Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Aser

LG IPS236, kalibracja monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W końcu wybrałem/kupiłem monitor panoramiczny, a wybór padł na LG IPS236 ze względu na HDMI i matrycę IPS, a także podświetlenie LED'owe jako miły dodatek ;-). W każdym razie na necie znalazłem firmę, która zajmuje się profesjonalą kalibracją monitora, WTF?. Cena takiej kalibracji to od 250zł w górę. Pierwszy raz spotkałem się z takimi usługami i tak z czystej ciekawości zastanawiam się czego dotyczy ta "profesjonalna kalibracja" ???. Apropo monitora to dodam od siebie, że jest po prostu super, pomijajać naturalnie fakt, że NARESZCIE dzięki panoramie nie ucina Mi obrazu w grach (thuuu tu ukłon w stronę MW3 i BF3) to matryca IPS w porównaniu do starego TN to czysta poezja.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiają Ci profil kolorów monitora tak, aby był jak najbardziej podobny do rzeczywistego. Jak nie zajmujesz się obróbką grafiki to właściwie nie ma to dla Ciebie znaczenia. Swoja drogą to czy jest aż taka różnica między IPS a TN bym nie powiedział, szczególnie w tym przedziale cenowym. No chyba, że Twój stary monitor był bardzo stary, to co innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoje 5 lat miał ;-). Nie ma co na forum siedzieć czas na BF3 ;-).

P.S. Takiej kaszany po MW3 się nie spodziewałem. Zmarnowane 119zł, KU!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurcze to aż tyle biorą za kalibrację? standardowo to się nie opłaca, lepiej sobie pożyczyć taki sprzęt do kalibracji i załatwić to samemu. Pewnie wliczają w to oczywiście opłate za dojazd?, to była usługa to door?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yeap door to door

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno są urządzenia które podłącza się do monitora i można uzyskać kolory takie jakie będziemy później widzieli na wydrukach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...