Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Soleris

Dysk a Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż mam taki problem, kupiłem dysk (Seagate Barracuda 750GB 32MB 7200rpm SATA2 3,5cala (ST3750528AS)), wszystko ładnie działa ale jak już na przykład załączę jakąś gierkę albo włożę płytkę do napędu noto koniec, dysk zaczyna się po prostu wieszać, dzwięk i gra staje na 6sec po czym rusza dalej, za 6sec znowu staje na 6sec i tak w kółko, lecz gdy odłączyłem dodatkowy wentylator i napęd, dysk chodzi o wiele szybciej. I moje pytanie brzmi czy moc i wiek zasilacza maja wpływ na działanie dysku bo wydaje mi się że tak ????, zasilacz 370vat jakiś chiński :D, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podaj nazwę zasilacza, płyty głównej, procesora, jaki model karty graficznej i wiatraka??. Masz podłączone do kompa jakieś dodatkowe urządzenia (typu dyski zewnętrzne, dodatkowe urządzenia USB? Podkręcałeś komputer?

Moc zasilacza, jego wiek, jakość mogą mieć wpływ na działanie dysku. Możesz mieć złe napięcie na linii 12V1 (linii używanej do zasilania dysków twardych, napędów optycznych, wentylatorów i kart graficznych PCI-E). Na początek bym spróbował odłączyć napęd optyczny ew. wyłączył dedykowaną kartkę graficzną. I nie uruchomiałbym żadnych gier - na wszelki wypadek, do czasu wyjaśnienia tej sprawy. Warto by było zmierzyć napięcia zasilacza. Być może zasilacz będzie do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainteresowałbym się też temperaturami. To że przy odłączonym czymśtam chodziło lepiej może być czystym przypadkiem, a objawy pasują też do przegrzewania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi