Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Wiki220

Laptop tani, do 1500zł odpowiedni dla dziewczyny ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję kupić sobie jakiś dobry sprzęcior i wpadłam na laptopa wink.png. Uważam tak, ponieważ komputer już troszeczkę sie psuje, ale mniejsza z tym... Potrzebuję czegoś dobrego do:

  • przeglądania zdjęć.
  • przeglądania blogów.
  • odtwarzania płytek CD i DVD.
  • podłączania kabla USB.
  • przeglądania różnych filmów bądź teledysków.
  • oczywiście przeglądania internetu.
  • bateria powinna trzymać co najmniej 4 godziny wink.png
  • od czasu do czasu gdy będę się nudzić to pogram sobie w gry internetowe bądź Simsy, które mam na płytce ;]

I najlepiej gdyby był bardziej dla dziewczyny, a nie z jakimś motywem czy coś. wink.png najlepiej by było gdyby kolor był jakiś wesoły, a nie ciemny. No, czarny i biały mogą być, bo to uniwersalne kolory wink.png ale błagam, nie brązowy, bordowy, ciemny czerwony, fioletowy, czy coś innego ;]

 

Zaciekawiły mnie sprzęty "Vaio", ale one są b. drogie! Matko Boska! Najlepiej do 1500zł, chociaż wiem, że takich jest mało i nie mają zbyt dużo plusów. I jeszcze żeby nie był zbyt gruby, lub za ciężki. Niech będzie dobry do przenoszenia go w etui wink.png Z góry wielkie dzięki. Ja nie jestem zbyt dobra w te klocki więc ufam Wam i liczę na Was wink.png

Wiki.

wink.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół roku temu można było przebierać w lapkach (ze zintegrowaną grafiką od Intela) od różnych producentów w tej cenie. Teraz to co najwyżej możesz poszukać jakichś budżetowców z P6100/P6200 w rodzaju np. takiego Acera: http://www.ceneo.pl/9354868

Pozostają też lapki z E350: http://allegro.pl/toshiba-c655-2x1-6-3gb-320gb-windows7-wys-gratis-i2032970728.html

 

Ogólnie wybrałaś kiepski czas na zakup laptopa: drogi dolar, drogie dyski twarde. Na domiar złego pewnie za 2-3 miechy lepiej nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym szukał Lenovo B570 wink.png Może nie jest cukierkowy, ale za tą kwotę ciężko coś lepsze znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 4 godziny to ja wątpie żeby jakikolwiek laptop do tej kwoty pociągnął;/. Z 2 miesiace temu kupilismy mojej cioci Asusa . Nie potrzebowała go tam do żadnych mega ambitnych rzeczy i jest kobitka zadowolona. Looknij sobie, ewentualnie idz do do nie wiem np komputronika i pogadaj jeszcze o nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie do tego co napisałaś pasuje Ci praktycznie każdy laptop (byle miał napęd DVD-ROM). Jeśli ma być do 1500zł to może zastanów się czy nie wybrać netbooka, bo alternatywą będzie pewnie jedynie jakiś tani Acer... a laptop mimo wszystko 4 godzin raczej nie wyciągnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus,Acer,Lenovo- dobre firmy,pozostaje wyór modelu. Za 1500zł polecam sprawdzić model Asus A53 BR, oraz Lenovo G575GC. W zupełności spełniają Twoje wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem fajne Lenovo G580. Skoro laptop ma być dobry (adekwatnie do ceny), to tylko Lenovo lub Dell. Myślę ze inny sprzęt poniżej 2000 nie pociągnie za długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dla dziewczyn polecam każdy laptop Lenovo, z takich do 1500 zł to bardzo fajny jest model B570e2, jeszcze chwilę temu był droższy, natomiast ostatnio coś cena spadła. Są bardzo proste w obsłudze, z wyglądu oryginalne (co wiem, że dla dziewczyn ma znaczenie ;)), no i co mi się podoba - bateria jest świetna, przez długi okres trzyma bardzo długo i raczej jej wydajność mocno się z "wiekiem" nie psuje, minimalnie.

Edytowane przez luk1999
Reklama nokautu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co możecie powiedzieć o tym Samsungu? Mojej kobicie też zależy na baterii no i starsznie podobają się jej Samsungi..będę wdzieczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Seria X550 (np. X550CC) od firmy ASUS była tania a zarówno w miarę możliwości wydajna oraz mało awaryjna. Jedynym warunkiem było wykonanie aktualizacji BIOSu do najnowszej jeśli trafiło się na początkowe modele z tej serii ze starym BIOSem. Ponadto dobrze działają.

 

Co mogę poradzić to trzymać się z dala od mało wydajnych Celeronów, procesorów typu ULV Pentium ponieważ wraz z mniejszym poborem energii zmniejsza się ich wydajność, słabej wydajności APU od AMD też sprawią że laptop nie będzie za dobrze działał a przynajmniej nie szybko. Minimalnie trzeba by mieć i3 lepiej i5 Intela lub mid-end AMD APU czyli seria A6, A8.

 

Kolejną rzeczą to pamięć RAM, wiele sklepów oferuje dodanie własnej pamięci do tej montowanej fabrycznie, to tez nie jest dobre rozwiązanie ponieważ sklepy najczęściej nie mają tej samej pamięci co fabrycznie montowana i często prowadzi to do niestabilnej pracy i błędów, dobrze jest dowiedzieć się czy dany model ma fabrycznie montowana całą pamięć czy był jakiś upgrade w sklepie robiony. Jeśli nie jest się pewnym info lina ASUSa jest czynna 8:30 - 17:30 pn-pt numer (22)571-80-40 i dwie jedynki na zapowiedziach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny nie lubią dźwigać - więc jak już to ma być tego typu sprzęt - to niech to będzie Ultrabook. Tylko problem z ultrabookami jest taki, że są one zwykle trochę droższe. Fajnym jest ten Acer Aspire V3-371 http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/11226028#techniczne

Zwróć uwagę na podzespoły: procesor i5, windows 8, 4GB pamięci RAM - krótko mówąc powinien chodzić żwawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o torby to z takim systemem jaki pokazano tutaj na głownej, zobaczcie - http://www.inbag.pl/

Czyli po prostu grubsza warstwa chroniąca sprzęt w razie upadku. Bo niestety większość toreb służy do noszenia, nie zabezpieczają w żaden sposób sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam was. Co powiecie o takim Asusie? Od razu zaznaczę, że nie będzie na nim grane. Jak z baterią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto jest zadbać o to aby laptop był ładny.... Dziewczyny zwracają na to największą uwage i raczej będą niechętne kupienia laptopa , który wygląda jak duża , czarna skrzynia sprzed kilku lat.

Odsyłam na ranking laptopów:

http://lepsze.co/ranking/laptopy

 

Zobaczcie sobie jakie są najbardziej popularne. Chętnie kupowane są laptopy marki Apple. Nie nadają się za bardzo do gier ponieważ mają za słabe karty graficzne ale za to są:

ładne

cienkie

mobilne

 

Myslę,że byłby to idealny sprzęt dla kobiety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macbooki podobaja sie kobietom oj tak, szczegolnie te biale, jak ktos wczesniej mowil sa po prosrtu male lekkie i smukle, kobietom to sie podoba, wiem bo kupilem maca swojej dziewczynie, na raty w salonie Ispot, doradzili mi jaki bedzie najlepszy na studia i do pracy biurowej, i w ogole czad bo teraz maja jakas promocje dla studentow i w ogole kadry nauczycielskiej ze na kompy jest az 12 procent znizki, niezly deal, moja laska ma fajny ladny komputer ktorym moze sie chwalic przed kolezankami a ja mam wiecej kasy w portfelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple, Delle i smukłe ASUSy jak np. Asus Transformer Book T200TA z którego można zrobić tableta. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w takiej cenie lepiej poszukać czegoś używanego, ale z szybszym dyskiem. Po co dziewczyna ma się męczyć? ;) Może nie szukaj od razu na Allegro, bo tam różnie można trafić, ale w jakimś sklepie internetowym. Ja jakiś czas temu kupowałem poleasingowy monitor na http://www.mdmkomputery.pl/ Dostałem gwarancje rozruchową, ale wszystko było ok, więc teraz cieszę się naprawdę dobrym ekranem za połowę tego, co kosztują tego typu sprzęty nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...