Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Carlo Polo

Monitor dotykowy

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro ludzie jak do tej pory nie przekonali się w 100% do monitorów LED chociaż powoli to następuje, to myślę że taka nowinka dość ciekawa, ale jak pokazuje życie nie lubimy nowości :P i długo się do nich przyzwyczajamy, co jest dość dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z podświetleniem LED to jest tak, że niektórzy ludzie po prostu nie lubią takiego światła. Dotykowe monitory są już prawie wszędzie, poczta, bank, wkrótce dostaniemy system operacyjny od ms przystosowany do dotykowego interface.

 

... może boimy się nowości? np niewiele ludzi korzysta z kasy samoobsługowej w marketach, mimo że są wolne, a w tych normalnych trzeba czekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows już do jakiegoś czasu jest przystosowany do dotykowych monitorów, byle był sterownik lub jakieś oprogramowanie od producenta. Uważam, że to jednak zbędny bajer, no bo oprócz tych miejsc i instytucji, które podałeś nie wiem, czy komuś się przydadzą. Po co taki bajer w domu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja, ale teraz interface będzie zupełnie przystosowany do dotykowej nawigacji. Myślę, że w domu też to się przyjmie., a przynajmniej w takim w którym znajdzie się kaska na taki bajer. Wygodnej jest przeglądać wiadomości w internecie na monitorze dotykowym niż na normalnym. Na normalnym pracujemy cały dzień na siedząco, a z tym można pójść wszędzie jak z książką i czytać w każdej pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że monitor dotykowy ma zastosowanie tylko w smart phone, ewentualnie w sklepach przy stoiskach z muzyką służący jako panel. Do domowego użytku ? takie urządzenie chyba będzie tylko się marnowało każdy używa przecież muszki i klawiatury, moim zdaniem lepiej zainwestować w dobrego LEDa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... może boimy się nowości? np niewiele ludzi korzysta z kasy samoobsługowej w marketach, mimo że są wolne, a w tych normalnych trzeba czekać

 

Otóż właśnie to jest dobry przykład, że zupełnie nie masz racji. Moim zdaniem nowość powinna być praktyczna i ułatwiać ludziom życie. Nawet jeśli za nikim przy kasie samoobsługowej nie stoimi to i tak trwa wszystko kilka razy dłużej, trzeba przenosić, rzeczy do specjalnego worka żeby się waga zgadzała, często kody kreskowe się nie zgadzają, skanowanie często sprawia problem, warzyw trzeba szukać w ich menu. Podczas gdy przy kasie pani rozwiąże każdy problem, wszystko sama zeskanuje 10x szybciej, trzeba tylko zapłacić kartą/gotówką. Stanie za 1 osobą z dużymi zakupami w samoobsługowej kasie to jak stanie za 3 w normalnej. Gwarantuję, że w normalnej zawsze będzie szybciej. Oczywiście jak są duże kolejki to już do tej samoobsługowej podejdę, ale to jeszcze nie jest to.

 

Podobnie jest z nowinkami, dopóki nie będą proste/ułatwiające życie dopóty się nie przyjmą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotykowe monitory? Żadna nowość ;-) Od dawna stoją na półkach sklepowych produkty All-in-one z dotykiem, np od MSI.

 

A tak na marginesie, coś pięknego: Apple iMac... wub.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputery AIO to nie dokładnie to samo, aczkolwiek bardzo podobne. Mimo wszystko dla mnie to zbędny bajer, chociażby biorąc pod uwagę zdrowie. Jeżeli nie mamy wystarczająco długich rak, to niestety, ale trzeba siedzieć dosyć blisko monitora.

 

Na iMacu miałem okazję pracować jak byłem w Hiszpanii na praktykach. Nic specjalnego, no może poza wyglądem.

Edytowane przez Sticky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doczekałem się po kilku miesiącach jakiejś dyskusji na ten temat wkońcu 8)....

 

e tam nowość, pewnie na targach tak, ale jak się chodzi po znajomyc to mało kto ma taki dotykowy ekran.

 

Myślę, że już nie boimy się nowości, tylko nie mamy kasy żeby wydawać na nowy sprzęt.

 

Ale i na to jest rozwiażanie, podsyłam linka do wideo:

Niedługo to wystarczy raz kupić dobry sprzęt i abopnament na świetne gry 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sporo czasu minęło od pierwszego posta, ale ogólnie forum nieco podupadło. Trzeba wziąć się w garść i odbudować je, żeby znowu tętniło życiem a nie świeciło pustkami.

 

Kasa tak - u Polaków to niestety zbyt dobrze z nią nie jest (oczywiście nie u wszystkich), ale zazwyczaj większość osób nie może sobie pozwolić na jakieś nowinki czy gadżety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie spotkałem u nikogo takiego dotykowego monitora. Ten model, do którego linka w poście wyżej przesłał Carlo Polo prezentuje się obiecująco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że monitor dotykowy ma zastosowanie tylko w smart phone, ewentualnie w sklepach przy stoiskach z muzyką służący jako panel. Do domowego użytku ? takie urządzenie chyba będzie tylko się marnowało każdy używa przecież muszki i klawiatury, moim zdaniem lepiej zainwestować w dobrego LEDa.

 

Myślę że nie do końca masz rację, bo wyobraź sobie lodówkę z wbudowanym monitorem dotykowym - gdzie sobie ustawiasz wszystkie parametry - wygodne nie? Kolejny przykład to kontroler temperatury w pomieszczeniu. Nie zmienia to faktu, że są to zabawki drogie.

 

Natomiast trzeba zaznaczyć, że monitory dotykowe (takie) raczej nie nadają się do zastasowań domowych i dla gracza. Nie wiem, chyba że ktoś strasznie się uprze. Jednak dla zastasowań w miejscach gdzie ludzie muszą skorzystać z informacji o mieście, przystankach, w urzędach - SUPER SPRAWA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up moim zdaniem monitory LG są słabę ;-)

wolę samsunga ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od gustu. Ja tam bym się skusił na ten LG jakbym tylko miał na tyle kaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...