Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
marel12467

Club 3D ATI 256 Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy. Mam problem . Mam kartę graficzną Club 3D ATI 256 . Po włożeniu jej do gniazda karta nie reaguje na nic , nawet wentylatorek się nie kręci. Komputer nie wydaje żadnych odgłosów. Karta stoi w miejscu i cisza. Proszę o pomoc co to może być. Nie mogę podać danych komputera gdyż karta sprawdzana na innej płycie głównej . Proszę o pomoc

Jest to karta ATI 9550 o taka ----> http://cokupic.pl/pr...DVI-CGA-956TVD-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzona karta graficzna? Jeżeli tamta płyta główna działa z innymi kartami to chyba dość oczywiste...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie podasz przynajmniej nazwy płyty głównej, to można tylko zgadywać, że grafika uwalona.

Na starych płytach (z AGP 1x/2x) karta może nie odpalić / spalić się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak nie podasz przynajmniej nazwy płyty głównej, to można tylko zgadywać, że grafika uwalona. Na starych płytach (z AGP 1x/2x) karta może nie odpalić / spalić się.

 

To jest karta z wejściem AGP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nazywa się płyta główna? Ewentualnie jakieś porządne zdjęcia daj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na tej płycie działają normalnie inne karty graficzne, to prawdopodobnie ten Club 3D jest uwalony. Nic więcej się nie wymyśli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na tej płycie działają normalnie inne karty graficzne, to prawdopodobnie ten Club 3D jest uwalony. Nic więcej się nie wymyśli...

 

 

Czyli co myślisz że spalony ??? Dziwne bo wcześniej działał normalnie. A nie ma napuchniętych tranzystorów , czy przypalonych ścieżek wygląda ok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest powiedziane, że musi być coś widoczne. Z tego co napisałeś nie ma na Radeonie zasilania (nie kręci się wiatraczek), więc mógł ulec uszkodzeniu jakiś element RLC, ale równie dobrze coś bardziej złożonego.

 

Rozwodzenie się nad tym, czy kombinacje o naprawie są nieopłacalne. Wartość działającej karty to ok 30 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest powiedziane, że musi być coś widoczne. Z tego co napisałeś nie ma na Radeonie zasilania (nie kręci się wiatraczek), więc mógł ulec uszkodzeniu jakiś element RLC, ale równie dobrze coś bardziej złożonego.

 

Rozwodzenie się nad tym, czy kombinacje o naprawie są nieopłacalne. Wartość działającej karty to ok 30 zł...

 

 

Sprawa rozwiązana poszedł procesor na karcie ( spalił się ) Temat uważam za zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...