemu. Laptop jest w 100% sprawny, więc wydaje mi się że jest to wina przelotki.

Może ktoś też miał podbny problem i wie jak się z nim uporać??

Pozdrawiam:)

Edytowane przez MINIOO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem, że jest to przejściówka ATA > USB, a dysk podłączony jest przez zewnętrzny zasilacz. Skoro dysk jest sprawny, to według mnie jedynym sposobem jest sprawdzenia przejściówki na innym dysku i innym laptopie/PC, ale sądzę, że to właśnie adapter jest niesprawny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opcje są dwie:

1. Uszkodzony adapter (przelotka)

2. W/w nie jest kompatybilna z tym modelem laptopa.

Sprawdź jeszcze, czy wszystko jest dobrze podłączone i dociśnięte oraz sprawdź dla spokoju ustawienia w BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie tak mi się wydaje że adapter jest uszkodzony:/ W biosie wszystko wygląda jakby było ok.

2. - "Business Notebook NX6110, NC6110, NX6120, NC6120 (nie posiada śrub mocujących do ramki)"

Nie sądziłem że będę miał tyle kłopotu z laptopem...

Chociaż się czegoś nowego nauczę:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

NuCore miałeś rację, ta przelotka nie jest dla tego modelu, natomiast znalazłem odpowiednią i w tym tygodniu powinna do mnie dotrzeć.

Jak już uda mi się włączyć laptopa to napiszę:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie uruchomiłem laptopa:) Dzisiaj przyszła do mnie przelotka do hdd i wszystko działa jak powinno:D Po prostu potrzeba było podłączyć dysk odpowiednią przelotką:)

Dzięki za pomoc i pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To sie czesto zdarza,kumpel miał podobny problem i też okazało się,że brakowało odpowiedniej przelotki. Nie problem było w tym wypadkudopkupić,teraz wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Dodaj nową pozycję...