Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
ujmnhy

Najlepszy antywirus

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie waszym zdaniem są najlepsze płatne i bezpłatne antywirusy. Oczywiście chodzi mi o podział na te dwie kategorie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba bardziej temat na określenie własnych preferencji i doświadczeń, tak mi się wydaje...

 

Osobiście próbowałem już kilku pozycji i każda miała swój urok. Kaspersky Internet Security wypróbowałem przy okazji otrzymania darmowej licencji na rok wraz z routerem. Szybko zrezygnowałem, bo cały system był jakiś dziwnie przymulony - a przynajmniej odnosiłem takie wrażenie.

 

Wcześniej miałem okazję korzystać z pakietu ESET i byłem niezwykle zadowolony. Z testów w różnych czasopismach i serwisach można wywnioskować, że jego skuteczność jest taka sobie, co jednak mnie nie zraża i polecam pakiet znajomym.

 

Miałem tez okazję zainstalować pakiet Comodo i tutaj również nie spotkałem się z żadnymi problemami. Jak na darmowe rozwiązanie spisywał się bardzo fajnie, jedynie firewall czasem głupiał i trzeba było ręcznie ustawiać zasady filtrowania.

 

Jeśli jesteśmy przy rozwiązaniach darmowych to warta uwagi jest też Avira. Nie korzystałem z najnowszej wersji i nie wiem jak to teraz wygląda, ale jakiś ładny rok temu program zajmował honorowe miejsce w zasobniku i jedynym jego mankamentem były namolne reklamy podczas aktualizowania bazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lepszych, darmowych antywirusów obecnie polecam / używam AVG Free (szybsze komputery), Avira Free (wolniejsze komputer) - tutaj mankamentem jest wyskakująca reklama przy aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto sobie przejrzeć testy odnośnie antywirusów i to najnowsze bo po sieci są tez stare.

 

 

 

Na dodatek nie tylko na jednym forum widziałem ale ogólnie jako antywirus darmowy ostanimy czasy jest polecany comondo.

 

 

Jego wada to ze najnowszy jest po eng,

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie lepsze wersje komercyjne. wybierając AV trzeba wiedzieć jak radzi sobie ze starymi zagrożeniami, jak z nowymi i jak szybko przyrasta jego baza nowych wirusów. to wszystko znaleźć można w testach. według najnowszych PCLS najlepsze pod względem wykrywania nowych wirusów są: Panda i F-Secure

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panda jest dobra, bo jest dość szybka i nie zamula kompa. Kaspersky po wycieku jest dla mnie strasznie niewiarygodny jako marka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpopularniejsze programy zabezpieczające testujemy na PC Centre - http://pccentre.pl/article/category/Programy_zwiekszajace_bezpieczenstwo/cat=45;order=date

Może warto zwrócić uwagę na którąś z tamtych pozycji? AV-test nie do końca jest przystępny dla zwykłych użytkowników i podejmuje głównie kwestie skuteczności i wydajności. Trudno tam znaleźć cokolwiek na temat tego jak użyteczny jest dany program i jakie funkcje wyróżniają go na tle konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, no jak ktoś się próbuje zagłębiać w detale, to może faktycznie się pogubić jak nie jest obeznany, ale ranking generalny, to ranking generalny - jak zobaczyłem, że moja Panda jest na 3 miejscu to się po prostu ucieszyłem, że nie muszę zmieniać, bez wdawania w szczegóły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli najważniejszymi kryteriami są dla Ciebie skuteczność i wydajność, radość z tego, że Twój program znajduje się na trzecim miejscu, jest uzasadniona. Jednak dla mnie funkcjonalność i bezawaryjność także są ważne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pandę. Warto dodać że Panda Internet Security 2012 jest jeszcze lepsza i wzbogacona o tzw. Kolektywną Inteligencję. Program jest dostępny w popularnych sklepach komputerowych ale można go też kupić przez neta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrych antywirusów jest wiele, ale szczerze mówiąc złych też jest sporo. Ja np. bardzo nie lubiłem avasta, który jak dla mnie w ogóle nie pracował tak jak powinien. Dobrze za to wspominam Avire, która była moim podstawowym antywirusem przez lata. Obecnie testuje Filemedica, który również jest fajnym antywirem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko chyba powiedzieć, który jest najlepszy pewnie też zalezy kto ma jakie wymagania dla mnie całkiem dobrze się sprawuje G data i kaspersky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam laptopa i stacjonarny komputer. Na laptopie mam antywirus Norton, na stacjonarnym : Aviva - w związku z tym mam pytanie,czy oba te antywirusy wg Was są dobre?,bezpieczne? czy może raczej postarać się o lepszy ? Do usłyszenia.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam zapoznać się z G Data. Świetnie sobie radzi z ochroną przed wirusami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AVG jest moim zdaniem najlepszym darmowym antywirusem. Płatnego nie używałam od jakichś 10 lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez wdawania się w dyskusję napiszę:

najlepszy: Kaspersky

optymalny: Eset

z darmowych: AVG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajoma zainstalowała sobie ostatnio G Data i jest bardzo zadowolona jego skutecznością w zwalczaniu wirusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że Norton - jest złym antywirusem? Kasperskyego miałam jakiś czas temu, aleważność się skończyła dlatego w stacjonarnym mam Aviva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest taki znowu zły, ale moim zdaniem warto przetestować też inne antywirusy jak np. wspomniany wcześniej G Data.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie program ten spisuje się nad podziw dobrze , ustawiłem ochronę rodzicielską i dzieciaki nie wchodzą tam gdzie nie potrzeba . A mam go zainstalowanego na starym komputerze o słabych parametrach smile.png

Edytowane przez florianek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiam czy sobie go nie zainstalować bo nie mogą sobie poradzić z wirusami ostatnio. Chyba się skuszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...