Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
dandi49

Dziwny problem z internetem...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio zakupiłem komputer używany, sprowadzony z włoszech. Był na nim zainstalowany system Windows 7. Po podłączeniu go do sieci wszystko ładnie śmigało, internet również. Ale jako że jestem przyzwyczajony do starego dobrego xp, to przeinstalowałem sobie system na windows xp service pack 3. I od tamtej pory internet nie działa. Mam neostrade, i router edimax. Router jest podłączony do mojego komputera i do gniazda telefonicznego. Natomiast brat używający laptopa ciągnie ode mnie internet przez WLAN. Kiedy mój komputer jest wyłączony, brat ma internet i wszystko mu chodzi, natomiast gdy tylko odpale swój system router zaczyna wariować i internetu nie ma wcale. Pisze żę kabel sieciowy odłączony, mimo, że tak nie jest. Gdy odłącze router od mojej karty sieciowej, internet znowu jest na laptopie. Router na pewno działa dobrze, bo brat ma internet gdy mój komp jest wyłączony. Kabel od routera do sieciówki też sprawdziłem i działa poprawnie. W menedżerze urządzeń karta jest włączona i nie ma przy niej żadnych znaków zapytania. Instalowanie najnowszych sterów do karty sieciowej również nie dało rezultatów. Kompletnie nie wiem już co robić. Być może ktoś zetknął się już z tym problemem, i jest w stanie mi pomóc bo ja już nie mam pojęcia jak problem rozwiązać. Na włoskim windows 7 wszystko działało tak jak trzeba.

Parametry Kompa:

Płyta Główna: Biostar P4M900-M7 SE

Procesor: Intel Celeron 2Ghz

1 GB RAM

Windows XP Service Pack 3

Karta Sieciowa: VIA VT6102 Rhine II Fast Ethernet Adapter (zintegrowana)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer wiekowy... no ale cóż...

 

Komputer przeskanowany pod kątem wirusów? Jakim programem? Wygląda jakby twój komputer generował ogromny ruch i to powodowało cuda z Edimaxem...

 

Może są jakieś błędy w ust. BIOSu (polecam załadować ust. domyślne). Druga sprawa to wersja. Najnowsza - http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/bios.php?S_ID=289

 

Sterowniki do karty sieciowej: http://www.biostar.com.tw/upload/Driver//LAN/VIA/XP/3.84a/XP_x86.zip

 

Podaj dokładnie co to za router...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do obsługi stron internetowych nie potrzebuje super kombajnu.

Kompa nie skanowałem, ale skąd miałby się wziąć wirus, skoro dysk jest wyformatowany i postawiony świeży system, na którym nie miałem od początku połączenia z internetem. Bios zaktualizowany do najnowszej wersji, niestety nie pomogło.

Model routera: Edimax AR-7084 gA.

Sterowniki najnowsze też nie pomogły, wsadziłem do kompa inna karte sieciową i też problem pozostał. Kabel również nie jest uszkodzony, z każdym innym kompem net działa bez zarzutu, więc router też jest sprawny. To coś w tym moim kompie siedzi ale nie mam pojęcia co. Internet był tylko na włoskim windows 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do obsługi stron internetowych nie potrzebuje super kombajnu.

Kompa nie skanowałem, ale skąd miałby się wziąć wirus, skoro dysk jest wyformatowany i postawiony świeży system, na którym nie miałem od początku połączenia z internetem.

 

Wirus mógł pozostać nawet po formacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może napiszesz co było problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...