Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Jawtek

Grafika za 1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po dłuższej nieobecności :) Znajomy poprosił mnie o zasięgniecie fachowej opinii więc od razu uderzyłem na stare, dobre rejony - czyli tutaj :)

Sprawa ma się następująco: Grafika się spaliła i potrzebna jest nowa.

Budżet - ok 1000 zł (max 1300)

Reszta kompa:

Proc - E8400

RAM - OCZ 4 GB

MOBO - Asus P5K Pro

Proszę o szybkie i fachowe odpowiedzi. Sam nie interesuję się sprzętem od ponad roku, więc nie mam bladego pojęcia co teraz się opłaca, a co nie.

Pozdrawiam, Jawtek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakiś Radeon 5850 najlepiej z niereferencyjnym chłodzeniem. Może być też GTX 460 po jakimś dużym OC lub GTX 470 (trochę grzałka bo okrojony GTX 480 i raczej się nie opłaca).

Trochę ponad 1300 kosztują najtańsze Radki 5870 i te grafy wymiatają. Inna sprawa czy taki procesor jest odpowiedni dla takiego GPU.

Ewentualnie, jeśli chcesz, mogę podać Ci jakie modele z tych rodzin jest sens kupować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

IMO kolega powinien się zastanowić czy na pewno potrzebuje grafy za 1000 zł, gdyż taki Radek 5850 może być trochę uwiązany przez niepodkręconego E8400(chyba że jest podkręcony? :mellow: ).

Wydaje mi się że jakiś GTX 460 byłby najlepszy, trochę może podkręcić procesor, a resztę kasy niech dozbiera na jakąś większą modernizacje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolega ma sporo kasy i raczej ciężko będzie go namówić na kupno czegoś tańszego. Proszę po prostu o jakieś propozycje najlepszych kart w tym segmencie cenowym. Widzę, że wybór sprowadza się raczej do 5850 vs GTX 460? A proc nawet nie wiem czy jest podkręcony, a jeśli nie to w sumie wypadałoby to zrobić, zorientuje się ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niech kupuje szafira 5850 Toxic. Był u nas na testach i jest świetny. Cichutki i do tego ładnie się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK, dziękuje wszystkim za pomoc :)

Edytowane przez Jawtek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ma sporo kasy to niech wymieni platformę ;)

Jeżeli wybierze GF GTX460 to niech weźmie wersję z 1 GB pamięci, ponieważ posiada ona więcej potoków ROP (32 zamiast 24) oraz szerszą szynę pamięci (256-bit zamiast 192-bit).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi