Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
DeLaPaz

Nagrywanie DVD - na dwóch płytach

Rekomendowane odpowiedzi

Mam plik ISO o wielkości 7,9 GB. Potrzebuję go nagrać na 2 płytach DVD+R (bo tak się zmieści).

 

Zarówno w UltraISO jak i Ashampoo burning studio nie mogę tego zrobić, bo „plik jest zbyt duży na jedno dvd”. Jaki program mi podzieli to iso normalnie na dwa dvdiki? wacko.png

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej wypalić go bez kombinowania na jednej płycie dwuwarstwowej?

Najprostsze rozwiązanie to oczywiście 7zip, Winrar itp.

Można też pokombinować z PowerISO (klik):

  • Double-click the PowerISO icon to launch the program.
  • Press "Ctrl" and "O" to open a dialog window. Double-click on the ISO file you want to split.
  • Click "File," "Image Properties."
  • Click "Advanced." Place a check mark in the box next to "Split to Multiple Volumes."
  • Enter the size you want each volume to be in the "Volume" menu. Click "OK." PowerISO will split your ISO file into several parts.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym... jeżeli to ma być dvd do komputera jak jakaś gra to możesz użyć winrar z działu Kompresja danych. Może on ci tak pomniejszy aby ci się zmieściło. A jak nie to przerób sobie na zwykłe dvd.

 

Przed zarchiwizowaniem wpisz wartość pojedynczego partu w MB.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez maxsp2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. A na tej dwuwarstwowej płycie to można zwykłą nagrywarą DVD nagrywać czy jakąś specjalną obsługującą double layer?

2. A jak pojadę winrarem i podzielę na 2 części to z płyty nie będę mogła zainstalować programu tylko skopiować na dysk i wtedy, nie?

3. Mam Windowsa i wszystkie sterowniki nagrane na (w sumie) 3 płytach. Wkładam jedynkę i instaluję, po chwili komputer prosi o płyte nr 2, potem 3 i Windows zainstalowany. O taki efekt mi chodzi.

Edytowane przez DeLaPaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  1. Właściwie wszystkie nagrywarki wyprodukowane po 2005 nagrywają płyty dwuwarstwowe.
  2. Tak.
  3. Raczej trudno będzie. Może jakieś zabawy z nLite pozwolą to osiągnąć, ale wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...