Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Lonnger

Telefon do 600 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowy na forum/portalu więc jako pierwszy post chciałem się przywitać:)

 

Teraz sedno sprawy.

 

od około 6 lat...(jeśli się nie mylę) posiadam telefon SE k550i - z żadnego telefonu nie byłem tak bardzo zadowolony, ale ostatnio pojawiły się problemy z ładowaniem telefonu (problem na stykach), mikrofon i głośnik szwankujący - na dłuższą metę jest to męczące. Postanowiłem zmienić telefon. Że jest taka możliwość to chcę telefon z większą możliwością funkcji.

 

Co oczekuje od nowego telefonu?

- GPS (nadajnik, bez konieczności łączenia się z internetem) - koniecznie

- Możliwość odczytu plików pdf - opcjonalnie

- Latarka (k550i miał możliwość włączenia lampy flash na dłuższy czas) - koniecznie

- długo działająca bateria. -koniecznie

 

Cóż to tyle. Jestem przywiązany do marki SE... Zastanawiałem się nad LG. Omijam szerokim łukiem samsungi - zraziłem się do tego.

Telefon może być używany - to taka wskazówka jeśli chodzi o przedział cenowy, ale też stan DB+/BDB.

 

Proszę o pomoc.

Edytowane przez Lonnger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może LG Swift GT540? Na Allegro nie przekracza 550 złotych. Smartfon oparty na Androidzie (otrzymał lub wkrótce otrzyma aktualizację do wersji 2.1, zatem warto za taką cenę IMO), więc pozwala na wszystko to co opisałeś. Trudno natomiast cokolwiek powiedzieć o trzymaniu baterii. Obecnie urządzenia mają bardzo zaawansowane wyświetlacze, więc wymagają ładowania co kilka dni... W przypadku tego LG pewnie jest nie inaczej.

 

Jeśli zaś chodzi o coś z półki SE, to jedyne godne uwagi, co znalazłem, to Xperia x10 Mini. Też Android, ale w nieco mniejszym "opakowaniu". Nic więcej natomiast tutaj nie jestem w stanie napisać.

 

Chyba, że szukasz raczej urządzenia prostszego, które nie zostało oparte na żadnej z platform. Tutaj wybór pewnie byłby większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad LG Swift GT540 sam się zastanawiałem, ale nie jestem do końca przekonany. Nie zależy mi na żadnym systemie. Zależy mi na sprawności działania.

 

 

------------------------------------------------

 

Ok temat nieaktualny. Wybór padł na "LG Swift GT540" nad którym tak po prawdzie zastanawiałem się od czerwca.

Edytowane przez Lonnger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! LG Swift GT540 to naprawdę niezły telefonik z Androidem, obsługa DivX i XviD!, dodatkowy (opcjonalny)interfejs od LG - naprawdę godny polecenia. Obudowa - elegancki, wytrzymały, smukły, lekki! Bateria - po wyłączeniu skanowania WiFi i Bluetooth trzyma rewelacyjnie, pełen szacun Reasumując, to nie jest najpotężniejszy kombajn na rynku, ale w tej czy choćby podobnej cenie nie ma sobie równych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą , czy ktoś filmy w telefonie komórkowym? Ja nawet w gry na telefonie nie gram bo wkurza mnie zbyt mały ekran i klawisze telefonu , dlatego nigdy nie kupie telefonu za 600zł ( znajomi używają takowych i w sumie z 80% ich opcji nie korzystają ) , ja mam Samsunga Ch@t , tylko i wyłącznie dlatego , że posiada wifi .Co do GPS w telefonie , to nie polecam , lepiej kup tańszy tel i osobno nawigację .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG tego modelu w miarę długo trzyma baterię,ma natomiast tendencje do "psucia się softa",wiem z doświadczenia,wzięłam nowy z orange i po pół roku zmienił właściciela :lol:

Polecam Xperie X8,Samsunga Avile (choć bateria słabiutka) i Corby,z tych tańszych. Najbardziej zadowolona jestem z Xperi,a wybredna w kwestii sprzętu jestem strasznie,także zadowolenie u mnie,to dobra oznaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

telefonów jest mega dużo do 600 zł można znaleźć już naprawdę wypasiony jakiś samsung dotykowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ogólnie powiedziane. Za 600 zł faktycznie kupisz Samsunga (i nie tylko) dotykowego. Ale równie dobrze możesz kupić go za 300 złotych, albo 2500 zł i też będzie Samsungiem dotykowym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Nokię E52. Co prawda lampy błyskowej nie da się przełączyć w tryb latarki - a przynajmniej ja nie zauważyłem takiej możliwości, ale telefon jest wart uwagi. Przede wszystkim NIE MA dotykowego wyświetlacza :P Nokia E52 to jedna z moich najlepszych komórek - prosta w obsłudze, szybko działa, a do tego jest bogato wyposażona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a może samsung advance na allegro powinno być cos do 600 zł ewentualnie lekko więcej, ale ostatnio bawiłem się LG G2 mini i mogę śmiało polecić ten telefon, bardzo dobrze się sprawuje, soft nie zacina - 4.4 - kit kat, nawet przy bardzo wymagających grach, aparat na fotki ale "tu i teraz" wystarczy, tylko ma sporo aplikacji od LG wieć jak kogoś to mocno wkurza to będzie trzeba się pobawić z rootem i wywaleniem apek lub wgraniem czystego roma, aczkolwiek mówią ze wtedy traci się gwanrację ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wolała dołożyć 200-400 zł i kupić jakiegoś używanego iphone

bo te wszyskie smarfony to beznadzieja

 

No nie żartuj... Nie da się kupić używanego dobrego ihonea w cenie poniżej 800 zł.... Jakieś złomy z allegro to tak ale nie dobry sprzęt...

Osobiscie jestem zdania,że w okolicach 600 zł można znaleźć już naprawdę fajny sprzęcik jak na przykład Lg G2 mini:

http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/10005673

Aktualnie zresztą jest na niego promocja tak więc kupi się go w sklepach internetowych w cenie 660 zł ( wcześniej był za 720 zł).

Jest bardzo dobrze wykonany oraz oferuje niezłą jakość aparatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z doświadczenia mogę polecić moto g2, jedyny problem to bateria ale to problem wszystkich smartphonów później 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak mnie taki Overmax bardziej odpowiada niż przeciętne markowe komputery. Odnoszę wrażenie że one są znacznie lepsze od samsungów, lenowo itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam zainteresować się nowym telefonem Microsoftu czyli Lumia 640:

http://najtaniej.co/produkt/telefony/nokia-lumia-640.html

 

Oferuje bardzo dobre parametry, jest również świetnie wykonany. Cena jest niezła szczególnie,ze telefon oferuje również LTE. Obecnie mozńa go dostać w niektórych sklepach w cenie nawet niższej niż 600 zł. Dla telefonów z androidem jest to na pewno bardzo duża konkurencja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie ma już Nokii. Nastąpiło wchłonięcie marki przez Microsoft oraz możesz teraz kupić telefony Microsoft Lumia. Co nie znaczy oczywiście,że nie są warte uwagi. Obecnie marka oferuje bardzo dobrze wykonane telefony o niezłych parametrach w dobrej cenie. Poza tym mamy bardzo dobry okres zakupowy bo w wielu sklepach są poświąteczne wyprzedaże oraz wiele sprzętów można kupić w cenie o wiele niższej niż normalnie. Na przykład w sklepie rtv Euro agd model 535 jest za niecałe 400 zł:

http://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/nokia-lumia-535-czarny.bhtml

 

Niemniej obecnie w okolicach 600 zł najlepszym wyborem jest moim zdaniem model Huawei Y6:

http://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/huawei-y6-czarny.bhtml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jakoś niedawno sferis wprowadził u siebie markę cubot, patrząc na paremetry robią wrażenie, 3GB ramu, bateria 5000mah tylko jak na razie ciężko znaleźć opinie w necie, nie wiem jak one się mają np do xiaomi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, tak się składa, że ja tam niedawno kupiłam swojego cubota. Jestem zadowolona bo w dość rozsądnej cenie mam parametry o których mogłam zapomnieć w przypadku innych firm. Najważniejsza jest dla mnie 3 gb pamięć, ponieważ gram dużo w dość wymagające pamięci gry, ostatnio np. wot blitz. Tak więc mogę Ci polecić z pełnym przekonaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...