Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
murii

Rozrywka 3D z użyciem projektora...

Rekomendowane odpowiedzi

Rozrywka 3D, filmy i gry, pojawiają się monitory i projektory, które potrafią wyświetlać obraz 3D, myślicie że to się przyjmie ? Warto w to inwestować ? Na co patrzeć jak chcemy kupić taki osprzęt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obecnej formie raczej nie, gdyż granie czy oglądanie filmów w 3D jest cholernie męczące. Większość ludzi po godzinie ma dosyć, bo zaczyna dokuczać ból i zawroty głowy. Trzeba czekać na TV i monitory, które będą w stanie wyświetlić obraz w 3D bez okularów. W tej chwili są takie dostępne, ale cena jest porażająca i nawet nie wiem czy pojawiły się na rynku polskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez okularów? tzn jak? mi są znane trzy techniki wyświetlania obrazu 3D, ale we wszystkich trzeba mieć okulary...

 

ja byłem kiedyś w IMAX na filmie 3D, trwał ponad godzinę i oczy mnie nie bolały, byłem skupiony na obrazie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie u nas jak narazie nie da się oglądać przecież filmu w 3D bez okularów, ale widziałem ostatnio w internecie coś w tym temacie no i ciekawie się zapowiada. Poczekamy zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się bo ten obraz który sprawia że widzimy w 3D jest specjalnie przygotowany, a co do okularów to w tej chwili okulary migawkowe są dość małe i wygodne więc wątpię żeby jakoś szczególnie przeszkadzały nam w zabawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie u nas jak narazie nie da się oglądać przecież filmu w 3D bez okularów, ale widziałem ostatnio w internecie coś w tym temacie no i ciekawie się zapowiada. Poczekamy zobaczymy.

 

ciekawe, może chodzi o odsłonienie firanki i spojrzenie przez okno :D !! i mamy obraz 3D :), a oczy się przy tym nie męczą.

 

Mi osobiście podoba się najbardziej technika migawkowa, zresztą, jest najlepsza wg mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a taki bajer jak by podłączyć konsolę pod projektor 3D :D kurcze taki rodzaj rozrywki była by naprawdę fajna opcja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to brzmi interesująco grać w trójwymiarze np. w FIFĘ. To musi być niezły czad :) Jeśli chodzi o okulary do 3D to ja zdecydowanie jestem za polaryzacyjnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planujecie kupić taką zabawkę 3D? kurcze, trochę to kosztuje, ale jak o tym czytam to sam się zaczynam zastanawiać czy odkładać kaskę, obraz 3d jest kuszący

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję oglądać film w 3D wyświetlany z takiego projektora i wrażenia są niesamowite. Jedyny minus to duża cena.

Edytowane przez Robbie85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie cena jest spora ale jest to spowodowane tym iż jest to dość nowa technologia. Kwestią czasu jest kiedy ceny będą na tyle niskie, że większość osób będzie miała możliwość zakupu czegoś dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG dostarczyło taki monitor który połączony z zestawem NVidia pozwala na zabawę 3D, co do projektora to trochę drogie rozwiązanie ale nie wątpliwie dostarczające bardzo emocjonującej rozrywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy temat jest jeszcze aktualny, ale tak jak byłem nad morzem, to stwierdziłem, że chyba lepiej jest kupić w tej chwili monitor z opcją 3d, np http://www.lg.com/pl/sprzet-komputerowy/monitory/LG-D2342P-PN.jsp, ma taką opcję, że można każdy obraz zamienić w obraz 3D, przy czym jest jakiś system antymigotaniowy, który zapobiega męczeniu się oczy, pewnie nie całkowicie, ale przynajmniej w pewnym stopniu, to jest chyba polaryzacyjne 3d

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzałem ten model i rzeczywiście jest fajny. Trójwymiar widzimy przez okulary polaryzacyjne, które bodajże są w zestawie, a wrażenia są niezwykłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor jest znakomity, a gry wbijają w fotel! Rozrywka na najwyższym poziomie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście większość dużych producentów gier wycofuje się z tej bezsensownej technologii. Nie wiem po co to komu, gry wyglądają słabo, a i ich wydajność spada niesamowicie.

  • Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi technologia 3D przypadła do gustu i mam nadzieję, że będzie się ciągle rozwijała. Nie wszystko jest dla wszystkich i dlatego nie wszystkim musi taka technologia przypaść do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście też i polecam wypróbowanie tej technologii na własnej skórze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej osób przekonuje się do tej technologii. Widać również większe zainteresowanie producentów gier. To jest dobry kierunek dla tego typu domowej rozrywki

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe że ludzie zawsze sceptycznie podchodzą do nowości, ja myślę że 3D to przyszłość bo wejście w sferę rozrywki jaką osiągniemy dzięki 3D daje nam poczucie bycia w miejscu wydarzeń, wyobraźcie sobie granie w strzelankę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...