Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Cynamon

Jaką przeglądarkę w końcu warto bezpiecznie używać?

Rekomendowane odpowiedzi

Chrome i tyle. Brak pytań :) Nikt lepszej Ci nie zaoferuje jak google. Fakt, że śledzą każdy Twój krok. Ale to dobrze, zawsze dopasowują odpowiednie usługi prosto do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z Opery, ale przesiadłem się na Chrome ze względu na lepsza synchronizację zakładek, kont itp. A bezpieczeństwo w przeglądarce zależy nie tyle od samej przeglądarki co od pakietu antywirusowego i zdrowego rozsądku. Na przykład Comodo lub Bitdefender posiadają ciekawe i chyba najlepsze rozwiązania, szczególnie Bitdefender i piaskownica portfela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z Opery, ale przesiadłem się na Chrome ze względu na lepsza synchronizację zakładek, kont itp. A bezpieczeństwo w przeglądarce zależy nie tyle od samej przeglądarki co od pakietu antywirusowego i zdrowego rozsądku. Na przykład Comodo lub Bitdefender posiadają ciekawe i chyba najlepsze rozwiązania, szczególnie Bitdefender i piaskownica portfela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z Opery, ale przesiadłem się na Chrome ze względu na lepsza synchronizację zakładek, kont itp. A bezpieczeństwo w przeglądarce zależy nie tyle od samej przeglądarki co od pakietu antywirusowego i zdrowego rozsądku. Na przykład Comodo lub Bitdefender posiadają ciekawe i chyba najlepsze rozwiązania, szczególnie Bitdefender i piaskownica portfela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chroma używam, ale i zdarza się, że i Firefoxa odpalę. Lepiej jednak mi się na Chromie pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ja również korzystam z prywatnych trybów przy wykonywaniu niektórych operacji lub podczas logowanie na niektóre serwisy, np. do banku, ale jest to bardziej dmuchanie na zimne niż realna obawa. Jeśli mówimy o przeglądarkach na co dzień używam Chrome, ale do niektórych celów wykorzystuję też Moziille FireFox, głównie ze względu na dodatki, które mam do tej przeglądarki zainstalowane. Być może na Chrome też by się podobne znalazły, ale przyzwyczaiłem się już do tych, które mam obecnie na FF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś na górze pisał o używanie z trybu incognito w miejscach publicznych. Ja tam nie wchodzę na stronę mojego banku gdzieś w kafejce czy w pizzy hut. Jeśli mam wykonywać jakiś przelew to robię to zawsze na mojej stacjonarce. Jest to dla mnie najbezpieczniejsze. Jeśli chodzi o dobrą przeglądarkę to na pewno polecam Firefoxa. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. Szczerze odradzam Chrome, który wiem po moich doświadczeniach, że może być dziurawy jak szer szwajcarski..Firefox i tylko firefox. Idealny lisek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem z Opery, Mozilli, Internet Explorer i ostatnio Chrome i muszę przyznać, że tak jak większość tu podpowiada najlepiej współpracowało mi się z przeglądarką Chrome, bo nic się nie wieszało, strony szybko się otwierały i nie było żadnych problemów. Jeżeli chodzi o problemy to dość ciężko pracowało mi się na przeglądarce Explorer, ponieważ strony otwierają się bardzo długo i bardzo często przeglądarka łapie zawiechy;/ Z początku myślałem, że to wina komputera , ale jak zainstalowałem Chrome to już nie miałem wątpliwości, że wybór przeglądarki ma znaczenie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze co kiedyś robiłem po instalowaniu windowsa to instalowałem operę. Ale jedna z aktualizacji mnie tak zraziła że przesiadłem się na Chroma i teraz tylko z tej korzystam. Explorer to dla mnie straszna przeglądarka w niej otwarcie strony zajmuje kupę czasu. Jakoś mozzila mnie nigdy do siebie nie umiała przekonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że zarówno Chrome jak i Firefox oferują podobny poziom bezpieczeństwa, natomiast ja osobiście używam PaleMoon - okrojoną wersję FF.

Częste aktualizacje + szybkość działania przemawia za nią.

 

Dodatkowo do przelewów polecam dedykowaną virtualną maszynę np. z Linuksem.

 

Wirusy 0 day można złapać posiadając nawet najlepszy program antyvir.

 

Z pozdrowieniami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Firefoxa. Moim zdaniem jest najlepszy, choć nie próbowałem nigdy opery. Jakoś nie mogę się przekonać. Chrome mi się muli na przykład. Co jest dziwne, bo większość osób twierdzi, że Chrome jest szybszy od Firefoxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również używam Chrome, ale trzeba pamiętać, że żadna przeglądarka nie jest w 100% bezpieczna, więc trzeba ją wspierać różnym oprogramowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszytskie oprócz IE. Ja używam Firefoksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firefox chyba najbezpieczniejsza potem dochodzi do tego google chrome.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google Chrome, jedyna optymalna przeglądarka, większość rzeczy działa jak należy, nie ma problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś chyba nie przekonam się do zmiany przeglądarki z Opery na inną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...