Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
mateuszpwn

Wpływ nowoczesnych technologii na nasze życie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Chciałem rozpocząć dyskusję o wpływie technologicznych fenomenów ostatnich lat na nasze życie. Czy uważacie, że takie zjawiska jak hacking, YouTube czy wreszcie telefonia komórkowa mają na nas i na otaczający nas świat pozytywny wpływ? Jeśli nie, to dlaczego? Czy którekolwiek z wymienionych zjawisk uważacie za istotne?

pozdrawiam,

Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na ten temat masz sporo informacji, nie tylko w sieci. Tutaj debatę można ciągnąć długimi godzinami, wszak do "technologicznych fenomenów" możemy zaliczyć wynalazki od rewolucji przemysłowej włącznie. Jeżeli jednak chodzi o ostatnie lata - myślę, że można tutaj mówić o dwóch dekadach, czyli od początków internetu w Polsce. Niedawno była rocznica, wszystkie media o tym trąbiły, pojawiło się też trochę publikacji na ten temat. Odsyłam od Focusa czy Newsweeka po tvn z programem "Coś tam na śniadanie" - rocznica była pobudką do rozmów na temat blogowania oraz vblogów i nie tylko.

Czy są to rzeczy istotne? Bardzo. Mają one ogromny wpływ na nasze codzienne życie, kulturę oraz wszelakie tematy dotyczące człowieka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jasne, że ten temat może się ciągnąć, ale czemu nie? Każdy z nas ma swoje indywidualne doświadczenia z technologiami, Internetem i warto się nimi powymieniać. Nie powiem nic odkrywczego, stwierdzając, że wpływ technologii jest ogromny. W tym momencie bez Internetu, to jak bez ręki;) Moja praca związana jest właśnie z IT, ale myślę, że "przeciętny" użytkownik może mieć takie same odczucia. Pracuję w 3Services Factory w katowicach i mogę powiedzieć, że jednym z najważniejszych wpływów, jakie zauważam to te dotyczące nie tylko prywatnego korzystania z netu, ale też tego, jak technologie wpływają na funkcjonowanie firm (a co za tym idzie - na gospodarkę). U nas klienci decydują się na usługi związane przede wszystkim z zabezpieczeniem ich danych. Nowe technologie niosą za sobą nowe zagrożenia - w firmie już nie wystarzy mieć antywirusa, żeby odpowiednio chronić swoje informacje. Awarie sprzętu, czy włamania mogą mieć fatalne skutki dla działania całego przedsiębiorstwa, dlatego rozwija się współpraca z profesjonalistami, którzy mają przeciwdziałać takim zagrożeniom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • Dodaj nową pozycję...