Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Agencja Intersign

Agencje Interaktywne czy prywatne ogłoszenia?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym poznać wasze zdanie na temat agencji interaktywnych. Co o nich myślicie i czego oczekujecie? Jakie są waszym zdaniem plusy zlecania projektów agencjom, a jakie osobą prywatnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, pytanie należy postawić czego oczekujesz po stronie www ?

 

Agencje interaktywne budują strony internetowe na codzień. Jest to dla nich główne źródło utrzymania.

 

Dlatego ich projekty będą profesjonalne i skutkowały dobrym odbiorem Twojej marki w Internecie.

 

Natomiast osoby prywatne to już trochę cięższy temat. Można je podzielić na dwie grupy:

 

- domorośli webmasterzy

- profesjonaliści, którzy znają się na swoim fachu.

 

Pierwszą grupę bym odradzał. Dostaniesz stronę internetową niskiej jakości lub wogóle. Natomiast druga grupa osób jest warta polecenia. Zazwyczaj ich ceny są niższe niż firm projektujących strony internetowe. Lecz zazwyczaj nie dostaniesz fvat i z gwarancją może być gorzej. Lecz to już zależy od Ciebie.

 

Wiadomo każdy chce zaoszczędzić.

Edytowane przez luk1999
Proszę bez reklam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym poznać wasze zdanie na temat agencji interaktywnych. Co o nich myślicie i czego oczekujecie? Jakie są waszym zdaniem plusy zlecania projektów agencjom, a jakie osobą prywatnym?

 

Wszystko zależy od świadomości klienta czego chce. Większość firm niestety zamawia stronę bo każdy ma, wypełnia ją treścią i na tym kończy się temat. Często jeszcze słyszało o pozycjonowaniu i też to chcą mieć. Jeśli zamawiasz stronę w firmie to powinna ona Ci pomóc wykreować przynajmniej zarys strategii jaką powinieneś obrać w internecie, ale przyjdź na spotkanie z jakąś wiedzą np. jak wygląda Twoja konkurencja, co mają na stronie, jakie pozycjie w Google, czy uważasz, że masz lepszy pomysł co można na stronie pokazać niż oni mają. Skup się na tym czy dana firma może Ci przekazać jakaś wiedzę jak prowadzić stronę. Pamiętaj też, że jeśli chcesz taką wiedzę to powinieneś dodatkowo za to zapłacić. Bo strona to strona, można ją wykonać dobrze lub źle, ale najważniejsze jest wiedzieć jak ją prowadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, pytanie należy postawić czego oczekujesz po stronie www ?

 

Agencje interaktywne budują strony internetowe na codzień. Jest to dla nich główne źródło utrzymania.

 

Dlatego ich projekty będą profesjonalne i skutkowały dobrym odbiorem Twojej marki w Internecie.

 

Natomiast osoby prywatne to już trochę cięższy temat. Można je podzielić na dwie grupy:

 

- domorośli webmasterzy

- profesjonaliści, którzy znają się na swoim fachu.

 

Pierwszą grupę bym odradzał. Dostaniesz stronę internetową niskiej jakości lub wogóle. Natomiast druga grupa osób jest warta polecenia. Zazwyczaj ich ceny są niższe niż firm projektujących strony internetowe. Lecz zazwyczaj nie dostaniesz fvat i z gwarancją może być gorzej. Lecz to już zależy od Ciebie.

 

Wiadomo każdy chce zaoszczędzić.

 

Witaj, tu Ci kolega i koleżanka dobrze pisze ;-)

 

Wszystko zależy od tego co chcesz otrzymać.

 

Jeśli stronę profesjonalną to bierz firmę.

 

Natomiast jeśli coś mniej profesjonalnego to można brać osoby prywatne - będzie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że tak jak pisze anna80 biorąc osobę prywatną będzie taniej ale mniej profesjonalnie. Agencja to full wypas, ale wtedy już jest większy wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego doświadczenia wiem, że decydując się na osobę prywatną można się nieźle przejechać. Trzeba dobrze trafić żeby znaleźć profesjonalistę, który zrobi profesjonalną stronę internetową. Ja od czasu swoich przygód z dwoma "webmasterami" współpracuje tylko z agencją. Mam zaufaną agencję, która robi świetne identyfikacje wizualne firm. No i agencje nie tłumaczą się starymi hasłami "zrobię na jutro, bo dzisiaj choruję, idę na pogrzeb, jestem w szpitalu" itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. Czasem sam szukam kogoś, kto byłby w stanie wykonać dla mnie jakąś rzecz i bardzo często są problemy z prywatnymi osobami. O ile w przypadku grafików to jeszcze jakoś da się coś zdziałać, o tyle znaleźć dobrego programistę freelancera jest naprawdę ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agencja interaktywna nie zawsze musi kosztować krocie. Czasem można trafić na fajnych ludzi, którzy indywidualnie podejdą do danego klienta. Ale takich firm trzeba poszukać, popytać na forach. Jeżeli ktoś chce, to zawsze znajdzie coś dla siebie w dobrej cenie. Trzeba tylko chcieć i znaleźć czas na poszukiwania:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaką usługą jesteśmy zainteresowani. Jeżeli potrzebujemy jakiejś większej kampanii w internecie, to wtedy warto zwrócić się do agencji. Freelancer jest dobry, jeżeli nie mamy dużego budżetu, to wtedy szukamy wolnego strzelca. Agencja interaktywna będzie znacznie więcej wołać za swoje usługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieście (niecałe 50 tys) agencja z prawdziwego zdarzenia jest jedna, choć nowa. Akurat kolega jest współzałożycielem. Ludzie nie są przyzwyczajeni, bo chieliby mieć wszystko (w sensie: całą identyfikację wizualną) za przysłowiowe 300 zł. Nie rozumieją, że można nad projektem logo siedzieć i tydzień ;) Dlatego wiele firm korzysta z prostszych rozwiązań: freelancer zrobi logo, strona z kreatora i już. Ludzi trzeba chyba uświadamiać jak to wszystko wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam jakąś pracę do wykonania: pozycjonowanie strony, przeróbki w kodzie bądź zmiana layout na stronie to zlecam to tylko firmą co do których mam 100% pewność, że zostanie to wykonane tak jak się należy w wyznaczonym wcześniej terminie. Podpisuję umowę w której zawarte są konkretne ustalenia. Tak było np z SEO Venture. Zleciłem im pozycjonowowanie e-sklepu (głównie na długi ogon). W umowie zapisaliśmy, że płatność następuje dopiero po osiągnięcu wyznaczonych wyników czyli wskoczenie do top10. Wyniki były zapisywane raz dziennie przez niezależny monitor. Tak było również gdy zlecałem wykonanie formularza kontaktowego innej firmie. Napisaliśmy specyfikacje, projekt został przygotowany zgodnie z jej ustaleniami. Jeżeli coś się robi z przypadkowymi osobami na tzw gębę to później mogą być z tego różne dziwne kwiatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo zdanie ! Lepiej zapłacić trochę więcej ale mieć 100% pewności, że dałem moją stronę komuś kto się zna na rzeczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzę światełko nadzieki :) W społeczeństwie jest coraz mniej cebulactwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyję porównania - to tak samo jak dać samochód do naprawy do 'pana Janka' lub do profesjonalnego warsztatu, gdzie dostaniemy gwarancję, fakturę itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś myślałem o tym, aby zlecić zaprojektowanie strony www prywatnej osoby (dać szansę młodym talentom, pomóc w rozwinięciu kariery), ale kiedy poczytałem trochę więcej na ten temat, zdecydowałem się na współpracę z agencją (tam również pracuje młode zdolne osoby), i nie pożałowałem. Stronie nie tylko nie brakowało profesjonalizmu, ale także nie czekałam na wykonanie projektu miesiącami...była gotowa już po kilku tygodniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym dał szansę jakiemuś freelancerowi się wykazać byleby przedstawił mi swoje wcześniejsze projekty które robił abym mógł ocenić potencjał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoby prywatne zdecydowanie więcej robią. Agencje mają to do siebie, że mają mnóstwo klientów, a co za tym idzie, jakość świadczonych usług jest niższa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od agencji, te lepsze mają dużo moce przerobowe i profesjonalną obsługę klienta co gwarantuje dobry kontakt ze zleceniodawcą i terminową realizację. Dużą wadą takiej agencji będzie zapewne cena bo to z górnej pułki liczą za prosta stronę na wordpressie nawet po 10k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić, im większy budżet tym więcej można czasu poświęcić na wykonanie strony internetowej i dla tego też strona będzie lepiej się prezentować. Jeśli klient ma do przeznaczenia na stronę 500 zł, to nikt nad projektem strony nie będzie siedział miesiąc – to chyba z wiadomych względów J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie...im większy budżet, tym więcej czasu można poświęcić na dany projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... tak chodzę i czytam na tym forum i widze ze większość to troli tu siedzi. "mój znajomy zrobił stronę tu... i jest super" albo "ja znam takiego jednego co robił tu... i jeszcze lepiej" chyba nic nie napiszę bo problemy fajne ale odpowiedzi sponsorowane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...